Sodi ceļu satiksmē, sākot ar 1. jūliju radikāli pieaugs to lielums

 

 

Sodi ceļu satiksmē ir bijusi un būs arī turpmāk.

No 2020.gada 1.jūlija ir izmaiņas par kurām lietderīgi zināt.

Vissmagāk cietīs maznozīmīgus pārkāpumus izdarījušie. Protams, naudas lieluma ziņā ne tik traki, bet % gan!

Lielākās briesmas draud dzērājšoferiem, bet par to tālāk rakstā. Saksim ar nevainīgākajiem pārkāpumiem.

Par nelieliem pārkāpumiem ir paredzēta iespēja piemērot 10 eiro.

Tas attiecas arī uz gājējiem, velosipēdu vadītājiem, kā arī pajūgu vadītājiem, jātniekiem un dzīvnieku dzinējiem. Līdz šim par noteiktu pārkāpumu izdarīšanu varēja sodīt ar 7 eiro soda naudu.

Pēc 1. jūlija viņiem jārēķinās, ka par tādu pašu pārkāpumu draud 10 eiro liels naudas sods.

Sodi ceļu satiksmē.

Sodi ceļu satiksmē

Reibumā pie stūres ārkārtīgi dārgi.

Ceļu satiksmes likumā, būtiski palielinot sodu par transporta līdzekļu vadīšanu dzērumā un autovadītāju bēgšanu. Grozījumi likumā paredz, ka par nepakļaušanos personai, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus būs sods no 1200 līdz 2000 eiro.

Atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu) pēc 1. jūlija transportlīdzekļa vadītājam piemēros naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro. Protams, papildus atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Šobrīd par šādu pārkāpumu draud administratīvais arests no 10 līdz 15 diennaktīm, soda nauda no 1200 līdz 1400 eiro un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana uz četriem gadiem.

Ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 1 promili, bet nepārsniegs 1,5 promiles.

Par šādu pārkāpumu velosipēda vadītāju sodīs ar 120 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītāju ‒ no 850‒1400 eiro un atņems transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.

Savukārt promiļu daudzumam pārsniedzot 1,5, transportlīdzekļa vadītājam piemēros no 1200‒2000 eiro un atņems tiesības uz pieciem gadiem.

Savukārt velosipēda vadītāju sodīs ar 170 eiro. Tāds pats sods piemērojams personām, ja minētais pārkāpums tiks veikts narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

Ceļu satiksmes likumā paredzētais lielākais iespējamais naudas sods 7000 eiro. Tas draud juridiskām personām par normatīvajos aktos noteikto ceļa īpašnieka (pārvaldītāja) pienākumu nepildīšanu.

Taču vislielākās sodu izmaiņas par pārkāpumiem ceļu satiksmē gaida mopēdu vadītājus. Vēl šobrīd to pārkāpumus lielākoties pielīdzināja velosipēdistu izdarītajiem pārkāpumiem.

Pēc 1. jūlija mopēdistus sodīs tikpat bargi kā automašīnu un motociklu vadītājus.

Sodi ceļu satiksmē.

Sodi ceļu satiksmē

Jaunajā Administratīvās atbildības likumā ietverta norma.

Tā paredz, ja viena persona izdarījusi divus vai vairākus administratīvos pārkāpumus, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu atsevišķi. Ja ar vienu un to pašu darbību izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu.

Jauna norma ‒ vadīšanas tiesību aizliegums.

Ceļu satiksmes likuma grozījumos ir paredzēts, ka par pārkāpumiem, par kuriem vēl šobrīd draud transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana.

Pēc 1. jūlija ir paredzēti divi soda veidi atkarībā no pārkāpuma smaguma ‒ tiesību izmantošanas aizliegums un tiesību atņemšana. Tiesību atņemšana, kas nozīmē to pilnīgu atņemšanu un atkārtotu to iegūšanu pēc atņemšanas termiņa beigām, ir paredzēta tiem pārkāpumiem, par kuriem iepriekš atņemšanas termiņš bija lielāks par 12 mēnešiem.

Arī par visiem pārkāpumiem, kas saistīti ar transportlīdzekļu vadīšanu reibumā. Pārējos gadījumos ir paredzēts piemērot tiesību izmantošanas aizliegumu. Piemēram, par barjeras patvaļīgu atvēršanu, apbraukšanu vai dzelzceļa sliežu ceļa šķērsošanu šim nolūkam neparedzētās vietās.

Pēc 1. jūlija tiks piemērots naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 140‒280 eiro. Kā arī transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz laiku no sešiem līdz 12 mēnešiem.

SECINĀJUMS.

Sodi ceļu satiksmē, tauta nopietnāk sāks uztvert nenovēršamo maka atvēršanas procedūru. Starp citu, tiesības var nebūt līdzi, ja līdzi ir ID karte vai pase. Ja nav nekas līdzi, tad pienākas sods.

Neuztraucieties, tas ir visu mūsu iedzīvotāju labā!

Par katru kustību jāmaksā! Toties, ir galvenie uzdevumi, kas ir jāizpilda, lai izvairītos no katastrofālākā scenārija piepildīšanās. Sodi par dzeršanu spička vien ir.

Ir formulēti uzdevumi, par kuru neizpildīšanu, jānosaka lieli sodi.

1. Fosilā kurināmā aizvietošana, ne kādas malkas vai ogles.
2. Siltumnīcefektu izraisošo gāzu emisiju radikāla samazināšana.
3. Gaļas patēriņa samazināšana, ekosistēmu aizsargāšana un atjaunošana.
4. Bezemisiju ekonomikas veidošana, kā arī pasaules iedzīvotāju skaita stabilizēšana. Doma par kādu lokālu kariņu, kā citādi samazināsi. Vai arī kādu vīrusiņu (covid-19) palaišana pasaules nostūros.

Tā lūk, bet citādi… sodi un nodokļi liek kustēties spraigāk!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top