Skolotāju dienai veltīts amatnieku tirdziņš.

 

 

Amatnieku tirdziņš vienmēr ir bijis apvīts ar savu neatkārtojamu kolorītu.

Liepājas Latviešu biedrības nams organizē amatu meistaru tirdziņu Rožu laukumā 4. un 5. oktobrī no plkst. 10:00 līdz plkst. 17:00.

Šoreiz tirdziņš tiek rīkots par godu Skolotāju dienai un gaidāmajiem Pļaujas svētkiem.

Pasākumā būs iespēja iegādāties pašmāju amatnieku darinātās preces un iepazīties ar oriģināliem lietišķās mākslas izstrādājumiem.

Pateicoties lielajai amatu meistaru interesei par rīkotajiem tirdziņiem, Liepājas Latviešu biedrības nams ir parūpējies par īpašu tirdzniecības vietu noformējumu, par ko pircēji jau varēja pārliecināties Annas dienas tirdziņā.

Amatnieku darinājumi turpmāk tiks prezentēti pievilcīgos, latviskās tradīcijās veidotos tirdzniecības stendos.

Katru gadu pirmajā oktobra svētdienā visā pasaulē atzīmē Starptautisko Skolotāju dienu, kurā tradicionāli tiek sveikti pedagogi, pateicoties par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā.

amatnieku tirdziņš

Kaut arī skolas un augstskolas gadi daudziem no mums jau ir aiz muguras, atcerēsimies savus Skolotājus šajā īpašajā, viņiem vien veltītajā dienā – ar skaistiem ziediem, sirsnīgiem pateicības vārdiem un laba vēlējumiem!

Pēc Baznīcas kalendāra oktobra pirmajā svētdienā tiek svinēti arī Pļaujas jeb Ražas svētki. Agrāk Pļaujas svētki bija pateicības svētki, kuros baznīcas ļaudis pateicās Dievam par Viņa dāvāto svētību zemei un par tās nestajiem augļiem.

Amatu meistaru tirdziņš būs īstā vieta, kur iegādāties jaunas un sadzīvē noderīgas preces saimnieciskiem darbiem. Amatnieki būs sarūpējuši praktiskas lietas ikdienai, kas gatavotas no koka, kalumiem, dzijas un keramikas.

Savukārt, domājot par rotājumiem ikdienai un svētkiem, piedāvājumā atradīsiet dāvanas, suvenīrus un dažādas rotaslietas.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina tirdziņam pieteikties amatu meistarus, kuri strādā ar visdažādākajiem materiāliem un savos darinājumos apvieno mākslu, nacionālos rakstus un amata prasmes.

Saražoto produkciju amatniekiem būs iespēja piedāvāt liepājniekiem un pilsētas viesiem divu dienu garumā.

Amatnieki aicināti pieteikt savu dalību pasākumam, zvanot LLBN kontaktpersonai Madarai Pūķei pa tālr. 63421760 vai mob. tālr. 26371671 līdz 30. septembrim.

SIA „Liepājas Latviešu biedrības nams”
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top