Studēt paliks grūtāk.

sp_logo_melnbalts-272x300

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe uzskata, ka nepieciešams noteikt saistības un atbildību pret valsti studentiem, kuri studē par valsts budžeta līdzekļiem.
Kopš Latvijas neatkarības atgūšanas iespējas studēt par valsts budžeta līdzekļiem studentam pēc augstskolas absolvēšanas nav uzlikušas nekādas saistības, atbildību vai pienākumus pret valsti.

Tomēr, pēc viņas domām, šādām saistībām ir jābūt noteiktām un tās ir traktējamas nevis kā cilvēktiesību ierobežojumi, bet gan kā ieguldījums tautsaimniecībā un atbildība par savas valsts nākotni un izaugsmi.

Šādu saistību iedzīvināšanai Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar partneriem arī plāno izstrādāt noteiktus mehānismus. Vienlaikus IZM gatavo grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai atbalstītu materiālā ziņā trūcīgākos studentus un uzlabotu viņu iespējas saņemt stipendijas.

Tajos kā nosacījumi stipendijas saņemšanai būs iekļauti arī sociālie kritēriji. Koķe arī solīja, ka paralēli tam, ka 2009.gadā valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits palicis nemainīgs, valstij būs iespēja palielināt stipendiju saņemošo bakalaura studentu skaitu, kā arī uzsvēra, ka palielināts arī valsts budžeta finansējums studiju un studējošo kredītiem.

Visbeidzot ministre aicināja studentus izmantot iespējas sevis pilnveidei, visupirms – mobilitāti un studēt vismaz semestri ārzemēs.
tvnet.

un tā sabrūk sapņi

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *