Sirds slimība, kādi ir ķermeņa signāli ja tuvojas sirdslēkme

Sirds slimība.

Tā var ilgstoši izpausties latentā formā, klīniski, nekādā veidā neizpaužoties. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi iepazīt ķermeņa signālus, kādi ir sirds slimību attīstības simptomi.

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Sirds slimība, sāpes.

Pēc mediķu domām, infarkts jeb stenokardija var izpausties kā sāpes rokā. Vīriešiem sāpes visbiežāk parādās kreisajā rokā, bet sievietēm tās var būt jebkurā no tām.

Papildu signāls var būt roku smagums un slikta rokas vadāmība. Sāpes var sākties arī krūškurvja zonā, iestarojoties uz muguras augšdaļu vai lejasdaļu.

Īpašu uzmanību šādām sāpēm vērts pievērst, ja tās rodas pēkšņi, bez redzama iemesla. Jāievēro, ka tās nav saistītas ar muskuļiem vai locītavām.

Ģībonis un slikta dūša.

Apziņas zudums parasti ir saistīts ar zemu asinsspiedienu. Šādā stāvoklī sirds muskulis nenodrošina pietiekamu asinsrites līmeni smadzenēs. Tas savukārt izraisa  skābekļa badu un tādēļ var rasties ģībonis.

Viens no iemesliem var būt sirds un asinsvadu slimība. Par šo problēmu liecina arī tādu simptomu parādīšanās kā slikta dūša vai apetītes samazināšanās.

Sirds slimība, pietūkums.

Attīstoties tādai problēmai, kā sirds mazspēja, pacientiem šķidrums bieži uzkrājas apakšējās ekstremitātēs vai vēderā. Īpaši tas kļūst pamanāms, kad cilvēks ar lielām grūtībām mēģina uzvilkt ierastos apavus.

Sirdsdarbības palēnināšanās izraisa asiņu uzkrāšanās procesu vēnās, kas krasi palielina tajās esošo hidrostatisko spiedienu.

Šī iemesla dēļ dažās cilvēka ķermeņa daļās tiek aizturēts liekais šķidrums, nieres nevar izvadīt lieko ūdeni un sāļus. Tas vēl vairāk saasina problēmu un rodas liela tūska.

Sirds slimība un spēcīga krākšana.

Ja cilvēks regulāri smagi krāc, tā laikā notiek īslaicīga elpošanas apstāšanās. Šis stāvoklis ievērojami palielina II tipa diabēta un hipertensijas attīstības iespējamību.

Ja šī problēma netiek risināta, tad laika gaitā, tā var izraisīt smagu sirds un asinsvadu slimību parādīšanos.

Pastāvīga noguruma sajūta.

Visi cilvēki pēc darba var izjust noguruma sajūtu, un tas ir normāli no fizioloģiskā viedokļa. Tomēr, ja cilvēks bez redzama iemesla sāk justies ļoti noguris, tas var liecināt par sirdslēkmes attīstību.

Pēkšņi ir liela izsīkuma sajūta, kā pēc smaga fiziska darba vai treniņa. Vājums kļūst tik spēcīgs, ka nav spēka pat aiziet uz tualeti.

Svīšana un apgrūtināta elpošana.

Viens no spilgtākajiem sirdslēkmes simptomiem ir auksti, mitri sviedri, kam nav nekā kopīga ar karstumu vai fiziskām aktivitātēm.

Tāpat paralēli tam parasti ir nemitīga gaisa trūkuma sajūta, kā no garās distances skrējiena.  Raksturīgi, ka nebija paaugstinātas fiziskās slodzes, savukārt elpošana problēmas ir jūtamas pat guļus stāvoklī.

Sirds slimība, cik steidzami jāizsauc ātrā palīdzība?

Ja tev vai kādam no tuviniekiem ir sirdslēkmes simptomi, nekavējoties jāizsauc ātrā palīdzība!

Savlaicīga medicīniskā aprūpe šādās situācijās krasi samazina neatgriezenisku sirds muskuļa bojājumu rašanās iespējamību.

Nekavējoties zvaniet 911, ja rodas kāds no šiem simptomiem:

  • Sāpes vai smaguma sajūta krūšu rajonā
  • Sāpes vai diskomforts plecos, mugurā, kaklā vai rokā (īpaši kreisajā pusē),
  • Grūtības ar elpošanu
  • Reibonis vai samaņas zudums
  • Slikta dūša
  • smags vājums,
  • Auksti drūmi sviedri.

Sirds slimība

Rūpējies par savas sirds veselību!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *