Tauta,… pārlieku nedramatizējiet esošo situāciju.

Finanšu ministrija izskatīšanai valdībā ir sagatavojusi grozījumus likumā. Priekšlikumi paredz, ka algām virs 300 latiem papildu likme būs 6%, nodoklim sasniedzot 29%, ienākumiem virs 500 latiem papildu likme būs 10%, nodoklim sasniedzot 33%, ienākumiem virs 600 latiem papildu likme būs 12%, nodoklim sasniedzot 35%, savukārt atalgojumam virs 800 latiem tiks piemērota papildu likme 17% apmērā, nodoklim sasniedzot 40%.

Diskutējot par kopējo budžeta izdevumu samazinājumu, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš  aicina nepakļauties emocijām un pārlieku nedramatizēt esošo situāciju, ņemot vērā arī 500 miljonu lielo budžeta tēriņu samazinājumu.

iesim ielās !!!

Nu un…………….. ko tad TAUTA SAKA…

Matemātīķis, 11.06.2009 13:16

Ls 800 alga – 581.26 uz rokas šiem šķiet tik liela, ka no tās vēl varētu paņemt papildus 17 % jeb 136 latus :))))))))
Faktiski tas ir plāns kā nožņaugt vidusslāni. Tajās valstīs, kur ir progresīvais nodoklis, no summas, kas atbilst Ls 800 uz papīra, iekasē ļoti mazus nodokļus, nevis 40% ienākuma nodokli + 9% sociālo.

Īstais Krievs, 11.06.2009 13:24

Kretīnu bārs! Bija tak teikts: reorganizējiet valdības aparātu, lai būtu mazāk rijīgāks un efektīvāks. Šie bļin pridurki tikai griež un griež, bet griež jau no parastiem mirstīgājiem, nevis no valdības aparāta.
Kaut viens činovniks tika atbrīvots? Kaut vienam deputatam ir nogriezta alga? Kaut viena institūcija tika reformēta? H*J vam, a ne kredit, to pateiks SVF pēc visa šita.

lauku duraks, 11.06.2009 13:25

Idiņi!!!!…Kurš vēl gribēs strādāt valsts labā un maksāt nodokļus ja reāli normāla alga sākas no 600Ls??????????…To ka kaut kādi teļi izdomā ka iztikas minimums ir 180 ls, tas nebūt nenozīmē ka ar to var iztikt!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DEBILIĶI!!!!!!!!!!!!!!!
Saprotu ja uzliktu progresīvo tiem kas saņem pāri par 1000ls….bet viss jau mūsu valstī iet čerez žopu, un tad kad atjēgsies ka nav kas strādā mūsu valstī, nav kas maksā nodokļus, tad varēs sēdēt visi saeimā un kolektīvi sist kulakā!!!!!

neapmierinātais uzņēmējs Pirms 2 minūtēm

progresīvais nodoklis no 300 ls??? ja tādu grib, tad vismaz no 1500Ls un uz augšu…. kas vai tiešām valdībā ir tikai idiņi, kas izliekas par ekomomistiem??? Ja tā būs es maksāšu algu aploksnēs… darbiniekiem būs minimālā alga, un varbūt pat cilvēki tiks “pieņemti” uz pusslodzi. un algā puse no minimālā… redzēsim cik tad Valsts iegūs nodokļos… Cik maksā nodokļos valsts amatpersonas, kas ir padomēs??? vai tad nav tā ka virs 15000Ls nodokļi nav jāmaksā??? Stulbums… jo vairāk pelni, jo mazāk maksā…
Labāk es bankrotēšu nekā maksāšu šai valstij…

Sīkā Pirms 4 stundām un 2 minūtēm

Ejam ielās!!!

Un tomēr…. vai nav par traku ? Visam ir sava mēraukla, bet  valdības ieilgušā savas Tautas un valsts necieņa ir pārsvītrojusi jebkādu ticību nākotnei.

Laba stratēģija… no sākuma pamet vispārējam apskatam šausmu stāstam līdzīgu tālāko ekonomisko modeli un tad ceturdienas vēlā vakarā lemtajā dažus paredzējumus atlaiž. Tauta ‘atviegloti’ uzelpo…
Un tā solīti pa solītim attapsimies tādu nodokļu slogā, ka varēs to nopelnīto pat neiet saņemt… (situācija,… Tev ir automātiskā rēķinu apmaksa, nodokļi,kredīts un saņemt reālo nopelnīto piķi praktiski nenāksies)
Tātad jaunākie keksi no valdības…
1. Par 10% samazināt visas pensijas, par 20% – atalgojumu valsts pārvaldē
2. Strādājošajiem pensionāriem pensija tiks samazināta par 70% jeb vairāk nekā divas reizes.
3. Par 10% tiks samazinātas arī māmiņu algas un ģimenes valsts pabalsti.
4. Neapliekamo minimumu no līdzšinējiem 90 latiem paredzēts samazināt uz 35 latiem.
5. Pensionāriem neapliekamais minimums tiks saglabāts 165 latu apmērā.
6. Visu ministriju centrālajiem aparātiem budžets tiks samazināts par 30%.
7. Akcīzes nodokļa palielināšana alum un stiprajam alkoholam.
8. Plānots arī azartspēļu nodevas palielinājums.
9. Likvidēt valsts kapitālsabiedrību padomes (izņemot lattelecom, kur kultivē trekno gadu politiku Kalvītis)
10. Apturēt ierēdņu apmācības, kā arī samazināt valsts administrācijas skolas funkcijas.
11. No 1.augusta darbību apturēs komisija PSRS okupācijas zaudējumu aprēķināšanai.
12. No un kārtējais ,visaptverošais ministriju apcirpšanas pasākums :

