Svētā Patrika diena, zaļas krāsas apģērbi un „Guinness” alus

Svētā Patrika diena.

Īru nacionālie svētki  Svētā Patrika diena  tiek svinēti 17. martā par godu misionāram Patrikam, kurš 5. gadsimtā Īrijā ieviesa kristīgo ticību.

Atceries šo datumu … 17.marts.

Īrijas patrons Sv.Patriks dzimis Velsā aptuveni 385. gadā. Viņa īstais vārds bija Meivins, 16 gadu vecumā viņu pārdeva verdzībā īru marodieri, kas ielauzās viņa dzimtajā ciemā. Tieši verdzības gados Meivins izprata dieva mācību.

Pēc sešiem gadiem Meivinam izdevies izbēgt un viņš devies uz Senžermēnas klosteri, kur 12 gadus mācījies pie Okseras bīskapa un nolēmis pievērsties misionāra darbībai.

Kad Meivins bija kļuvis par Īrijas bīskapu … Sv.Patriku, viņam bieži radušās domstarpības ar nacionālās reliģijas pārstāvjiem  ķeltu druīdiem  un viņš pat ticis vairākas reizes nepelnīti sodīts.

Savas misijas 30 gadu laikā Sv.Patriks ne vien pievērsis pagānus kristīgajai ticībai, bet ar viņa gādību uzceltas daudzas skolas un baznīcas. Sv.Patriks nomira 461. gada 17. martā, un kopš tā laika šo dienu svin kā Sv.Patrika dienu.

Patrika diena.Svētā Patrika diena

Viens no tradicionālajiem Sv.Patrika dienas simboliem ir trejlapu āboliņš. To skaidro ar leģendu, ka Sv.Patriks mēdzis izmantot šo augu, lai paskaidrotu Svētās Trīsvienības  jēdzienu.

Tā lūk… tas īsumā par Patrika dienas izcelsmi un tās galveno varoni Sv.Patriku.

Mūsdienās no reliģiskiem svētkiem šis pasākums pārvērties par krāšņu šovu. Tas ir pasākums, kas simbolizē Īru būtību un dvēseles noskaņu šajā dienā.

No krāšņiem gājieniem pa daudzu pilsētu un valstu ielām līdz svinēšanas tradicionālajos īru krodziņos.

“Drowning the shamrock”…iedzersim āboliņa lapu vai līdzīgi, bet ideja taču skaidra.

Svētā Patrika diena

Patrika diena, kā svin Īrijā?

Īrijā Svētā Patrika diena ir valsts brīvdiena, kad cilvēki visā valstī pulcējas, lai svinētu un godinātu Īrijas kultūru un mantojumu.

1. Patrika dienas gājiens.

Galvenais notikums Svētā Patrika dienā Īrijā ir Svētā Patrika dienas gājiens, kas notiek galvaspilsētā Dublinā. Šajā gājienā piedalās tūkstošiem cilvēku, kas valkā zaļas un oranžas drēbes, kas ir Īrijas nacionālās krāsas. Gājienā ir arī mūzikas grupas, dejotāji un karnevāla atmosfēra.

2. Zaļā krāsu izmantošana.

Svētā Patrika dienā Īrijā ir tradīcija valkāt zaļas drēbes un aksesuārus. Zaļā krāsa ir Īrijas nacionālā krāsa un tā simbolizē Īrijas ainavu un dabu. Cilvēki valkā zaļus apģērbus, cepures, kaklarotas un pat krāso savus mājas vai veikalu logus zaļi.

3. Patrika diena, svētku maltīte.

Tradicionāli Svētā Patrika dienā Īrijā tiek gatavota īru maltīte, kurā galvenais ēdiens ir “corned beef and cabbage” – sālīts liellops ar kāpostiem.

Šis ēdiens ir kļuvis par simbolu Svētā Patrika dienai Īrijā un ir populārs arī ārpus valsts. Dažādās pilsētās un ciemos tiek rīkotas arī maltītes un ballītes, kur cilvēki bauda tradicionālo īru pārtiku un dzērienus.

Patrika diena, citās pasaules daļās?

Īru kopienas visā pasaulē svin Svētā Patrika dienu, un daudzās valstīs notiek pasākumi, lai godinātu Īrijas kultūru un tradīcijas.

1. Amerikas Savienotās Valstis.

Svētā Patrika diena ir viens no populārākajiem svētkiem Amerikas Savienotajās Valstīs, kur ir liela īru kopiena. Visizcilākais pasākums notiek Ņujorkā, kur tiek rīkots Svētā Patrika dienas gājiens, kas pulcē miljoniem cilvēku.

Gājienā piedalās daudz mūzikas grupu, dejotāju un cilvēku, kas valkā zaļas drēbes un aksesuārus. Svētā Patrika diena tiek svinēta arī citās ASV pilsētās, piemēram, Bostonā, Čikāgā un San Francisko.

2. Apvienotā Karaliste.

Apvienotajā Karalistē Svētā Patrika diena tiek svinēta arī daudzās pilsētās un reģionos, kur dzīvo īru kopienas. Lielākais pasākums notiek Londonā, kur tiek rīkots Svētā Patrika dienas gājiens pa Trafalgāra laukumu.

Gājienā piedalās mūzikas grupas, dejotāji un īru kopienas pārstāvji. Svētā Patrika diena tiek svinēta arī citās Apvienotās Karalistes pilsētās, piemēram, Belfāstā un Edinburgā.

3. Austrālija.

Austrālijā Svētā Patrika diena ir populārs svētku dienas pasākums, jo valstī ir ievērojama īru kopiena. Dažādās Austrālijas pilsētās, piemēram, Sidnejā un Melburnā, tiek rīkoti Svētā Patrika dienas gājieni, koncerti un īru mūzikas izrādes. Cilvēki valkā zaļas drēbes un svin Īrijas kultūru un tradīcijas.

Noslēguma domas.

Svētā Patrika diena ir īru nacionālie svētki, kas tiek svinēti gan Īrijā, gan citās pasaules daļās, kur ir īru kopiena. Šie svētki ir lieliska iespēja iepazīt Īrijas kultūru, tradīcijas un mantojumu.

Svinot Svēto Patriku, mēs varam baudīt īru maltīti, piedalīties gājienos un svinēt kopā ar cilvēkiem no visas pasaules. Tā ir brīnišķīga iespēja vienoties un atzīmēt Īrijas iedzīvotāju lepnumu un dzīvesprieku.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Svētā Patrika diena, zaļas krāsas apģērbi un „Guinness” alus”

  1. maybay girl saka:

    Jautri

  2. Jurjānis saka:

    Īri ir lieli alus mīļotāji pat vairāk neka vācieši, nu tā es secināju- a ko vai tad tā nav?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top