Tāds haoss nav pieredzēts, Valdība kritusi

 

 

Valdība kritusi.

Jāsmejas vai jāraud, bet tāds haoss nav pieredzēts jau no deviņdesmitajiem gadiem.

Fundamentāls jautājums …

Vai šīs caurkritušās partijas vispār ir gatavas strādāt?

Menedžmentam ir vairāki virzieni. Viens ir krīzes menedžments, kur notiek mērķtiecīgs un stratēģisks darbs. Nākamais ir haosa menedžments.

Tajā tiek noārdīta vecā kārtībā un radīta jauna. Haoss tagad ir pamatīgs. Sistēma ir saārdīta un noārdīta daudzās sfērās. Bet jautājums, vai kāds no politiskās elites vispār ir gatavs strādāt, lai ieviestu jaunu kārtību?
Zināms, ka Prezidentam plānota tikšanos ar „Tautas partijas” (TP) pārstāvjiem, „Saskaņas centru”( SC), „Zaļo un zemnieku savienību” (ZZS),un ar partiju „Jaunais laiks” (JL). Kas no tā sanāks?

Vēži taču tie paši. Jaunākais, ka premjera amata kandidāts ir reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns.

Tātad (TP) grib stūrēt tālāk grimstošo kuģi, lai gan ir ziņa, ka (TP) ir gatava debatēt arī par citiem premjera amata kandidātiem. Saeimas kuluāros runā, ka jaunveidojamās valdības kodolu varētu veidot (TP) un (JL), bet (ZZS) būtu trešais politiskais spēks.

Prezidents pagaidām neprognozē, kad viņš varēs nosaukt nākamā premjera amata kandidātu, bet Partijas nodarbojas ar savu sponsoru interešu pārstāvniecības nodrošināšanu – nothing special.( Precīzāk, “Ai sink nasing spešal.” )

Partijas nav devušas praktiskus padomus, kā ātrāk valsti izvest no krīzes. Uzvedās kā marionetes, ar kuru nu tagad atkal ies valdībā, vienu laiku (JL) un (TP) karoja, tagad atkal veidos koalīciju, (ZZS) vispār neko nejēdz, ka tik būtu valdībā, pakļausies jeb kam un par jebko.

Galvenais ir tas, ka visus šos gadus partijas ir dalījušas Valsts labumus sponsoriem, draugiem, draugu draugiem un prihvatizēts ir viss, nu ar retiem izņēmumiem, bet Valsts rīcības vai attīstības ģenerālā virziena nav.

Nav krīzes plāna, ko varētu saukt par idejiski normālu un īstenojumu. Ko tad viņi ir darījuši visus šos gadus? Zaguši, vai kā lai to sauc- prihvatizējuši.

Tajā pašā laikā vienīgais reāli iespējamais naudas avots tautas saimniecības atdzīvināšanai – ES struktūrfondu līdzekļu programmas kā netiek, tā netiek iedarbinātas.

Un kur tad mūsu Prezidents Zatlers ar atsevišķiem lēmumiem vai minstināšanos tos pieņemt atstājis iespaidu, ka darbs tiek darīts, nevis vadoties pēc valstisku interešu plāna, bet politiskām viltībām. Skaidrs ir viens, ka jaunajam premjeram, jaunajai koalīcijai un valdībai nebūs viegli.

Ko tad vajadzētu darīt, pirmkārt būtu jāatjauno kreditēšana, būtu jāpanāk atbalsts uzņēmējiem. Tāpat jāīsteno dzīvē valsts pārvaldes reforma, nodalot pamatfunkcijas no citām funkcijām, tādējādi samazinot administratīvo aparātu. Nepieciešamas arī izmaiņas nodokļu politikā, jo līdzšinējos gados ekonomiku stutēja ātras peļņas iespējas un citas spekulācijas.

Galvenais atdzīvināt ekonomiku, lai rastos nodokļu maksātāji un nebūtu Valsts kase jāglābj ar nereāli augstiem nodokļiem un akcīzēm. Nav jāraustās no Starptautiskā Valūtas fonda , jo sarunās ar fonda pārstāvjiem jāizmanto citus argumentus un citas prioritātes. Jāstrādā – bezdibenis ir tepat blakus…

Valdība kritusi

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top