SMS īsziņa ir 30 gadus veca, kas viņu tagad aizvieto

SMS īsziņa.

Pirmā īsziņa tika nosūtīta 1992. gada 3. decembrī, un tajā bija 16 rakstzīmes. Savulaik īsziņu pakalpojuma (SMS) tehnoloģija uz visiem laikiem mainīja saziņas principu no attāluma. Tagad to ir aizstājuši progresīvākas interneta iespējas.

SMS īsziņa un RCS

Novecojušo standartu galvenokārt izmanto apstiprinājuma kodiem un citiem automātiskiem paziņojumiem.
SMS īsziņa tika aizstāts ar jaunu protokolu – RCS, kas iespēju ziņā nav zemāks par mūsdienu ātrākajiem “kurjeriem”.

Pastāstīšu, kā tas darbojas.

SMS īsziņa, vēsture.

SMS komerciālā debija notika 1992. gadā. Viena ziņojuma lielums varēja sasniegt 160 rakstzīmes, un tās tika pārsūtītas pa mobilo tīklu.

Telekomunikāciju operatori ātri pieņēma šo standartu, un līdz 2010. gadam lietotāji kopumā bija apmainījušies ar vairāk nekā sešiem triljoniem īsziņu.

Neskatoties uz straujo popularitātes pieaugumu, tehnoloģiski SMS gandrīz nav uzlabojusies kopš 90. gadiem.
Lai situāciju mainītu, 2008. gadā nozares inženieri ierosināja to aizstāšanai ieviest jaunu protokolu – Rich Communication Services (RCS).

2018. gadā Google atbalstīja iniciatīvu, sadarbojoties ar operatoriem visā pasaulē, lai to īstenotu.
RCS un tā priekšrocības. Rezultātā ar Google palīdzību izveidoja globālu standartu, kura pamatā ir RCS un kas padara iespējamu starptautisku saziņu starp dažādu operatoru lietotājiem.

SMS īsziņa.

Tas ļauj koplietot attēlus un videoklipus augstā kvalitātē, vadīt grupas tērzēšanu, redzēt ziņojumu statusu, sūtīt balss ziņas un veikt video zvanus.

To visu var izdarīt, izmantojot Wi-Fi vai mobilo tīklu. Tas ir, pamatfunkciju ziņā RCS neatpaliek no iMessage, Telegram, WhatsApp un citiem atbilstošiem tūlītējiem kurjeriem.

Tajā skaitā ir atbalstīta pilnīga šifrēšana, tomēr grupu tērzēšanai tā joprojām ir testēšanas stadijā.

Kur var izmēģināt jauno standartu?

RCS tagad ir pieejams Google lietotnē “Ziņojumi”, kas bieži ir jau iepriekš instalēta daudzās ierīcēs. Ja vēlaties, to var lejupielādēt no Google Play . Tomēr jaunākajos telefonos tā jau atrodas, kā štata programmatūra.

Ziņojumi.

Tā ir Google oficiālā lietotne, īsziņu un multiziņu sūtīšanai un tērzēšanai (RCS). Varat sūtīt ziņojumus no mobilās ierīces vai datora, kam vien vēlaties, izbaudot īsziņu uzticamību un tērzēšanas bagātīgās iespējas.

Sazinieties ar draugiem un ģimeni, sūtiet grupas īsziņas un kopīgojiet savus iecienītos attēlus, GIF attēlus, emocijzīmes, uzlīmes, video klipus un audio ziņojumus.

Protokols darbojas arī Samsung sīkrīkos, izmantojot standarta Samsung Messages SMS utilītu. Kopumā visā pasaulē to atbalsta 11 viedtālruņu ražotāji un 47 mobilo sakaru operatori.

Apmēram tā, zinu, ka tu to jau izmanto, bet raksts ir par godu SMS īsziņai un viņas 30 gadiem.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top