Sirds slimība, kādi ir ķermeņa signāli ja tuvojas sirdslēkme

Sirds slimība.

Tā var ilgstoši izpausties latentā formā, klīniski, nekādā veidā neizpaužoties. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi iepazīt ķermeņa signālus, kādi ir sirds slimību attīstības simptomi.

Sirds slimība, sāpes.

Pēc mediķu domām, infarkts jeb stenokardija var izpausties kā sāpes rokā. Vīriešiem sāpes visbiežāk parādās kreisajā rokā, bet sievietēm tās var būt jebkurā no tām.

Papildu signāls var būt roku smagums un slikta rokas vadāmība. Sāpes var sākties arī krūškurvja zonā, iestarojoties uz muguras augšdaļu vai lejasdaļu.

Īpašu uzmanību šādām sāpēm vērts pievērst, ja tās rodas pēkšņi, bez redzama iemesla. Jāievēro, ka tās nav saistītas ar muskuļiem vai locītavām.

Ģībonis un slikta dūša.

Apziņas zudums parasti ir saistīts ar zemu asinsspiedienu. Šādā stāvoklī sirds muskulis nenodrošina pietiekamu asinsrites līmeni smadzenēs. Tas savukārt izraisa skābekļa badu un tādēļ var rasties ģībonis.

Viens no iemesliem var būt sirds un asinsvadu slimība. Par šo problēmu liecina arī tādu simptomu parādīšanās kā slikta dūša vai apetītes samazināšanās.

Sirds slimība, pietūkums.

Attīstoties tādai problēmai, kā sirds mazspēja, pacientiem šķidrums bieži uzkrājas apakšējās ekstremitātēs vai vēderā. Īpaši tas kļūst pamanāms, kad cilvēks ar lielām grūtībām mēģina uzvilkt ierastos apavus.

Sirdsdarbības palēnināšanās izraisa asiņu uzkrāšanās procesu vēnās, kas krasi palielina tajās esošo hidrostatisko spiedienu.

Šī iemesla dēļ dažās cilvēka ķermeņa daļās tiek aizturēts liekais šķidrums, nieres nevar izvadīt lieko ūdeni un sāļus. Tas vēl vairāk saasina problēmu un rodas liela tūska.

Sirds slimība un spēcīga krākšana.

Ja cilvēks regulāri smagi krāc, tā laikā notiek īslaicīga elpošanas apstāšanās. Šis stāvoklis ievērojami palielina II tipa diabēta un hipertensijas attīstības iespējamību.

Ja šī problēma netiek risināta, tad laika gaitā, tā var izraisīt smagu sirds un asinsvadu slimību parādīšanos.

Pastāvīga noguruma sajūta.

Visi cilvēki pēc darba var izjust noguruma sajūtu, un tas ir normāli no fizioloģiskā viedokļa. Tomēr, ja cilvēks bez redzama iemesla sāk justies ļoti noguris, tas var liecināt par sirdslēkmes attīstību.

Pēkšņi ir liela izsīkuma sajūta, kā pēc smaga fiziska darba vai treniņa. Vājums kļūst tik spēcīgs, ka nav spēka pat aiziet uz tualeti.

Svīšana un apgrūtināta elpošana.

Viens no spilgtākajiem sirdslēkmes simptomiem ir auksti, mitri sviedri, kam nav nekā kopīga ar karstumu vai fiziskām aktivitātēm.

Tāpat paralēli tam parasti ir nemitīga gaisa trūkuma sajūta, kā no garās distances skrējiena. Raksturīgi, ka nebija paaugstinātas fiziskās slodzes, savukārt elpošana problēmas ir jūtamas pat guļus stāvoklī.

Sirds slimība, cik steidzami jāizsauc ātrā palīdzība?

Ja tev vai kādam no tuviniekiem ir sirdslēkmes simptomi, nekavējoties jāizsauc ātrā palīdzība!

Savlaicīga medicīniskā aprūpe šādās situācijās krasi samazina neatgriezenisku sirds muskuļa bojājumu rašanās iespējamību.

Nekavējoties zvaniet 911, ja rodas kāds no šiem simptomiem:

  • Sāpes vai smaguma sajūta krūšu rajonā
  • Sāpes vai diskomforts plecos, mugurā, kaklā vai rokā (īpaši kreisajā pusē),
  • Grūtības ar elpošanu
  • Reibonis vai samaņas zudums
  • Slikta dūša
  • smags vājums,
  • Auksti drūmi sviedri.

Sirds slimība
Sirds slimības ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem pasaulē.

Dažādas sirds slimības ietver koronāro sirds slimību, sirds mazspēju, sirds išēmiju, un citas. Statistika par sirds slimībām un iespējamo nāvi.

Globāli.

Sirds slimības joprojām ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem visā pasaulē. Tieši dati var atšķirties atkarībā no reģiona un tautas veselības politikas. Sirds slimību izplatība var atšķirties atkarībā no pasaules daļas. Parasti tas ir augstāks rietumu valstīs, piemēram, Amerikā, Rietumeiropā un Austrālijā.

Statistika par dzimumu atšķirībām.

Vīrieši parasti ir pakļauti augstākam sirds slimību riskam nekā sievietes. Tomēr sievietes riska pakāpe palielinās pēc menopauzes. Dzimuma atšķirības var būt saistītas ar hormonu ietekmi, dzīvesveidu un ģenētiku.

Protams, arī vecums ir svarīgs faktors, un sirds slimības bieži palielinās ar vecumu. Ir svarīgi izprast, ka šie ir vispārīgi raksturīgi tendences, un individuālās riska faktoru kombinācijas var būt atšķirīgas.

ATKĀRTOSIM!

Pazīmes, kā atpazīt infarktu.

  • Plēsošas, žņaudzošas, dedzinošas sāpes aiz krūšu kaula, kas nepāriet pusstundas laikā, pat miera stāvoklī.
  • Sāpes izstarojas uz kaklu, žokli, kreiso roku, tās var būt gan pārejošas (dažas minūtes), gan ilgstošas.
  • Var pievienoties elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, reibonis, pēkšņs izteikts vājums vai auksti sviedri. Senioriem biežāk sastopams ģībonis, apziņas traucējumi, vājums vai insulta simptomi.

Infarktam nav raksturīgi.

  • Asas vai naža dūrienam līdzīgas sāpes, ko provocē klepus vai dziļa elpošana.
  • Sāpes vēdera vidus un lejasdaļā, ja nav sāpju krūtīs.
  • Sāpes, kuru vietu var parādīt ar vienu pirkstu.
  • Sāpes, ko var provocēt ar krūšukurvja iztaustīšanu vai roku kustībām.
  • Īslaicīgas (uz dažām sekundēm) sāpes krūtīs.
  • Sāpes, kas izstaro uz kājām.

Rūpējies par savas sirds veselību!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Tweet

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top