Stingrais lokdauns un mājsēde ienāk mūsu ikdienā

Stingrais lokdauns jau no ceturtdienas, 21.oktobra.

Uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais “lokdauns”.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts skaidroja, ka šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi.

Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5. Pavļuts šajā sakarā piebilda, ka “cilvēki varēs atgriezties no darba un doties uz to”.

Vienlaikus plānots pagarināt skolēnu brīvlaiku par nedēļu, taču pēc tam visas klašu grupas, izņemot 1.-3.klases, mācīsies attālināti, savukārt no 1.novembra tikai 1.-3.klases atsāks mācības klātienē, bet pārējās klases mācīsies attālināti līdz 15.novembrim.

Stingrais lokdauns un plānotie ierobežojumi īsumā:

  • Mājsēde no 21. oktobra līdz 15. novembrim;
  • skolēnu brīvlaiks līdz oktobra beigām;- komandantstunda no pulksten 20 līdz pulksten 5;
  • nevarēs saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus;
  • klātienē nevarēs saņemt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus.

Plānots, ka mājsēde ilgs līdz 15. novembrim un tās laikā nenotiks izklaides un kultūras pasākumi, kā arī nevarēs pulcēties.

Tāpat līdz oktobra beigām tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks. Plānots, ka 1.-3. klases mācības klātienē varēs atsākt 1. novembrī, bet pārējās klases – no 15. novembra. Šajā laikā nebūs pieejama arī interešu izglītība. Bērnudārzā darbs tiks organizēts tā dēvētajās dežūrgrupās.

Šajā laikā tiks ieviesta komandantstunda, proti, uz ielas bez attaisnojoša iemesla nevarēs atrasties vakara un nakts stundās no pulksten 20 līdz pulksten 5.

Mājsēdes laikā ierobežojumi skars arī tirdzniecības jomu. Paredzams, ka klātienē varēs saņemt neatliekamus pakalpojumus.

Stingrais “lokdauns”

Tāpat nevarēs saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus, tostarp friziera. Ierobežojumi arī attieksies uz sabiedrisko ēdināšanu, proti, šie pakalpojumi nebūs pieejami klātienē.

“Lokdauna” laikā klātienē varēs strādāt ražošanas un būvniecības, kā arī kritiskās infrastruktūras objekti. Ierobežojumu skartajiem uzņēmumiem un darba ņēmējiem tiks nodrošinātas valsts atbalsta programmas.

Izturību!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Stingrais lokdauns un mājsēde ienāk mūsu ikdienā”

  1. zinu2 saka:

    Atbalstu varēs saņemt tikai par tādiem darbiniekiem un tie pašnodarbinātie un patentmaksātāji, kam ir vismaz sākts vakcinācijas pret Covid-19 process.

    Vienlaikus atbalsts netiks sniegts par darbību šādās nozarēs – lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība, ieguves rūpniecība un karjera izstrāde, apstrādes rūpniecība, elektroenerģija, gāzes apgāde, siltumapgāde un gaisa kondicionēšana, ūdens apgāde, atkritumu apsaimniekošana un sanācija, būvniecība, izdevējdarbība, telekomunikācija, datorprogrammēšana, konsultēšana un saistītas darbības, informācijas pakalpojumi.

    Tāpat atbalstam nekvalificēsies nodokļu maksātāji, kas strādā arī šajās nozarēs – finanšu un apdrošināšanas darbības, darbaspēka un nodrošināšana ar personālu, ainavu veidošanas un uzturēšanas darbības, kombinētie biroju administratīvie pakalpojumi, kopēšana, dokumentu sagatavošana un citas specializētās biroju palīgdarbības, informācijas zvanu centru darbība, valsts pārvalde un aizsardzība, azartspēles un derības, kā arī sabiedrisko, politisko un citu organizāciju darbība.

  2. екс saka:

    Latvija ir apsteigusi Lietuvu un pašlaik šeit ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19 Eiropas Savienībā (ES) un Eiropas Ekonomikas zonā (EEZ) valstīm, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top