Veselības ministrijas budžetu paredzēts samazināt par 45 miljoniem latu, Aizsardzības ministrijas – par 15 miljoniem latu, Izglītības un zinātnes ministrijas – par desmit miljoniem latu, Iekšlietu ministrijas – par deviņiem miljoniem latu. Zemkopības ministrijai paredzēts dažādu programmu samazinājums par kopumā 23,8 miljoniem latu, tostarp subsīdijas zemniekiem paredzēts samazināt par trīs miljoniem latu.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai investīcijām pašvaldībām un pašvaldību vienreizējiem pasākumiem noteikts finansējuma samazinājums 5,5 miljonu latu apmērā, ārvalstu finanšu palīdzības projektu apguvē – 1,4 miljonu latu apmērā. Vides ministrijas budžetu paredzēts samazināt par vienu miljonu latu, kā arī sākto projektu finansējumu paredzēts samazināt par 6,5 miljoniem latu, tāpat projektu finansēšanai noteikts trīs miljonu latu samazinājums.

Finanšu ministrijas budžetu samazināts par 46,1 miljonu latu, Satiksmes ministrijas budžetu – par četriem miljoniem latu. Subsīdijas un dotācijas augstskolām (visām ministrijām) plānots samazināt par 7,8 miljoniem latu, izņemot finansējumu, kas paredzēts studentu stipendijām un transporta kompensācijām. Zinātnes bāzes finansējuma samazinājums paredzēts 0,7 miljonu latu apmērā.

Subsīdijas un dotācijas kultūras iestādēm paredzēts samazināt par 1,7 miljoniem latu, patstāvīgo institūciju preču un pakalpojumu izdevumus – par 0,3 miljoni latu. Saeimas izdevumu samazinājums noteikts 2,8 miljonu latu apmērā.

Mērķdotācijas sporta, mākslas un mūzikas skolām paredzēts samazināt par 8,1 miljonu latu, uz piecgadīgo un sešgadīgo bērnu apmācību plānots taupīt 5,7 miljonus latu.

Vienošanos parakstījušas koalīcijas partijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, uzsverot strādājošo interešu aizstāvību, Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Pensionāru federācija.

file22654233_karikl

Citāts no Anitas Daukštes raksta nra

Nenovērtēsim par zemu cilvēku psihes stāvokli, kas rodas, kad viņiem izrauj gaisa aizbāzni no sociālā spilvena un tas plok aizvien mazāks un mazāks. Vieni varētu kļūt par jau pieminētajiem valsts apšmaucējiem. Citi varētu doties uz laukiem un mēģināt pārtikt no naturālās saimniecības. Vēl viena grupa varētu piespiesties un doties ārpus Latvijas robežām. Bet ir vēl viens variants, no kura valdība baidās, bet acīmredzami nespēj sevi piespiest paskatīties kā uz drīzu realitāti: tie ir sociālas spriedzes izraisīti nemieri. Dīvaini, ka Dombrovska valdība var runāt par iespēju skolotājiem maksāt aptuveni 100 latu uz rokas par likmi un pie reizes nepadomāt par to, kā viņi savaldīs trakojošos skolotāju pūļus pie Ministru kabineta durvīm. Ar apcirpto algu policistu rokām? Vai cerībā, ka skolotājiem līdz šim ir izvirzītas tik augstas apmācību prasības, ka inteliģence jau neārdīsies? Varbūt ārdīties jau neārdīsies, bet Latvijai ne tik sen bija “dziesmotās revolūcijas” pieredze. Tābrīža varai ļoti netīkama.

Traģiski ir saprast, Latvijai nav plāna ne ekonomikas sildīšanai, ne kolektīvās traģēdijas novēršanai, ko nesīs valsts ekonomikas ieslīgšana starptautisko aizdevēju nodiktētajā (?) kolapsā. Traģiski ir apzināties – uz meliem balstītā valdības politiķu darbība ir tas, ko esam pelnījuši. Jācer, ka pagaidām.

file24870419_karikl

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top