Svētā Patrika diena, zaļas krāsas apģērbi un „Guinness” alus

Svētā Patrika diena.

Īru nacionālie svētki  Svētā Patrika diena  tiek svinēti 17. martā par godu misionāram Patrikam, kurš 5. gadsimtā Īrijā ieviesa kristīgo ticību.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Atceries šo datumu … 17.marts.

Īrijas patrons Sv.Patriks dzimis Velsā aptuveni 385. gadā. Viņa īstais vārds bija Meivins, 16 gadu vecumā viņu pārdeva verdzībā īru marodieri, kas ielauzās viņa dzimtajā ciemā. Tieši verdzības gados Meivins izprata dieva mācību.

Pēc sešiem gadiem Meivinam izdevies izbēgt un viņš devies uz Senžermēnas klosteri, kur 12 gadus mācījies pie Okseras bīskapa un nolēmis pievērsties misionāra darbībai.

Kad Meivins bija kļuvis par Īrijas bīskapu … Sv.Patriku, viņam bieži radušās domstarpības ar nacionālās reliģijas pārstāvjiem  ķeltu druīdiem  un viņš pat ticis vairākas reizes nepelnīti sodīts.

Savas misijas 30 gadu laikā Sv.Patriks ne vien pievērsis pagānus kristīgajai ticībai, bet ar viņa gādību uzceltas daudzas skolas un baznīcas. Sv.Patriks nomira 461. gada 17. martā, un kopš tā laika šo dienu svin kā Sv.Patrika dienu.

Svētā Patrika dienast.patricks day dancing

Viens no tradicionālajiem Sv.Patrika dienas simboliem ir trejlapu āboliņš. To skaidro ar leģendu, ka Sv.Patriks mēdzis izmantot šo augu, lai paskaidrotu Svētās Trīsvienības  jēdzienu.

Tā lūk… tas īsumā par Patrika dienas izcelsmi un tās galveno varoni Sv.Patriku.

Mūsdienās no reliģiskiem svētkiem šis pasākums pārvērties par krāšņu šovu. Tas ir pasākums, kas simbolizē Īru būtību un dvēseles noskaņu šajā dienā.

No krāšņiem gājieniem pa daudzu pilsētu un valstu ielām līdz svinēšanas tradicionālajos īru krodziņos.

“Drowning the shamrock”…iedzersim āboliņa lapu vai līdzīgi, bet ideja taču skaidra.

Svētā Patrika diena

Jautra ir Svētā Patrika diena!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Viedoklis par “Svētā Patrika diena, zaļas krāsas apģērbi un „Guinness” alus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *