Tautas skaitīšana, no 2011. gada 1. marta līdz 31. maijam

Tautas skaitīšana.

Tas datums ir pienācis un 2011. gada tautas skaitīšana būs pirmā tautas skaitīšana pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un darbaspēka brīvas kustības ES ierobežojumu atcelšanas.

2011. gada tautas skaitīšana Latvijā notiks no 2011. gada 1. marta līdz 31. maijam.

2011. gada tautas skaitīšanā tiks izmantotas jaunās tehnoloģijas – iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja anketu aizpildīt internetā… lai gan jāpiebilst, ka interneta vietne  pirmajā dienā ir pārslogota un jūtami pārslodzes rezultāti.

Lapa  pa brīžam nestrādā.

Lai piekļūtu tautas skaitīšanas anketai, vispirms būs jāautorizējas. To var izdarīt, pēc savas izvēles izmantojot vienu no trim autorizēšanās veidiemtautas sk

– izmantojot personas kodu un pases numuru vai arī savas internetbankas autorizācijas kodus (tas iespējams banku “Citadele”, “DnB NORD banka”, “SEB banka”, “Swedbank” Latvijas Krājbankas internetbanku lietotājiem), vai arī  – elektronisko parakstu, ja kādam tāds ir. Anketu var aizpildīt gan latviski, gan krieviski.

Internetā anketu iespējams un vēlams aizpildīt par visiem ģimenes locekļiem, bet, lai to izdarītu, jāzina ģimenes locekļu personas kodi.

Anketu var aizpildīt arī, izmantojot publiskos bezmaksas interneta pieejas punktus bibliotēkās un citviet.

Kā pareizi internetā jāaizpilda anketa šeit…

http://www.tautasskaitisana.lv/pamaciba (nestrādā)

Savukārt tos, kas šo iespēju nebūs izmantojuši, tautas skaitītāji apmeklēs dzīvesvietās un veiks iedzīvotāju aptauju, ievadot datus portatīvajos datoros.

Iespēja tautas skaitīšanas anketas aizpildīt internetā tiks nodrošināta no 2011. gada 1. marta līdz 10. martam. Ar 2011. gada 17. martu savu darbu uzsāks tautas skaitītāji, kas tos iedzīvotājus, kuri nebūs snieguši ziņas par sevi internetā, apmeklēs dzīvesvietā.

Šim nolūkam CSP ir izstrādājusi datorizētu sistēmu, kas ļaus ne tikai uzlabot sākotnējo datu kvalitāti, bet arī saīsināt datu apkopošanas un apstrādes laiku un paātrināt kopsavilkuma informācijas publicēšanu.

Atbilstoši Tautas skaitīšanas likumā, Valsts statistikas likumā un Fizisko personu datu aizsardzības likumā noteiktajām prasībām 2011. gada tautas skaitīšanas laikā iegūtajai informācijai tiks nodrošināta individuālo statistisko datu konfidencialitāte par katru personu un mājsaimniecību.

Latvijas likumdošanā noteikto individuālās informācijas konfidencialitātes prasību nodrošināšanai pieeja tautas skaitīšanas veidlapām internetā būs iespējama, izmantojot personas pases datus un personas kodu, vai internetbankas identifikatorus, vai arī drošu e-parakstu.

 

LR Centrālā statistikas pārvalde
Lāčplēša iela 1, Rīga, LV-1301
Tālrunis: 80000777
E-pasts: tautasskaitisana@csb.gov.lv

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Tautas skaitīšana, no 2011. gada 1. marta līdz 31. maijam

 • .
  .

  Tautas skaitīšanas interneta mājaslapa “www.tautasskaitisana.lv” strādāja ar pārtraukumiem, turklāt tajā norādītā saite, kurai būtu jānoved līdz elektroniskajai anketai, pat pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem nestrādāja, un anketu aizpildīt internetā nav gandrīz iespējams.
  Atkal kaut ko dara ,bet ne līdz galam…. kā jau vis, kas notiek Latvijā SŪDĪGI.

  Atbildēt
 • .
  .

  es gan iegāju un saskaitījos 🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *