Soliņi, dizaineru darināti, to funkcionalitāte apkārtējā vidē

 

 

Soliņi ir tas sīkumiņš, kas var izdaiļot apkārtējo vidi.

Sen ir pagājuši laiki, ka par solu, soliņu saucām dēli, kas balstās uz diviem bezgaumīgiem klučiem.

Šodien atļaušos mazliet pasapņot un apskatīt solus un soliņus, kas var pamudināt uz jauka sola pasūtīšanu vai iegādi pašmāju veikalā.

Uzreiz teikšu, ka es neko nepārdodu, bet man patīk neparasti un drosmīgi dizaineru risinājumi. Mums taču patīk atpūsties vai palasīt grāmatu uz soliņa kas stāv mūsu dārzā vai pie  mājas.

Aizrāvos, sāku filozofēt, kā tāds nūģis. Patīk, nepatīk, bet galvenais ir vienkāršā apstākļu kopumā :

Laba cena, funkcionalitāte un oriģināls dizains.  

Žēl, ka “inčīgo” soliņu gandrīz vienmēr trūkst. Nav un viss un tie nav sastopami lielveikalu “plauktos”. Iznāk, ka normāli soli ir dabūjami tikai uz pasūtījuma pie sava aroda meistara.

Loģiski, ka cena būs liela.

Iesaku palūkoties, cik interesantas idejas var aizņemties no zemāk redzamās solu daudzveidības, bet galvenais izdomas. Tiešām šaubos vai plaša patēriņa preču vienveidībā atradīsi ko interesantu.

Sākšu ar publiskai lietošanai paredzētajiem, bet dārgākajiem, ko esmu redzējis. Tie ir Liepājā Tirgoņu ielā, kur ierīkoja četrus pēc arhitekta Agra Padēļa-Līna skicēm tapušus oriģinālus soliņus, četri soliņi izmaksājuši 16619 €. Tas jau gan pagātnē, bet ir pieminēšanas vērts.

HA, ha esmu dikti bagāts liepājnieks, jo tas veikts par manu nodokļu maksātāju naudu. Starp citu neviens man piekrišanu neprasīja! Tas bija Seska un “taupīgās” domes ziņā. Tagad pie varas Vilnītis, bet viņam pie sirds tuvāka baznīcas tēma. Man tā liekas un ja liekas… laikam jāpārkrustās.  😉

Sāksim soliņu apskati un pirmie divi foto būs liepājnieku dārgumi…

soliņi

oriģināli soliņi

Tālāk, dizainera ideju lidojums, bet tas nenozīmē, ka dārgi.

Skaistumā jābūt samērojamam ar cenu!

soliņi

soliņi

soliņi

Soliņi, apkārtējā vidē iederas ar savu funkcionalitāti, bet dizaineru pārdrošais domu lidojums tos pārvērš tikai par apskates objektu. Jā, ir vēl oriģinālas velosipēdu novietnes.

 

Uzlabo karmu! Izplati šo rakstu!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.