Smēķēt ir kaitīgi, vai tā ir taisnība, kādi ir pārliecinoši fakti

Smēķēt.

Runā, esot stilīgi. Par to gan var strīdēties, jo grozi kā gribi, tas ir netikums. Esmu ievērojis, ka daudzi liepājnieki ir pakļauti šim netikumam. Ceru, ka skaistās pilsētas Liepājas iedzīvotāji kļūs prātīgi. Tāpēc smēķētājiem iesaku rakstu izlasīt.

Smēķēt vai nesmēķēt?

Ikviens zina, ka smēķēšana ir kaitīga veselībai. Zina, bet velk dūmu uz nebēdu. Diez vai kāds nav dzirdējis, ka nikotīna piliens nogalina zirgu. Tomēr cilvēks nav zirgs, un jēdzienu “kaitējums” cilvēki bieži uztver kā kaut ko hipotētisku un tālu.

Doma jau ir vienkārša, mani personiski tas ļaunums neaiztiks. Galu galā viena cigarete nekaitēs.

Kur ir viena, tur arī otra, neapturams un paredzams iznākums.

Turklāt, apkārt smēķē milzīgs skaits cilvēku, un visi kaut kā dzīvo un laikam necieš. Tas tā ir tikai no pirmā acu skatiena. Patiesībā šādi spriedumi principiāli ir nepareizi.  Smēķēšanas briesmas ir daudz tuvāk, nekā jūs par to varat  padomāt.

Smēķēt

Smēķēt un lēni sevi nobeigt.

Lai pārliecinātos, pietiek doties uz tuvāko onkoloģisko nodaļu. Šoks būs nodrošināts, ja iepazīsies ar drūmo statistiku. Ja jūs domājat, ka smēķēšanas sekas būs vēlāk. Nu tā ap piecdesmit, tad arī par to Jūs maldāties.

Ja jūs par to šaubāties ir daži fakti, kas noteikti liks jums pārdomāt savus uzskatus par šo slikto ieradumu. Iespējams, ka palīdzēs jums pieņemt lēmumu par nepieciešamību pārtraukt smēķēšanu.

Cik daudz cilvēku mirst no smēķēšanas gadā – fakti ir šokējoši.

Ja paskatās uz statistiku par tuberkulozi, malāriju vai pat HIV, tad nāves gadījumu skaits no šīm slimībām gadā ir vienkārši satriecošs. TOMĒR, daudz vairāk cilvēku kļūst par smēķēšanas ieraduma upuriem. Tas ir vairāk nekā visas iepriekš minētās slimības kopā.

Turklāt šis skaitlis nestāv uz vietas.  Ar smēķēšanu saistīto nāves gadījumu skaits katru gadu pieaug. Ja XX gadsimtā kopējais nāves gadījumu skaits bija 100 miljoni, tad XXI gadsimtā tas var sasniegt 1 miljardu cilvēku.

Jāpatur prātā arī tas, ka smēķētāji daudz sliktāk panes citas slimības. Viņiem ir daudz lielāks nāves risks no jebkuras saslimšanas.

Vai jūs zināt, kāda ir jūsu iespēja nomirt no smēķēšanas?

Aptuveni 50-50, jo katrs otrais smēķētājs pasaulē zaudē dzīvību no slimībām, kas saistītas ar smēķēšanu. Turklāt smēķēšana noved pie mazāk acīmredzamām slimībām, piemēram, depresijas un pat šizofrēnijas.

Tabaka katru gadu nogalina pasīvos smēķētājus.

Bieži vien, kad viens cilvēks ģimenē smēķē, pārējie kļūst par pasīviem smēķētājiem. Var likties, ka nav nekā slikta, piemēram, ka dūmi no balkona tiek “ievilkti” dzīvoklī.

Jā, uzminēji, pa istabām izplatīsies viegls tabakas aromāts. Tas ir slikti un bīstami!

Pat cilvēkiem, kuri paši nesmēķē, pasīvā smēķēšana var izraisīt sirds un asinsvadu slimības. Līdz pat koronāras sirds slimības, kā arī var saslimt ar plaušu vēzi.

Grūtniecēm tas ir vēl bīstamāk, jo tas var novest pie jaundzimušā bērna pēkšņas nāves riska. Turklāt pašas grūtniecības laikā ir iespējamas dažādas komplikācijas.

Vai ir vienkāršs veids, kā atmest smēķēšanu?

IR, aizmirsti par cigareti!

Daudzi smēķētāji domā, ka viņiem ir gribasspēks. Gribēs un atmetīs. Tomēr tikai dažiem izdodas atbrīvoties no šī nāvējošā ieraduma. Saskaņā ar statistiku, lielākā daļa smēķētāju apzinās smēķēšanas draudus un sapņo atbrīvoties no atkarības.

Medicīniskās konsultācijas un zāļu izrakstīšana palīdz, bet ne vienmēr.  Ne visi var samaksāt par speciālistu pakalpojumiem. Turklāt šādi speciālisti nav pieejami visās pilsētās.

Tāpēc vienmēr ir vieglāk nesākt, nekā pēc tam sāpīgi atmest.

Smēķēt

Cerams, ka iepriekš minētie fakti lika aizdomāties. Ja jūs pats nesmēķējat, noteikti ļaujiet saviem draugiem un ģimenei, kas smēķē, izlasīt šo rakstu.

Neaizmirstiet komentāros dalīties pieredzē par smēķēšanas atmešanu, ja tāda ir.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top