Spekulants un filantrops Džordž Soross, sirdsapziņa

Džordž Soross, Latvijā asociējas ar diezgan “netīru” miljardieri.

Viņa darbi “tiek locīti” dažādās izteiksmēs un interpretācijās. Tieši tā, “locīts” no mega-spekulanta līdz filantropa lauriem un daudzu labu darbu iesācēja goda. Ja atceramies, tieši Sorosa fonds bija tas, kas sekmēja latviešu valodas apmācību cittautiešiem.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Gan jāsaka ar nožēlu, ka īpašus sasniegumus pasākums nav guvis.

Un tomēr, kas viņš ir?

Jauks večuks un labdaris vai nežēlīgs kapitālisma plēsoņa?

Lai ieskicētu viņa prāta un sirdsapziņas vērtību jāsāk atcerēties viņa biogrāfijas līkloči.  Giardži Švarcs (Gyargy Schwartz),  Džordž Soross, dzimis 1930. gada 12. augustā Ungārijā ebreju ģimenē.

Izplatoties nacismam, viņš savu uzvārdu pārmainīja uz Soross, kas atvieglināja viņa asimilēšanos tā laika sabiedrībā. Laikā, kad Ungārijā sākās Hitlera valdīšana un ebreju slepkavības,  Džordžs Soross iesaistījās neglītā darbā.

Ar cilvēku, kura uzdevums bija ebreju īpašumu aprakstīšana un konfiscēšana.

Tas notika 1944. gadā, kuru Džordžs Soross atkārtoti nosaucis presē par “Vislabāko gadu manā dzīvē”. Par to, ka ar viņa tiešu līdzdalību tika laupīti viņa radinieki un tautieši Sorosam, kā redzams sirdsapziņas pārmetumi nav iesēdušies atmiņā.

Tad sekoja mācības un zinību papildināšana par finanšu lietām un 1956. gadā Soross pārcēlās uz Ņujorku, kur viņš strādāja  ASV finanšu centrā Volstrītā, kur arī  sāka uzkrāt savu bagātību.

Viņš specializējās hedžfondos un valūtu spekulācijās.

Soross šajos darījumos ir nežēlīgs, amorāls un viltīgs. Tā nu būtu tāda maza skicīte lai varētu saprast viņa “interesanto” domāšanas veidu.

Ja runājam par filantropiju, tad nu ir skaidrs, ka Soross izliekas par filantropu, bet patiesībā aizstāv pats savas intereses.

Lūk pats pēdējais pierādījums, kas no malas varētu izskatīties, kā labdarības paraugstunda. Ziedot vai atdot vienu miljardu dolāru ar viltīgu plānu zem labdarības.

Džordžs Soross  atdod ārējiem investoriem naudu (vienu miljardu) no sava aptuveni 26 miljardu ASV dolāru lielā hedžfonda.

Par iemeslu šādam lēmumam minot stingrākus noteikumus hedžfondu darbībai, kādus ieviesusi ASV prezidenta administrācija. Šādi Soross noslēgs savu daudzu gadu ilgo darbību, kā hedžfondu menedžeris, pārveidojot savu fondu par ģimenes kompāniju.

Atgādinu, ka ārējiem investoriem pieder tikai miljards ASV dolāru no viņa fondā ieguldītās naudas, bet pārējie 25 miljardi ASV dolāru ir paša Sorosa īpašums.

Tātad kārtējais viltīgais Ungārijas ebreja gājiens.

Hedžfondi.

Hedžfondi domāti nelielam skaitam ļoti turīgu cilvēku. Hedžfondi tiecās uz absolūto nevis relatīvu peļņu. Tas nozīmē, ka par mērķi netiek izvirzīts pārspēt. Piemēram, akciju tirgus indeksu, bet gan nopelnīt cik daudz vien iespējams attiecīgajā situācijā.

Tas var tikt panākts ar dažādām agresīvām stratēģijām un instrumentiem.

Džordž Soross
Šo fondu stratēģijas saistītas ar tirgus nepilnību atrašanu un izmantošanu, nenovērtētu instrumentu atrašanu un spekulatīvu likmju izdarīšanu attiecībā uz dažādiem notikumiem ekonomikā.

Lūk tāds ir Džordž Soross un no labdara šeit nav ne miņas.

Labu Dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *