Smadzenes, vērtīgi padomi jauniem un vecākiem cilvēkiem

Smadzenes.

Jūsu smadzenes, tāpat kā vismodernākā mašīna, kontrolē katru darbību, un, tāpat kā jebkura sarežģīta ierīce, tās laiku pa laikam ir “jāuzlādē”. Kā uzlādēt smadzenes un vienmēr uzturēt tās pilnā gatavībā intelektuālām slodzēm.

Protams, ar uzlādi tiek domāts vesels komplekss darbību lai uzlabotu smadzeņu darbību, kā jaunībā, tā arī padomi, kā to darīt seniora vecumā.

Smadzenes, lietojiet B12 vitamīnus.

B12 vitamīns ne tikai aktivizē jūsu smadzenes, bet arī padara tās lielākas! Laika gaitā jūsu smadzenes kļūst mazākas, un B12 vitamīns cīnās ar šo parādību.

Ir pierādīts, ka vitamīns palīdz mācīties, koncentrēties, attīstīt kritisko domāšanu. Lietojot B12 vitamīna piedevas, jūs nodrošināsiet savas smadzenes ar nepieciešamo šī elementa daudzumu, kas nozīmē izcilu darbu.

Padariet savas vakariņas pareizas.

Agras un vieglas vakariņas ir veselīga uztura un labas figūras atslēga. Turklāt tā ir papildu uzlāde jūsu smadzenēm. Agrās vakariņas palīdz labāk aizmigt, jo organismam vairs nav nepieciešams aktīvi sagremot pārtiku.

“Neļaujiet alkoholam un smagajām maltītēm sabojāt miegu, tas ir tik svarīgi smadzenēm!”

Turklāt agrās un vieglas vakariņas nodrošina jūsu smadzenēm vienmērīgu barību bez cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs.

Smadzenes un mandeles.

Mandeles bieži dēvē par labu našķi, tas ir pamatota iemesla dēļ. Papildus neskaitāmajiem ieguvumiem veselībai, mandeles, tāpat kā citi rieksti, ir E vitamīna avots – antioksidants, kas palīdz uzturēt kognitīvās funkcijas novecošanās procesā.

Turklāt mandeles satur aminoskābes un eļļas, kas palīdz smadzenēm saglabāt koncentrēšanos. Tikai uzmanieties ar daudzumiem. Lietojiet ar mēru, jo mandeles ir ļoti bagātas ar kaloriju daudzumu.

Smadzenes

Klausieties mūziku.

Daudzos pētījumos ir pierādīts, ka lēnu, relaksējošu dziesmu klausīšanās palēnina pulsu un sirdsdarbību, pazemina asinsspiedienu un stresa hormonu līmeni asinīs. Tādējādi mūzikas klausīšanās ir ļoti veselīga, tā uzlādē smadzenes un, kas ir ne mazāk patīkami, rada labu garastāvokli.

Dzeriet ābolu sulu.

Saskaņā ar pētījumu ar dzīvniekiem Masačūsetsas Lovelas Universitātē (UML), ābolu sulas patēriņš palielina neirotransmitera acetilholīna daudzumu, kas nodrošina lielisku atmiņu.

Pamatojoties uz šo pētījumu, ābolu sula ir atzīta par vienu no labākajiem pārtikas produktiem, ko pievienot pensionāru un bērnu uzturam, jo ​​tā palīdz organismam ražot būtiskus neirotransmiterus, kas atbalsta atmiņu.

Āboli un ābolu sula aizsargā smadzenes un samazina Alcheimera slimības risku.

Smadzenes un mīlestība.

Ikviens zina, ka sekss ir lielisks, taču daudzi pat nenojauš, ka šī bez šaubām, ir patīkama pieredze un arī lieliska smadzeņu uzlāde.
Sekss palīdz atbrīvoties no galvassāpēm, samazina stresa līmeni, palielina asinsriti smadzenēs un kopumā to spējas.

Daudz lasīt.

Lasīšana ir lielisks veids, kā attīstīt savas garīgās spējas. Kādā pētījumā noskaidrots, ka lasīšana mazina garīgo stresu par 68%, jo jūsu prāts ir iegrimis grāmatā aprakstītajā pasaulē, un nav problēmu, kas jūs vajā katru dienu.

Smadzenes, radoši hobiji.

