Suņu apmācība, vai zināji, ka ir grūti apmācāmas šķirnes

Suņu apmācība.

Iegādājies suni, katrs suņa īpašnieks cer savu lolojumu apmācīt derīgām komandām. Skaidrs, ka jebkuram sunim ir jāzina pamata komandas, tas palīdzēs izvairīties no bēdīgām sekām nākotnē.

Rakstā  pateikšu, kurām šķirnēm nepatīk mācīties. Vēl sliktāk, nepakļauties īpašnieka gribai un komandām.

Suņu apmācība, Bīgls.

Suņu apmācība

Būtne ar patīkamu plankumainu izskatu var kļūt par cilvēka uzticīgu draugu un pavadoni. Bīgla manieres un audzināšana klibos, lai cik spēkus saimnieks apmācībā neieliktu.

Fakts ir tāds, ka viņš, tāpat kā jebkurš medību šķirnes pārstāvis, ir pārāk gudrs, lai paklausītu “divkājainajam”.

Basets.

Suņu apmācība

Šīs šķirnes pārstāvis labi saprotas ar visiem ģimenes locekļiem un citiem mājdzīvniekiem. Taču viņš nespēj apgūt sarežģītas komandas sava flegmatiskā temperamenta, slinkuma un ne pārāk asā prāta dēļ. Visos citos aspektos Basets ir vienkārši mīļš!

Suņu apmācība, Taksis.

Suņu apmācība

Taksis ir enerģisks un jautrs suns. Šī šķirne izceļas ar neatkarību un attapību, jo viņiem pašiem ir jāpieņem lēmumi, medījot lapsas un trušus.

Mājās suns uzvedas tāpat. Nu gandrīz. Taksis ir gatavs nest daudzus “upurus” garšīga kāruma labad, pat lai izpildītu saimnieka pavēli.

Čau-čau.

Suņu apmācība

Čau-čau ir iespaidīgs izskats, bet ne inteliģence. Nē, suns nepavisam nav bezcerīgs, spēj apgūt dažas vienkāršas komandas.

Vai varbūt viņš izliekas par “muļķi”, lai saimnieks viņu pārāk neapgrūtinātu. Kas zina?

Suņu apmācība, Basenji.

Suņu apmācība

Šis suns ir mīlēts, jo tam nav nepatīkamas suņa smakas. Suns izdod neparastas skaņas, piemēram, dobja rūkoņa vai pat kaut kas līdzīgs raudāšanai.

Taču, rakstura dzīvīguma un enerģijas dēļ viņai ir grūti koncentrēties mācībām un treniņiem. Apsveriet to, izvēloties Basenji, kā mājdzīvnieku.

Asinssuns.

Suņu apmācība

Vārds asinssuns nešķiet sevišķas simpātijas raisošs, bet gan drīzāk asociējas ar niknu zvēru, kas gatavs klupt pie rīkles. Patiesībā īstenie asinssuņi ir mednieku palīgi, kuri palīdz atrast ievainotu medījumu.

Asinssuns ir ziņkārīgs un visur bāž savu slapjo degunu. Suns nav stulbs, bet komandas viņam apgūt ir grūti. Iemesls ir tāds, ka viņš ātri pārslēdzas no viena objekta uz otru. Kā noprotat, apmācība neietilpst tā interešu jomā.

Suņu apmācība, Pekinietis.

Suņu apmācība

Pekinietis ir skaista dekoratīva šķirne. Šis suns nesavtīgi mīlēs savu saimnieku, kļūs par lielisku kompanjonu, taču dresēšana nav viņas aizraušanās.

Galvenais iemesls ir lepnums un spītīgs raksturs. Turklāt suns ir ļoti jūtīgs, uzreiz neiet uz izlīgumu ar saimnieku.

Haskijs.

Suņu apmācība

Sibīrietis negribēs mācīties saimnieka komandas. Nevis stulbuma, bet, gluži pretēji, augstā intelekta dēļ, kas ļauj viņam izdzīvot Tālajos Ziemeļos.

Šis suns nav piemērots turēšanai dzīvoklī.  Gan mājdzīvniekam, gan “pilsētas cilvēkam” tas ir nogurdinoši, suns pastāvīgi cīnīsies, lai atbrīvotos no ierobežotas telpas.

Neko darīt, jo “skriet” ir raksturīgs priekš viņa DNS jau no dzimšanas.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top