Stresa diena, darbdiena un visas pēcsvētku dienas

Darbdiena.

Tā  ir lielākā nedēļas galvenā sastāvdaļa. Tāpēc ir saprotams, ka ir vieglākas un ir grūtākas darbdienas. Tautā ir pieņemts domāt, ka grūtākā nedēļas diena ir pirmdiena. Tomēr izrādās, ka tas tā tomēr nav.

Britu kompānija „Michael Page” ir izpētījusi šo jautājumu ar testu palīdzību, kurā piedalījās liels cilvēku skaits no daudzām valstīm.

Izrādās, ka otrdienas rīts ir stresa un rūpju pilns.

Darbdiena, kāpēc?

Otrdienas rītā mums jāsāk risināt pirmdienas nepadarītie darbi un problēmas, jo pirmdien parasti nekāds produktīvais darbs nenotiek.

Nepatikšanas sākas deviņos no rīta katram piektajam biroja darbiniekam. Veseli 75% ofisa darbinieku sūdzas, ka jau līdz 11:15 ir saķērušies ar priekšniecību un nespēj koncentrēties.

darbdiena

Eksperti piegāja pie secinājuma, ka biroja darbā cilvēks iegūst lielāko stresa daļu no savas dzīves. Pat tādi sīkumi, kā datora kļūmes spēj izvest no pacietības un nereti pat līdz dusmu lēkmes.

Izrādās, ka menedžeri lieto daudz vairāk alkoholu nekā citu profesiju pārstāvji. Ja menedžeris lieto  13.5 alkohola vienību nedēļā, tad strādnieks tikai 10.7 vienības alkohola.

Toties strādnieki smēķē 29% biežāk, attiecīgi pret biroja darbinieku, kas smēķē 15%.  Tas liecina par ierobežotu iespēju to darīt darbā. Izrādās, ka dibena deldēšana birojā nemaz tik nekaitīga nav.

Laikam jau tā  ir!  Latvijas birojos, noteikti. Pirmdienu vai pēcsvētku dienu, pavadām pusguļus stāvoklī un ar otrdienu sākam kustēties  😉

Veiksmīgas darba dienas un možu skatu nākotnē!

Var rasties pamatots jautājums „darba diena”, „darbadiena” un „darbdiena?”

Darba diena ir diena, kad persona, iestāde, birojs vai uzņēmums strādā, un tā var būt arī sestdiena vai svētdiena. Darbadiena ir darbam paredzētā diennakts daļa.  Laiks, kas tiek pavadīts darbavietā.

Normāla darbadiena parasti ilgst astoņas stundas. Tomēr, ja birojā pavadi vairāk par astoņām stundām. Tad nenormētās stundas būs “pārsēdis”.  🙂

Savukārt darbdiena ir diena, kas nav brīvdiena vai svētku diena.

Tātad varam teikt, ka biroja sēdētajam darba diena ir katru darbdienu un viņas darbadiena ilgst no 9.00 līdz 17.00.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Stresa diena, darbdiena un visas pēcsvētku dienas”

  1. Justa H saka:

    Pirmās dienas pēc garākiem svētkiem nav gribasspēka triumfa laiks. Labāk pirmajā periodā darīt to, kas tev vislabāk padodas. Nevis to, kas nesanāk un raisa vainas sajūtu vai citas netīkamas emocijas. Kādam palīdz darbu saraksts, cits ievieš motivējošu piezīmju grāmatu, tikpat ātri to pametot novārtā.

    Pats svarīgākais – dot sev iespēju adaptēties, veltīt tam vismaz nedēļu pēc svētkiem. Vajag noskaņoties, ka tas var nebūt vienkārši. No rīta var būt grūti piecelties, bet vakarā – saglabāt spēkus un pabeigt darbus līdz galam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top