Strazds, jaunumi no mana dārza vai novērojumi ar videokameru

 

Strazds, tā ikdiena un dažādas jaukas izdarības.

Ar interesi vēroju (filmēju) manējā strazda izdarības.

Kāpēc manējais?

Viņam ir komfortabls būrītis.

Būrīti izgatavoju un izmeklēju būrim skaistāko vietu dārzā. Dabīgi, ka ābelē, jo pavasara ziedu kupena, noteikti, priecē arī strazdu un viņa ģimeni.

Mājas strazds ir viens no visbiežāk sastopamajiem putniem pasaulē.

Tas ir 19 – 22 cm garš, tā spārnu atvērums ir apmēram 37 – 42 cm, svars 60 – 90 g. Tā apspalvojums ir melns ar tonētu spīdumu, kas ir zaļā vai purpura krāsā.

Tam ir nelieli, gaiši raibumiņi.

Mājas strazds var atdarināt citus putnus, kā lielākā daļa strazdu dzimtā. Manējais nav izņēmums un atdarina daudz dažādu sev vien noklausīto skaņu melodiju.

Uzņēmu mazu video, kur strazds pusdieno, un nodarbojas ar pēcpusdienu purināšanos un knābja tīrīšanu.

Dziesmas ir diezgan sarežģītas un izkoptas, bagātinātas ar dažādiem svilpieniem, klakšķiem un švirkstoņām. Bez dziesmām mājas strazdam ir arī bara sasaukšanās sauciens, briesmu sauciens, uzbrukuma sauciens, vienkārši vidžināšana un kopošanās sauciens.

strazds

Ja jau par putniem, tad ieskats ne visai tāla pagātnē!

Mans nams ir aprīkots ar gaisa kondicionēšanas ietaisi, kur viens no komponentiem ir ārpusē pie mājas sienas. Netiku viņu ieslēdzis visu pavasari, kā zināms bija pavēsi un arī vasaras sākums ar dižiem karstuma viļņiem Liepājā neizcēlās.

Tomēr pienāca laiks, kad tas tika ieslēgts.

Jāsaka , ka uzreiz sāku dzirdēt no ārpuses dīvainus trokšņus, tādu kā čīkstēšanu, kā čiepstēšanu. Gāju lūkot, kas ar kondicionieri ir noticis. Aina pavērās sirreāla. Gaisa kondicionieris darbojas(griežas ventilatora lāpstiņa), bet tam apkārt lidinās manāmi satraukti zvirbuļveidīgi putni.

Dabīgi, ka izslēdzu kondicionieri. Pieliku kāpnes un uzkāpu pie ārējā kondicioniera bloka. Izrādās, ka biju aizmirsis rudenī pievērt tehnoloģisku caurumu vai durtiņas un putneļu pāris to veikli izmantoja.

Manā kondicionierī bija novīta putnu ligzda. Trakākais, kad jau ar izšķīlušiem putnēniem, kas skaļi čiepstēja un protestēja par nelūgto viesi… tas ir mani.

KO darīt?

Par to skaties video:

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top