Kad jūs pavadāt savu brīvo laiku radošam hobijam, tas tāpat kā lasīšana, novērš jūs no ikdienas problēmām un stresa.
Jūs pārvietojaties radošā izziņas zonā bez piepūles, termiņiem un noteikumiem un ļaujat smadzenēm iegūt nepieciešamo “uzlādi” ar zināšanām.

Dzejoļu un romānu rakstīšana, zīmēšana, kokapstrāde – jebkurš radošs hobijs būs lielisks veids, kā uzlādēt smadzenes.
Starp citu, rakstot šo rakstu esmu savām smadzenēm devusi lielu porciju labuma.

Dabisks apgaismojums.

Ja cilvēks pārāk bieži strādā mākslīgā apgaismojumā, tas slikti ietekmē smadzenes. Kļūst grūtāk kaut kam pievērst uzmanību, un pat miega kvalitāte mainās uz slikto pusi.

Ja bieži nākas strādāt ar mākslīgo gaismu, nepalaid garām iespēju izkļūt saulē – dabīgais apgaismojums atbalsta labu garastāvokli un uzlādē smadzenes.

Pastaigājieties dabā.

Pastaigas svaigā gaisā ir ne tikai fiziska aktivitāte, bet arī lielisks veids, kā uzmundrināt smadzenes. Mičiganas universitātes psihologu pētījums atklāja, ka pat aukstā laikā pastaiga dabā uzlabo atmiņu un uzmanību par 20%.

Ja neņem līdzi telefonu un tam līdzīgos gadžetus, tad pastaiga būs lieliska atpūta un smadzeņu “uzlāde”.

Smadzenes, vairākuzdevumu veikšana.

Mēģinot vienlaikus veikt vairākus uzdevumus, jūsu uzmanība ir izkliedēta. Vairāku uzdevumu veikšana ir ļoti slikta produktivitātei un arī smadzenēm. Tas “iedēsta” jūsu atmiņu, jo jums kļūst grūti atšķirt uzdevumus pēc svarīguma.

Turklāt vairākuzdevumu veikšana provocē stresa situācijas, kas arī negatīvi ietekmē smadzeņu darbību. Secinājums: pārtrauciet darīt vairākas lietas vienlaikus.

Smadzenes, novecošana un problēmas.

Ir daudz novecošanas teoriju. Viens no viņiem apgalvo (un ne jau nepamatoti!), ka novecošana ir ieprogrammēta dabā, tāpēc šūnai ir noteikts vairošanās ciklu skaits. Kad tā krājumi ir izsmelti, šūna vairs netiek atjaunota.

Tas jo īpaši attiecas uz nervu šūnām. Plaši pazīstamais izteiciens – “Nervu šūnas neatjaunojas!” – stingri ienāca mūsu apziņā, ar spāņu pētnieka Ramona un Kvijala vieglo roku.

Taču mūsdienu zinātne ir pierādījusi, ka nervu šūnas tiek atjaunotas, un par to ir atbildīgs smadzeņu reģions, ko sauc par hipokampu.

Un tagad uzmanību! – Šī joma ir atbildīga par atmiņu un mācīšanos!

Proti, ja šī zona ir bojāta, piemēram, cilvēkiem kuriem ir bijis insults, ievainoti vai slimo ar Alcheimera slimību, tā sauktā “jaunā” atmiņa neveidojas.

Smadzenes, kas ir šī “jaunā” atmiņa?

Vesels cilvēks, nonākot jebkurā situācijā, pat visvienkāršākajā un pazīstamākajā situācijā, iegūst jaunu dzīves pieredzi. Vakar tu devies uz darbu pa pazīstamu ceļu, bet pa ceļam tev bija ļoti nemanāmi un nenozīmīgi notikumi.

Jebkurā gadījumā jūs pievērsāt viņiem uzmanību un tos atcerējāties. Tā rezultātā izveidojās jauni neironu savienojumi. Smadzenes tiek trenētas. Šodien, tas pats ceļš tika nodrošināts ar jauniem notikumiem un tā katru dienu no dienas uz dienu.

Tagad atcerieties šo labi zināmo frāzi:

“Skleroze ir tad, ja atceraties to, kas notika pirms 20 gadiem, un neatceraties to, kas notika pirms 20 minūtēm…”

Ļoti skaidra īpašība tam, ka nav jaunas atmiņas veidošanās procesa. Var secināt, ka ir jaunu neironu veidošanās trūkums.

Smadzenes, treniņi senioriem.

