Slinkums, ka tikt galā ar bērna nevēlēšanos, ko darīt
Slinkums.
Kā rīkoties ar bērna slinkum izpausmēm. Noskaidrosim tā rašanās cēloņus. Nevēlēšanās neko darīt, it sevišķi bērnam, ir jālabo.
Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:Kas ir slinkums.
Skaidrojošā vārdnīcā tas tiek definēts, kā naids pret darbu vai nodarbošanos. Tieksme uz dīkdienību un parazītismu. Acīmredzami, vārdnīcas sastādītāji, nebija slinki un uzskatīja to par lielu netikumu.
Biologi sniedz neitrālāku definīciju, nosaucot slinkumu par pārmērīgu enerģijas saglabāšanas principa īstenošanu.
Vēsturnieki-antropologi slinkumu uzskata par vienu no zinātnes un tehnikas progresa iemesliem. No psiholoģijas viedokļa slinkums ir tikai simptoms, un nevēlēšanās rīkoties.
Motīvi slēpjas dziļāk.
Slinkums pat tiek iedalīts vairākos veidos, atkarībā no tā rašanās cēloņa. Motivācijas trūkums, cilvēka psiho fizioloģiskas īpašības, banāls nogurums.
Slinkums un bērns.
Vecāki bieži sūdzas par saviem bērniem, viņi ir slinki, kā koalas lāči. Katrs no vecākiem šajā jēdzienā ieliek kaut ko no saviem uzskatiem.
Jaunieši nevēlas mācīties un pildīt mājasdarbus, nenodarbojas ar sportu un nelasa grāmatas. Ļoti pazīstama situācija, vai ne tā?
Viņi nepalīdz mājas darbos. Piemēram, pats elementārākais mājas darbs, trauku mazgāšana, viņi to viltīgi atliek uz vēlāku laiku. Dabīgi, pēc tam to aizmirst.
Daudzi vecāki necenšas izprast situāciju un uzskata, ka pie sliktajām atzīmēm un nesakoptās istabas vainojams bērnu slinkums. Tomēr neaizmirstiet, ka bērni pēc būtības ir ļoti aktīvi un zinātkāri.
Tāpēc nemeklējiet veidus, kā tikt galā ar slinkumu, bet gan mēģiniet noskaidrot tā cēloņus.
Kā atpazīt slinkumu?
Cīņā ar slinkumu darbojas tas pats noteikums, kas cīņā pret jebkuru kaiti. Lai izvēlētos pareizo ārstēšanu, vispirms ir jānosaka cēloņi.
Pirms sniegt dažādas “receptes pret slinkumu”, izrunāsim divus tā atpazīšanas noteikumus.
- Apsveriet vecumu, pirms sākat cīnīties ar bērna slinkumu. No 7 līdz 12 gadiem nevēlēšanos mācīties var izraisīt banāls ieraduma trūkums vai izlaidība.
- No 12 līdz 16 gadiem slinkumam visbiežāk ir psiholoģiski iemesli. Šaubas par sevi vai motivācijas trūkums.
Runājiet ar savu bērnu.
Pievēršat viņa uzmanību un pajautājiet bērnam, kāpēc viņš kaut ko atliek vai atsakās darīt. Pievērsiet īpašu uzmanību viņa vārdiem un argumentācijai, parādiet, ka jūs patiesi interesējaties par viņa dzīvi.
Nav priekš slinkuma ārstnieciskās tabletes, kuras var “piešķirt” bērnam un aizmirst par problēmu. Cīņa ar slinkumu negaidiet ātrus rezultātus.
Slinkuma cēloņi.
Nogurums
Šodienas skolēnam diena ir ieplānota burtiski pa minūtēm. Tiešsaistes nodarbības, treniņi, hobiju pulciņi, tērzēšana ar draugiem utt.
