Telefona kamera, vai megapikseļi ir svarīgi lai uz tiem koncentrētos
Telefona kamera, lielā mērā var noteikt jūsu izvēli pie pirkuma.
Atzīmēšu, ka fotografēšana ar telefonu nav tik vienkārša, kā izklausās. Attēla kvalitāti ietekmē milzīgs skaits faktoru.
Sākot no kameras tehniskajām īpašībām līdz tādām detaļām kā apgaismojums.
Telefona kamera, ir maldīga atziņa, jo vairāk megapikseļu, jo labāk.
Mobilā telefona kamera un tās galvenā tehniskā detaļa ir matrica, nevis pikseļu skaits. Matrica ir kameras daļa, kas paredzēta, lai reģistrētu gaismu, kas iet caur objektīvu.
Megapikseļi atspoguļo matricas izšķirtspēju, t.i. efektīvo gaismu jutīgo punktu (tranzistoru) skaits tajā.
Kameras matricai ir izšķiroša loma attēla kvalitātē.
Lai saprastu, ka megapikseļiem nav lielas nozīmes, pietiek ar pāris testu veikšanu un attēlu salīdzināšanu divās vadošajās ierīcēs. Vienā būs 108 MP kamera, bet otrā - daudz mazāka.
Labā dienasgaismā abi viedtālruņi tiks galā ar attēlu. Taču sarežģītos apstākļos izšķir pikseļa fiziskais izmērs, nevis to kopējais skaits.
Telefona kamera, jo lielāks pikseļu laukums, jo vairāk gaismas tas uztver.
Tas ir galvenais faktors kvalitatīvai fotogrāfijai. Rezultātā izrādās, ka pikseļi “saspiežas” matricas iekšpusē, un tie nevar uztvert pietiekamu gaismas daudzumu. Tas nozīmē, ka kadrā ir vairāk trokšņa.
Pēdējais punkts ir tāds, ka jo vairāk megapikseļu, jo grūtāk procesors apstrādā šādus attēlus, un kadri jūsu ierīcē aizņem daudz atmiņas.
Jauna kamera no Samsung
Jauno Samsung sensoru ( 200MP) sauc par ISOCELL HP1. Šis ir pirmais šāda veida sensors, kas aprīkots ar tik daudziem pikseļiem. Mums ir jācienī Korejas uzņēmums par šādu soli.
Var rasties jautājums, kādu tehnisko soli, megapikseļu tak 200MP!
Viņi zina, ka šādam pikseļu skaitam ir nepieciešams liels sensors. Tā diagonāle jaunajā modulī ir 1 / 1,22 collas, un pikseļu izmērs ir 0,64 mikroni.
Tomēr šīs kameras galvenā iezīme bez megapikseļu skaita ir tehnoloģija ar nosaukumu ChameleonCell.
Šāda tehnoloģija paredzēta labākai gaismas uztveršanai, un līdz ar to pikseļi, atkarībā no apgaismojuma, ir jāapvieno 2×2 vai 4×4 proporcijā.
Šīs tehnoloģijas būtība ir tāda, ka fotoattēlam patērēto pikseļu skaits var atšķirties atkarībā no fotografēšanas režīma.
Tas nozīmē, ka vienā režīmā varat fotografēt ar 50 MP, bet otrā - ar 12,5 MP. Tas tiek panākts, apvienojot 16 blakus esošos pikseļus vienā.
Saprotu, ka grūti to uzreiz saprast, bet tā tas ir.
TICI!
Iegūtais pikseļu izmērs ir attiecīgi 1,28 un 2,65 mikroni. Tas ir, jo zemāka izšķirtspēja, jo augstāka ir matricas gaismas jutība.
Ar fotoattēliem viss ir skaidrs, bet kā ar videoklipiem?
Jā, augstas kvalitātes video ierakstīšanai nepieciešams vairāk megapikseļu, bet ne tik daudz, ka ir dārgajos telefonos.
Attiecībā uz 4K pietiek ar 10 MP sensoru, bet 8K - ar 33 MP sensoru. Šeit, tāpat kā ar fotogrāfijām, citi parametri ir daudz svarīgāki.
Piemēram, diafragmas izmērs, dinamiskā diapazona platums un augstas kvalitātes pēcapstrādes klātbūtne neironu tīklos.
Ko darīt, ja viedtālrunim ir slikta kamera
Neironu tīkli ir viena no daudzsološākajām viedtālruņu kameru tehnoloģijām. Neaizmirstiet par vēl vienu svarīgu jebkura mobilā tālruņa parametru - programmatūru.
Uzņēmums Google savās ierīcēs ir guvis ievērojamus panākumus. Lietotne Google fotoattēli darbojas jau ilgu laiku un palīdz vidējas klases viedtālruņiem uzņemt patiesi saistošus attēlus.
Vizuāls Google kameras iespēju demonstrējums.
Ir pieņemts, ka pirmais viedtālrunis tirgū ar šādu tehnoloģiju būs jauns Xiaomi produkts - Mi 12 Ultra modelis .
Kompetentu lietotāju uzreiz satrauc viens brīdis. Kā Samsung jaunā tehnoloģija varētu parādīties citos zīmolos?
Laiks rādīs.
Es domāju, ka visa būtība ir tajā, ka tagad nav jēgas dzīties pēc megapikseļu skaita. Iegaumē, ka ķīniešu zīmoli ik pēc divām nedēļām cenšas mūs pārsteigt ar jauniem viedtālruņiem.
Ja ir vienam būs arī ķīniešiem.
Labu Dienu!
Digital Chat Station runāja par Xiaomi plāniem izmantot jaunākos Samsung sensorus savu sīkrīku kamerām. Viņš apgalvo, ka nākamās paaudzes zīmola flagmaņi iegūs sensoru komplektu ar kopējo izšķirtspēju vismaz 250 megapikseļi.
Xiaomi 12 saņems uzreiz divus galvenos kameras sensorus - 200 un 50 megapikseļus. Tajā pašā laikā uzņēmums turpinās uzstādīt 64 un 108 megapikseļu sensorus vidējās klases modelī. Vēl viena flagmaņa iezīme var būt lēna uzņemšana ar ātrumu līdz 1920 kadriem sekundē.
Iekšējās informācijas ziņojumā atzīmēts, ka uzņēmums tagad tikai testē jaunu funkciju, un vai tā parādīsies nākamās paaudzes vadošajās ierīcēs, joprojām nav zināms.
Starp gaidāmajiem Xiaomi izlaidumiem ir viedtālruņi 11T un 11T Pro, kas tiks atklāti 15. septembrī. Saskaņā ar baumām, jaunuma augstākā versija saņems ātru 120 vatu uzlādi un OLED displeju ar atsvaidzes intensitāti 120 Hz.
Videoklipi, kas ierakstīti Mi11 Ultra priekšējā kamerā, nav īpaši detalizēti, it īpaši vājā apgaismojumā. Dažos gadījumos sensors kļūdījās, novērtējot baltā balansu un mēģinot reproducēt krāsu pārraides filmās.
Saskaņā ar testa rezultātiem viedtālruņa priekšējā kamera ieguva 94 punktus un pat neiekļuva DxOMark selfiju reitinga pirmajā divdesmitniekā. Par šīs ierīces “kaimiņiem” kļuva Google Pixel 5 un HUAWEI Mate 30 Pro.