Piedāvāju četrus vingrinājumus, kurus izpildot, Jūs attālināsiet smadzeņu novecošanos. Tie ietver visas maņas: redzi, dzirdi, smaržu, garšu, tausti. Sistemātiski tos veicot, jūs palīdzēsiet veidot jaunas saites dažādās smadzeņu zonās.

Smadzenes

Smadzenes, pirmais vingrinājums.

Mēs mazgājamies dušā ar aizvērtām acīm. Ļoti noderīgs vingrinājums taustes sajūtu aktivizēšanai. Parasti mēs ar redzi kontrolējam dušas gaitu. Ja redze ir izslēgta, saasinās citas, jaunas sajūtas, kas palīdz smadzenēs veidot jaunus savienojumus.

Veiciet vingrinājumu ļoti uzmanīgi, lai nesavainotos. Ja jūti, ka reibst galva uz mirkli atver acis un mēģini turpināt.

Otrs vingrinājums.

Ja ir kāda problēma, piemēram ar roku. Izmantojiet nestrādājošu roku. Katram cilvēkam ir sava darba roka, tā var būt gan labā, gan kreisā.
Atbilstošā smadzeņu puse ir atbildīga par darba rokas darbu. Nomainot roku ar nestrādājošu, tiek aktivizēta arī otra smadzeņu puse. Atkal – jaunas sajūtas – jauni savienojumi smadzenēs.

Kā to veikt?

Mēģiniet tīrīt zobus ar nestrādājošu roku. Atveriet zobu pastas tūbiņu ar nestrādājošu roku. Veicot sev pazīstamo darbību ar otru roku, sapratīsi, cik daudz jaunu sajūtu iegūsi.

Smadzenes un trešais vingrinājums.

Apgrieziet lietas otrādi, burtiski! Kad redzat apkārtējos objektus pazīstamā stāvoklī, smadzeņu kreisā “verbālā” puse ātri uztver apkārtējos objektus un nosūta jūs veikt citus uzdevumus.

Ja objekts ir apgriezts, tad tā neparastā pozīcija ir jānovērtē un jāuztver smadzeņu labajā puslodē. Ar šādu vērtējumu aktīvi veidojas jaunas saiknes.

Kā to veikt?

Protams, mēbeles nav jāliek otrādi, taču var pagriezt fotogrāfijas vai gleznas uz sienām. Interesanti, bet tas darbojas. Ja esi apradis ar šādu izvietojumu, noliec visu pareizā veidā.

Ceturtais uzdevums.

Vienlaicīga rakstīšana. Ļoti interesants un tas nav viegls vingrinājums. Paņemiet divas papīra loksnes un zīmuli vai pildspalvu katrā rokā.
Tajā pašā laikā sinhroni zīmējiet pašas vienkāršākās zīmējuma formas. Jums vienkārši viss jādara sinhroni. Tikai šajā gadījumā būs rezultāts.

Jaunas sajūtas, ietver jaunus nervu savienojumus. Tas nozīmē, ka tie aizkavē smadzeņu novecošanos.

Jūsu smadzeņu veselības stāvokļa diagnostika.

Ja esi nolēmis atbīdīt vecumdienas, tad iesaku vispirms izvērtēt pašam savu smadzeņu veselību.Vingrinājums ir vienkāršs.

Stāviet uz vienas kājas. Uzlieciet otro papēdi uz ceļa. Aizveriet acis un sāciet garīgi skaitīt laiku. Minimālais gaidīšanas laiks ir 20 sekundes. Japāņu zinātnieki ir pierādījuši, ka, ja cilvēks nevar nostāvēt 20 sekundes, tas liecina par vieglām smadzeņu patoloģijām un, iespējams, nelieliem asinsizplūdumiem.

Tagad uzzini savu smadzeņu novecošanās pakāpi. To var izdarīt ŠEIT.

Trenējot smadzenes ar iepriekšminētajiem vingrinājumiem, jūs varat uzlabot situāciju. Vienkārši veiciet vingrinājumus regulāri un laiku pa laikam pārbaudiet smadzeņu stāvokli.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

2 Atziņas “Smadzenes, vērtīgi padomi jauniem un vecākiem cilvēkiem”

  1. Kārlis saka:

    Ēdu ķiplokus un sīpolus un atceros, ka to darīju vakar… 🙂

  2. ANNA saka:

    Kārli tu neesi nopietns, ja tā labi apsver visu par smadzenēm, tas ir vitāli nopietni tavai eksistencei. ATCERIES TO!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top