Jo vecāks skolēns, jo saspringtāks ir grafiks, kas var novest pie pusaudža slinkuma. Ja redzat, ka jūsu bērns nevēlas apgūt jaunu valodas kursu. Vai papildus uzdevumus no skolotāja uzdotā, padomājiet, vai viņš nav pārāk aizņemts?
Bērna grafikā, lai cik viņam būtu gadu un lai cik daudzpusīgas būtu viņa intereses, jāatvēlē laiks atpūtai. Pat ja pusaudzis vienkārši guļ uz dīvāna, nevajag viņam pārmest, vai piespiest lasīt grāmatu.
Risinājums.
Padoms, kā tikt galā ar skolēna slinkumu, ko var izraisīt darba slodze. Vairākas dienas sekojiet līdzi bērna grafikam. Vai viņam ir pietiekami daudz laika atpūsties? Ja nē, grafiks ir jāpārskata.
Sakārtojiet viņa laiku miegam un atpūtai. Pareizai attīstībai 8-13 gadus vecam bērnam ir nepieciešamas vismaz deviņas stundas miegs. Pusaudzim 14-18 gadus vecam – vismaz astoņas stundas.
Svarīgs ir veselīgs uzturs un pastaigas ārā (vismaz stundu dienā). Ja šie nosacījumi netiek izpildīti, organisms var reaģēt slinkuma un apātijas veidā.
Palīdziet savam pusaudzim organizēt savu dienu. Māciet viņam rakstīt dienasgrāmatu, sastādīt uzdevumu sarakstus un noteikt prioritātes.
Vecākā skolas vecumā jūs varat ieviest sarežģītāku plānošanu, lietojumprogrammas laika skaitīšanai un efektivitātes paaugstināšanai.
Vājš gribasspēks.
Šis bērnu slinkuma cēlonis ir raksturīgs sākumskolas un vidusskolas vecumam. It īpaši, ja bērns netika mācīts strādāt, nebija iesaistīts mājas darbos vai vienkāršu lietu kārtošanā.
No pusaudžiem, kuriem visu dara pieaugušie, diemžēl bieži izaug parazitāras personības.
Risinājums.
Neapvainojiet savu bērnu. Ja jūs pastāvīgi atsaucaties par pusaudzi, kā bez gribas subjektu, viņš labprāt sekos šai lomai. Mudiniet savu bērnu nodarboties ar sportu. Sports attīsta ieradumu pārvarēt sevi, tiekties uz rezultātu un strādāt ar atdevi.
Svarīgi ir izvēlēties sporta veidu, kas patīk un ar ko viņš varētu nodarboties. Izveidojiet ieradumus. Regulāri kaut ko darīt, tas ir vēl viens veids, kā trenēt un stiprināt gribasspēku.
Nesteidzini bērnu no rītiem skriet, sāc ar maziem, vienkāršiem ieradumiem. Piemēram, no rīta piecas minūtes vingrošana, duša, iknedēļas telpas uzkopšana. Galvenais nav ilgums, bet gan regularitāte. Tā ir cīņa ar slinkumu.
Apsveriet bērna individuālās īpašības. Starp bērniem, kā arī starp pieaugušajiem, ir pūces un cīruļi, sangviniķi un flegmatiski cilvēki.
Piemēram, holēriķim ir grūti veikt rūpīgu darbu, un pūcei no rīta grūti uztvert jaunu materiālu. Mēģiniet virzīt bērna bioritma un temperamenta īpašības viņa labā.
Izveidojiet personalizētu plānu, gribasspēka attīstīšanai, slinkā pusaudzī.
Motivācijas trūkums.
Nelīdzēs ne laika plānošana, ne pareizākais režīms, ja cilvēkam nepatīk tas, ko viņš dara. Motivācija ir cilvēka panākumu atslēga jebkurā biznesā, un tās līmeni var ietekmēt.
Risinājums.
Palīdziet bērnam koncentrēties uz to, kas viņu interesē. Runājiet no sirds un uzmanīgi klausieties, un tad padomājiet par to, kā saskaņot bērna izglītību ar viņa interesēm.