Starptautiskā bērnu aizsardzības diena 1.jūnijs

 

 

Latvijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tās aizsākumi meklējami 1925. gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai.

Daudzās pasaules valstīs un šajā dienā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem. Diemžēl kā citviet pasaulē, tā arī Latvijā daudzi bērni cieš no dažādiem vardarbības veidiem.

Kā balta puķe bērns ir uzziedējis,
Lai kādreiz dzīvē spētu tālu iet.
No nedienām, no salta dzīves vēja.
Šo mazo dvēselīti sargājiet!

Bērnu aizsardzības diena ir svarīgs atgādinājums visiem, ka jāpievērš vislielākā uzmanība bērnu labklājībai!

Atgādinu, ka bez maksas tiek nodrošināta psiholoģiskās palīdzības sniegšana audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem, viesģimenēm, ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā, kā arī bez vecāku gādības palikušiem bērniem arī pēc pilngadības sasniegšanas.

Liepāja

Liepājas un Ventspils pilsētas, Liepājas, Aizputes, Pāvilostas, Mērsraga, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Alsungas, Grobiņas, Kuldīgas, Nīcas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Kandavas, Vaiņodes, Ventspils novadi
Graudu iela 50, 4. stāvs, 18. kabinets, Liepāja, LV-3401
Tālrunis: 63429624, fakss 63429625

RĪGA

(Rīgas, Jelgavas, Jūrmalas pilsētas, Aizkraukles, Auces, Ādažu, Babītes, Baldones, Carnikavas, Bauskas, Dobeles, Engures, Garkalnes, Iecavas, Ikšķiles, Jaunpils, Jelgavas, Krimuldas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Mārupes, Ogres, Olaines, Ozolnieku, Ropažu, Rundāles, Salaspils, Saulkrastu, Skrīveru, Stopiņu, Tērvetes, Tukuma, Vecumnieku novadi)
Adrese: Ventspils iela 53, 5. stāvs, Rīga, LV-1002
Tālrunis: 67359128

VALMIERA

(Valmieras pilsēta, Amatas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Vecpiebalgas, Alojas, Limbažu, Salacgrīvas, Strenču, Beverīnas, Mazsalacas, Naukšēnu, Kocēnu, Burtnieku, Smiltenes, Rūjienas, Valkas, Valmieras, Ērgļu, Siguldas, Sējas, Krimuldas, Inčukalna un Mālpils novadi)
Adrese: Meža iela 7, Valmiera, LV-4201
Tālrunis: 64233586, fakss 64233585

RĒZEKNE

(Rēzeknes pilsēta, Balvu, Viļakas, Baltinavas, Rugāju, Ludzas, Kārsavas, Zilupes, Ciblas, Rēzeknes, Viļānu, Madonas, Lubānas, Varakļānu, Cesvaines, Gulbenes, Apes, Alūksnes novadi)
Adrese: 18.Novembra ielā 16, 210.kabinets,
Rēzekne, LV-4601
Tālrunis: 64628145, fakss 64628144

DAUGAVPILS

(Daugavpils un Jēkabpils pilsētas, Daugavpils, Ilūkstes, Jēkabpils, Aknīstes, Salas, Viesītes, Krustpils, Dagdas, Krāslavas, Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas, Aglonas, Pļaviņu, Kokneses, Neretas, Jaunjelgavas novadi)
Adrese: Ģimnāzijas iela 11, Daugavpils, LV-5401
Tālrunis: 65422336, fakss 65422337

Katrs labs darbiņš priekš bērniem ir apsveicams. Nu kaut vai mazs piemērs no Liepājas.

1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem Liepājas sabiedriskajā transportā, tostarp 904. un 912. maršrutā, jau tradicionāli varēs braukt bez maksas.

Bērniem braukšanas biļete šajā dienā nav jāiegādājas, bet nepieciešamības gadījumā, pēc kontroles lūguma, būs jāuzrāda skolēnu apliecība vai cits personas apliecinošs dokuments, lai varētu pārliecināties par jaunieša vecumu.

bērnu aizsardzības diena

Sīkums, bet patīkami!

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Starptautiskā bērnu aizsardzības diena 1.jūnijs”

  1. Maruta saka:

    Latvijā kā viena no problēmām, kas identificēta saistībā ar bērnu tiesību aizsardzību, ir bērnu ar īpašām vajadzībām sava veida diskriminēšana, daudzos gadījumos liedzot viņu izglītošanu parastajās skolās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top