Tavs interneta ātrums un izvēlētā pakalpojuma sniedzēja godīgums

 

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

 

Piekritīsi, ka Tev ir svarīgs interneta ātrums, par kuru Tu cītīgi maksā katru mēnesi.

Domāju, ka nebūsi izņēmums un solīto interneta ātrumu Tu nesaņem.

Kāpēc?

Tas tiešām ir interesants fakts par kuru derētu celt iebildumus un ne tikai!

Katrs no mums ir iepazinies ar Interneta provaideru sludinājumiem, reklāmām un sevis slavinošām tekstu rindām.

Neesi drošs, ka Internets būs pietiekoši ātrs un stabils?

Gribi pārbaudīt kvalitāti?

Varētu turpināt šo solījumu  plūdus. Taču dzīvē viss ir savādāk…

Viss ir jauki līdz tam brīdim, kad sāc reāli lietot izvēlēto Interneta pakalpojuma sniedzēja produktu. Interneta ātrums nekad nebūs solītajiem lielumiem augšējā pozīcijā, kas tiek viltīgi apzīmēts ar mistisko- LĪDZ.

Kā likums, solīto ātrumu līdz 2 mb/s , 5 mb/s  vai 25 mb /s, diezin vai dabūsi dzīvē reāli redzēt, kaut vienu vienīgu reizīti.

Kas man nepatīk izveidojušajā situācijā, kad var solīt, bet nepildīt. Pakalpojuma sniedzēja nesodāmība un izlikšanās, ka viss tāpat jau ir jauki.

Kāpēc gan NĒ!

Kāpēc nenogriezt interneta ātrumu, ja neviens tā īpaši nekontrolē un īpaši pat nesatraucas.

interneta ātrums

Vai esi ievērojis, ka skatoties televīzijas pārraidi ar interneta palīdzību, vai veicot kādu citu darbību, trešajai darbībai nepietiek resursu. Ne katrreiz tur ir vainojami kopā saskaitāmie- datu plūsma.

Ir iespēja, ka pakalpojuma sniedzējs Tev piegriež datu plūsmas ātrumu!

Kā to konstatēt?

Interneta vietnē Measurement Lab (http://www.measurementlab.net  ), ir iespēja noteikt vai pakalpojuma sniedzējs bloķē vai samazina ātrumu kādam no interneta resursiem (piem. torentiem, xxx utt).

Pie tam tiks izmērīts Tavs ātrums internetā un izveidota analīzi, kāpēc viens vai otrs resurs nav pieejams, kāpēc dažādiem resursiem piekļuves ātrums ir atšķirīgs un vai nav pie tā vainīgs Tavs provaiders.

Izmantot šo vietni var jebkurš interesents.

Projektā piedalās tādi giganti, kā “Open Technology Institute”, “PlanetLab” un “Google”, kas drošumam un efektivitātei izveidojusi piekļuves punktus ar 36 serveriem, kas nodarbosies ar “trafika” analīzi un atradīsies 12 analīzes centros ASV un Eiropā.

Vēl mēs varam ātrumu mērīt  šajās vietnēs:

itest.sprk.gov.lv – ( https://itestn.sprk.gov.lv ) neatkarīgs SPRK izveidots rīks, ko var izmantot jebkura Latvijas interneta pakalpojumu sniedzēja pakalpojumu kvalitātes pārbaudei no pieslēguma vietas līdz Latvijas interneta apmaiņas punktam.

www.speedtest.net – ( http://www.speedtest.net ) viens no populārākajiem rīkiem, kā izmērīt ātrumu starp divām dažādām vietām visā globālajā tīmeklī, aprīkots arī ar dažādām papildus iespējām tiem, kam interesē nopietnāk iedziļināties tehniskās niansēs (piemēram, Pingtest u.c.).

Ja ir aizdomas, ka netiek nodrošināts solītais minimālais interneta ātrums, piemēram, Lattelecom interneta pieslēgumam, pēc testu veikšanas ar www.speedtest.net vai http://itest.sprk.gov.lv/, tad noteikti jāsazinās ar tehniskās palīdzības dienestu, jānosauc sava pakalpojuma numurs un jāpastāsta par problēmu.

Ātruma neizpildes iemesli var būt dažādi.

Atceries!

Ja mēs pakalpojuma sniedzēja viltīgo attieksmi neapspriedīsim un neliksim pie kauna staba, tad varam sagaidīt arī turpmākus ātruma samazinājumus.

Mani neapmierina viņu teiktais LĪDZ tādam un tādam ātrumam. Mani apmierinās līgumā teiktais, piemēram, šādi:

Mēs nodrošināsim ātrumu ….mb/s , ja netiek izpildīti līgumā noteiktā ātruma plāni mēs samazināsim kopējo maksu par katru nenodrošināto… mb/s.

Šādām attiecībām vajadzētu būt, tas būtu godīgi!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *