Suņi, ir zināmas šķirnes, kas var izraisīt bīstamus kodumus

Suņi var lepoties ar lielu skaitu šķirņu un izskatu.

Tomēr, ne visas suņu šķirnes var būt labsirdīgas un mīlīgas.

Man kaimiņos dzīvo daži no bīstamu suņu paveidiem. Ja kas, dzīvoju Liepājā. Par šiem “suņukiem” arī pastāstīšu. Jo vairāk tāpēc, ka par viņiem uzzināju mazliet vairāk.

Vairāku valstu noteikumi liecina, ka nav atļauts visu suņu šķirnes ievest valstī. Laikam manējos un zināmos var.

Atsevišķas valstis ir noteikušas, ka, piemēram, suņiem, atrodoties publiskajā telpā, obligāti nepieciešams uzpurnis. Ha, ha manējie, gan kopā ar saimnieku, pārvietojas bez uzpurņa.

Pie tam vienmēr jāatrodas pie pavadas. Par noteikumu pārkāpšanu saimniekam var tikt piespriests naudassods.

Tomēr, kā ar suņu bīstamību?

Skaidrs, ka visi suņu cilts tēvi  ir vilki. Tāpēc, uzticīgākais cilvēka draugs, var atkailināt ilkņus un iekost pat suņa īpašniekam.

Par to savā grāmatā raksta amerikāņu kinologs Cēzars Milāns, kurš 20 savas dzīves gadus veltījis suņu audzēšanai.

Viņš nosauc arī visbīstamākās šķirnes – šo suņu kodumi nereti noved pie nāves. Trīs no tiem dzīvo man kaimiņos, gan dažādās mājās( privātas), gan ar dažādiem saimniekiem.

Stafordšīras terjers.

Kādreiz Stafordi tika izvesti speciāli suņu cīņām. Šķirne izrādījās dusmīga un drosmīga, bez pastāvīgas apmācības Stafordšīras terjers var pārvērsties par reālu problēmu.

Suņi

Žokļu satveršanas spēks ir 120 kilogrami uz kvadrātcentimetru.

Pitbulterjers.

Slepkava suņa ādā. Pitbulterjeri ir tik bīstami, ka daudzās Eiropas valstīs ir vienkārši aizliegts tos pavairot.

Šķirnes psihe ir diezgan nestabila, un suns var uzbrukt pat saimniekam. Nāves gadījums var tikt reģistrēts pēc pāris pitbulterjera kodumiem (126 kilogrami uz kvadrātcentimetru). Tas jau ir nopietni, lai neteiktu vairāk!

Suņi

Vācu aitu suns.

Jā, šī šķirne nav velti atzīta par vienu no gudrākajām. Vācu aitu suņi patiešām ir lieliski apmācāmi, par ko viņus mīl dažādas militāras struktūras.

Vai “šādas aitas” kodums ir bīstams? Un kā vēl!. Žokļu satveršanas spēks var sasniegt 130 kilogramus uz kvadrātcentimetru. Tas ir vēl nopietnāk neka ar Pitbulterjeru. Viens labums, ka vācu autu suns ir gudrāks un nosvērtāks.

Suņi

Latvijas likumdošanā ir atrodama zināma kārtība.

Tiek teikts, kādā variantā suns atzīsts par bīstamu. Taču šie noteikumi nav piemēroti valsts pārvaldes iestāžu suņiem. Tie ir tie- ar ko “skaidra” robežsargi un policija.

Tie ir apmācīti uzbrukt cilvēkam un darba pienākumu veikšanas laikā to ir darījuši. Šī likuma 5. pantā ir teikts, ka suni var atzīt par bīstamu, ja tas:

1.Uzbrucis un nodarījis vieglu, vidēji smagu vai smagu miesas bojājumu cilvēkam vai izraisījis viņa nāvi.
2.Vai uzbrucis citam dzīvniekam (mugurkaulniekam) un to ievainojis vai izraisījis tā nāvi.
3.Ir agresīvs un rada draudus cilvēkam vai citam dzīvniekam (mugurkaulniekam).

Ja tavs suns likuma priekšā tiek atzīts par bīstamu, viņš tiek reģistrēts bīstamo suņu reģistrā. Tajā tiek iekļauta suņa un viņa saimnieka informācija.

Datubāzē iekļauta sekojoša informācija.

Suņa identitātes numurs, kas norādīts sunim implantētajā mikroshēmā, vārds, dzimums, dzimšanas datums vai vecums, turēšanas vietas adrese. Apraksts (šķirne, krāsa un īpašas pazīmes), kā arī datums, kad suns pēdējo reizi vakcinēts pret trakumsērgu.

Tāpat tiek reģistrēts arī īpašnieka vai turētāja vārds, uzvārds, personas kods un tālruņa numurs.
Šie suņi tiek ne tikai reģistrēti bīstamo suņu reģistrā, bet tiem tiek izgatavota arī speciāla atpazīšanas zīme – lente.

Tā ir izgatavota no sarkana atstarojoša materiāla un ir vismaz 20 milimetrus plata ar uzdrukātu suņa identitātes numuru un datu centra tālruni. Manu kaimiņu bīstamajiem suņiem tādas nav. Laikam varu justies drošībā, bet kas viņu zin.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Suņi, ir zināmas šķirnes, kas var izraisīt bīstamus kodumus”

  1. laimisk saka:

    Vācu aitu suns ir vispieklājīgākais. No rītiem skrien saimnieks un viņam blakus suns, bez uzpurņa un pavadiņa. Tomēr viņš nevienam nepievērš uzmanību. Ļoti nosvērts un laikam gudrs suns.

    Pitbulterjers pārvietojas pavadiņā, bet uzpurni nes saspiestu žokļos.
    Stafordšīras terjers, gan ievēro visus noteikumus. Foto nav no šī raksta “varoņiem”, kaut kā neērti bija fotografēt šos suņus kopā ar saimnieku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top