Talka, šoreiz par lielo talku, liepājnieka izpratnē

Talka ir talka un visi saprot priekš kam.

Nu gandrīz visi, jo nemanīju, ka kaimiņi ar to nodarbotos. Ko es saprotu ar lielo talku.  Tātad, 22. aprīlī jau 16. reizi notiks Lielā Talka. Tā kļuvusi par tradīciju – 90% Latvijas iedzīvotāju.

Lielā Talka ir sabiedrībai un Latvijas videi nepieciešams pasākums. Nerunāšu par citiem, paši zina kas jādara, bet gan vienkārši raksturošu savas gaitas.

Ieskatam.

Sakšu ar to, ka savācu mājas apkārtni, arī to daļu, kas būtu jāvāc komunālajām saimniecībām. Nekas diži daudz jau nebija, zari un vecās lapas. Nieks vien būs un bija katru gadu.

Tomēr, ko ieteic valdība šajā jautājumā.

Visā Latvijā Lielā talka notiks līdz plkst. 15.

Lielajai talkai pieteiktas vairāk nekā 1000 talkošanas vietu visā Latvijā, tāpat ir pieteiktas arī SOLO talkas. Lai pievienotos kādai no talkām, talcinieki tās var aplūkot šeit.

Es maisu atstāju ierasta vietā, kur katru gadu tas tika savākts. Diezin, šogad tas notiks vai nē. Nav speciālais maiss, ko varot dabūt tirdzniecības vietās, laikam arī citur.

Talka

Lielās Talkas dalībniekus organizatori aicina līdz svētdienai iesūtīt fotoattēlus no savas talkas vietas, kur tā redzama pirms un pēc talkas darbiem. Attēlus jāsūta uz e-pastu “talkas@talkas.lv”.

Re, kur mani daži fotoattēli no manas individuālas talkas.

Talka
Talka

Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai katru gadu organizē talkas visā valstī. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.

Pēc kurzemnieku domām, galvenās vietas, kas būtu sakopjamas Lielajā Talkā, ir meži (58%). Ceļmalas (57%) un jūras piekraste (51%). Vēl 30% kurzemnieku redz nepieciešamību veikt pilsētu parku labiekārtošanas darbus.

Nu jauki, bet pēc talkas gāju apskatīt savus pirmos iestādītos tomātus un redīsus.

tomāts
redīsi

Tomāts aplikts ar kociņiem, lai salnas gadījumā apklātu ar agro-plēvi. Siltumnīcā dienas laikā ir ļoti silts, bet naktis sola aukstas. Kāpēc audzēju tomātus?

Tāpēc, ka viņiem ir daudz labu īpašību.

Tomāti veselībai, astoņi fakti, par ko jūs nezināt.

Daudzi uztura speciālisti apgalvo, ka veselībai cilvēkam katru dienu jāēd tomāti. Kas tajos ir tik noderīgs, ja neskaita vitamīnus?

1. Dabiskā antibiotika.

Tomāti satur kvercetīnu. Tā ir tik dabiska antibiotika. Tam ir ne tikai pretiekaisuma, bet arī antiseptiskas īpašības. Noder aterosklerozes profilaksei. Tie ir jāēd cilvēkiem, kuri cieš no artrozes, artrīta un bronhiālās astmas.

2. Tomātus uzskata par dārzeņu, kuriem nav atkritumu.

Pārtikā jūs varat ēst ne tikai šī dārzeņa mīkstumu, bet arī mizu. Sēklām ir arī daudz noderīgu īpašību. Tos ieteicams ēst cilvēkiem, lai šķidrinātu asinis.

Pat pēc termiskās apstrādes tomāti nezaudē savas labvēlīgās īpašības. Tāpēc tomāti var noderēt arī pēc konservēšanas.

3. Tomāti padara ādu elastīgu un saglabā jaunību.

Šis sarkanais dārzenis satur ļoti daudz barības vielu. Palīdz uzlabot sejas ādas stāvokli, kā arī tās krāsu. Tā kļūst elastīga un skaista, pazūd pinnes.

Jūs varat patstāvīgi pagatavot dažādus krēmus un maskas, pievienojot tomātus. Tas viss ir atkarīgs no ādas tipa un individuālajām vēlmēm.
4. Pateicoties tomātiem, kauli kļūst daudz stiprāki.

Ir noskaidrots, ka likopēns ir dabisks antioksidants, tas ietilpst tomātu sastāvā. Tas aizsargā cilvēka kaulu audus. Tieši šī viela piešķir tomātiem bagātīgi sarkanu krāsu. Gados vecākiem cilvēkiem ir īpaši noderīgi katru dienu ēst tomātus. Tie palīdz novērst osteoporozi.

5. Labvēlīga ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu.

Pat ja esat pārliecināts, ka jums nav sirds problēmu, profilaksei savā uzturā jāiekļauj tomāti. Tomāti novērš asins recekļu veidošanos. Tie stiprina asinsvadus. Cilvēki, kuri tos ēd katru dienu, daudz retāk sūdzas par sāpēm sirdī.

6. Palīdzi novērst vēzi.

Ne visi zina, bet daudzi onkoloģijas veidi sākas cilvēka organismā notiekošo iekaisuma un oksidatīvo procesu dēļ. Tomātiem piemīt ne tikai antioksidanta īpašības, bet arī pretiekaisuma īpašības. Lai novērstu vēža attīstību, katru dienu ēdiet tomātus.

7. Tomāti ir diētisks produkts.

Tomāti nesatur daudz kaloriju, tāpēc tos var iekļaut savā ēdienkartē katru dienu cilvēkiem, kuri cenšas zaudēt svaru.

Tie satur daudz mikroelementu un vitamīnu, kas palīdz normalizēt vielmaiņu. Pateicoties tam, svara zaudēšanas process noritēs ātrāk. Tomāti arī palīdz organismam atbrīvoties no toksīniem un toksīniem.

8. Uzlabo garastāvokli.

Ja bieži atrodaties nomāktā stāvoklī, izveidojiet ieradumu katru dienu ēst tomātus. Tomāti tiek uzskatīti par lieliska garastāvokļa atslēgu.

Tas viss ir saistīts ar faktu, ka tie satur “laimes hormonu” – serotonīnu. Tas palīdz regulēt nervu sistēmas darbību. Slikts garastāvoklis, letarģija un negribas neko darīt? Ēd pāris tomātus. Tie būs lielisks dabisks antidepresantu aizstājējs.

Labu Dienu.

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Talka, šoreiz par lielo talku, liepājnieka izpratnē”

  1. Letiņš saka:

    KĀ TALKOT?

    SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top