Sniegs, Liepājas retā realitāte novembra mēneša beigās

Sniegs.

Ziema ir ziema un par sniega esamību it kā nevajadzētu iespringt. Taču, runa ies par Liepāju, kur sniegs novembra mēnesī tāda eksotika vien bija. Saki ko gribi, bet šādi dabas sniegumi liepājniekiem bieži negadās.

Sniegs un Liepāja.

Liepājas novērojumu stacijā sniega biezums pieauga no nepilna centimetra agrā otrdienas rītā līdz 18 centimetriem naktī uz trešdienu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Spēcīgu snigšanu izraisīja no jūras nākoši gubu mākoņi. Šo parādību mēdz dēvēt par “jūras efektu”, un tā rodas, aukstam gaisam plūstot pār neaizsalušu jūru.

Tā nu tas ir! Sevišķi interesanta nodarbe ir personīgo īpašumu saimniekiem. Jātīra sniegs un vēlams vairākas reizes dienā. Brīžam sāk likties, ka nu ir par daudz, par to uzņēmu mazu video stāstu. Ceru ka patiks un būs iespēja saprast cik tad tur ir tā sniega.

Sniegs, ja par ceļiem, tad viss ir bēdīgi

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 42 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.
Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz:

 • Tallinas šosejas posmā no Rīgas līdz Tūjas pagriezienam;
 • Vidzemes šosejas posmā no Rīgas līdz Vangažiem;
 • Rīgas apvedceļa (Baltezers-Saulkalne) visā posmā;
 • Rīgas apvedceļa (Salaspils-Babīte) visā posmā;
 • Daugavpils šosejas no Rīgas līdz Skrīveriem;
 • Jelgavas šosejas posmā no Rīgas līdz Olainei;
 • Liepājas šosejas no Rīgas līdz Kaģiem un no Grobiņas līdz Liepājai;
 • Ventspils šosejas no Rīgas līdz Tukumam;
 • Liepāja-Lietuvas robežas (Rucava) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Tukuma, Talsu, Dobeles un Jelgavas apkārtni.

Varu atgādināt, bet to taču jūs tāpat zināt, ka autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Sniegs

“Ja ir mainīgi laikapstākļi, snieg ilgu laiku, jārēķinās, ka nebūs visi ceļi uzreiz vienlaicīgi iztīrīti. Ceļu ir vairāk nekā tehnikas, tas ir normāli, jo uzturēt katrā kilometrā sniega tīrītāju, būs ļoti dārgi un valstij būtu jāatsakās no citām lietā,” tā runā ierēdņi

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem autovadītāji tiek aicināti informēt LVC, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos ,”Twitter” un “Facebook”.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Sniegs, Liepājas retā realitāte novembra mēneša beigās”

 1. Bite E saka:

  Dienvidkurzemē sniega parasti visvairāk ir Vaiņodē, Embūtē, bet vakarrīt izrādījās citādi. Lielākais sniegs – Sikšņos, kur tā segas biezums bijuši 35 centimetri.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top