Stresa noņemšana, pagarini savu mūžu ar vienkāršiem līdzekļiem

Stresa noņemšana.

Pat ja jūs ēdat pareizi, vingrojat un savlaicīgi veicat medicīniskās pārbaudes, jūsu veselība joprojām var tikt apdraudēta. Iemesls tam ir stress.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Stresa noņemšana, tas ir svarīgi!

Hronisks stress izjauc vielmaiņu, ietekmē vairogdziedzera darbību, maina insulīna rezistences līmeni un palielina insulta un sirdslēkmes risku. Taču ir labas ziņas.

Pat tad, ja esi ilgstoši dzīvojis pastāvīgā stresā, daži vienkārši ieradumi var ne tikai pasargāt no stresa negatīvajām sekām, bet arī novērst jau radušās sekas.

Pierakstiet, iegaumējiet un neaizmirstiet atkārtot katru dienu! Pusstundu dienā – un miers, tikai miers!

Vienkārši ieradumi, kas palīdz mazināt stresu

Smejies, vismaz reizi dienā!

Skaties smieklīgus video “Youtube” un “Tik Tok”, ej uz kino komēdijām, lasi smieklīgas grāmatas un “dzen” jokus ar draugiem. Dari to visu, galvenais ir pasmieties.

Pētnieki, salīdzināja asinsspiediena līmeni brīvprātīgiem eksperimenta dalībniekiem. Atklājās, ka tiem dalībniekiem, kuri piedzīvoja stresu un pēc tam skatījās komēdiju, asinsspiediens atgriezās par 35% ātrāk normālos rādījumos.

Stress, elpojiet dziļi.

Jūs varat mazināt stresu dažu minūšu laikā, ja koncentrējaties uz elpošanu. Dziļas lēnas ieelpas un izelpas samazina trauksmes līmeni un asinsspiedienu.

Starp citu, atslābina ķermeni un nomierina. Tajā pašā laikā mēģiniet novirzīt uzmanību no citām domām vai lietām. Atvēliet laiku, kurā jūs vienkārši atpūšaties un iedziļināties savā elpošanā.

Sakārtojiet savu dienu.

Izveidojiet dienas uzdevumu sarakstu un nosakiet prioritātes. Novērtējiet, cik ilgi katrs uzdevums prasīs jūsu laiku. Sadaliet to mazākos posmos, kā arī nosvītrojiet to lietu sarakstu, kurām nav nepieciešams steidzams lēmums.

Galvenais ir neuzņemties pārāk daudz pienākumu, jo šis faktors bieži izraisa pārmērīgu stresa līmeni.

Ikdienā.

Mūsu dzīvē notiek kaut kas labs, taču bieži vien mēs to nepamanām vai uztveram, kā pašsaprotamu.
Konektikutas universitātes pētnieki ( University of Connecticut) atklāja, ka brīvprātīgajiem, kuri savās dienasgrāmatās ik dienas rakstīja labas lietas par savu dzīvi, ir mazāka iespēja saslimt ar sirdslēkmi.

Starp citu, arī viņu asinsspiediens un imūnsistēma bija veselīgāki. Izmēģini arī tu, kas zina, iespējams palīdzēs iztikt bez stresa izjūtām.

Stress un kaķis.

Pētījumi apliecina, ka kaķu un suņu saimnieki mazāk slimo ar sirds un asinsvadu sistēmas slimībām, viņu asinsspiediens biežāk ir normas robežās. Arī ikdienas stresa līmenis ir krietni mazāks nekā tiem, kuri spiesti iztikt bez kaķa vai suņa. Vienkārši paglaudi kaķi un stresa simptomi sāks pazust.

Stress un sports.

Fiziskā aktivitāte lieliski mazina stresu, jo tiek atbrīvots endorfīns “prieka hormons”, un uzlabo asinsriti. Tas nenozīmē, ka biežāk jāceļ svaru stienis vai jāskrien maratons. Iegaumē, pat desmit minūšu pastaiga svaigā gaisā palīdzēs nomierināt nervus.

Vienkārši ieradumi, kas palīdz mazināt stresu.

Miegs.
Tas ir tik vienkārši! Astoņas vai deviņas stundas miega palīdz cīnīties ar ikdienas stresu. Turklāt tieši miega laikā tiek ražoti antioksidanti, organisms dziedē bojājumus, atjauno DNS.  Arī palielina pret novecošanās enzīma, ko sauc par “telomēru”, aktivitāti.

Pastaigas, vismaz 15 minūtes.

Saules gaisma aktivizē organisma dabiskos diennakts ritmus, stimulē D vitamīna ražošanu un atbrīvo savienojumus, kas palīdz pazemināt asinsspiedienu. Pietiek 15 minūtes pastaigām saulē, lai ievērojami samazinātu ikdienas stresa līmeni.

Stresa noņemšana

Stress un rokdarbi.

Adīšana, izšūšana – šīs nodarbes var būt lielisks veids, kā tikt galā ar stresu un depresiju. Nesen veikts pētījums atklāja, ka stunda adīšanas ir tikpat relaksējoša, kā jogas sesija. Izvēlies sev tīkamu hobiju, velti tam laiku ar skaidru motivējošu domu galvā!

Sazināties.

Sociālie sakari un saziņa ar tuviniekiem ir burtiski svarīgi mūsu veselībai. Vientulība ir faktors, kas ievērojami palielina depresijas un sirds slimību risku.

Kopīgas pusdienas un tēja, sportošana, dejošana un rokdarbi, pastaigas – tas viss palīdz mazināt stresu. Uzlabo veselību un rezultātā pagarina mūžu.

Labu Dienu!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *