Sievietes grims, padomi no lietpratējas šajā jomā

Sievietes grims.

Skatoties uz meiteni ar gaumīgu grimu, šķiet un tā ir taisnība, pirmkārt, mēs izlemjam, vai viņa ir skaista.Taču, jūsu zināšanai zemapziņā, īpaši vīrieši, patiesībā neapzināti izdara daudz vairāk secinājumu.

Galu galā “bultu” garumu ap acīm un lūpu krāsu nosaka ne tikai mode, bet, pirmkārt, tās nēsātāja raksturu. To vīrieši spēj noteikt un par to tev der padomāt. Ja netici maniem novērojumiem, tad zini, ka zinātne un psihologi ir veikuši līdzīgus novērojumus.

Apkopoju psihologu novērojumus un noskaidroju, par ko var pastāstīt grima paradumi.

Sievietes grims

Sievietes grims, intelektuālo spēju izpausme.

Zinātnieki ir atraduši pētījumu modeli, ko sauc par “lūpu krāsas efektu”. Lai to izpētītu, Hārvardas pētnieki sadalīja eksperimenta dalībniekus 3 grupās. Pirmajai grupai tika lūgts uzklāt grimu, otrajai grupai klausīties pozitīvu mūziku, bet trešajai grupai izkrāsot attēlu.

Pēc tam meitenēm tika doti intelektuālie pārbaudījumi. Visaugstākie rezultāti bija grupā, kas iepriekš uzklāja grimu. Zinātnieki to skaidro ar to, ka sieviete, kura pieradusi lietot kosmētiku uz sejas, parasti:

 • jūtas pārliecinātāks;
 • vairāk paļaujas uz savām spējām;
 • pieņem lēmumus ātrāk un efektīvāk.
 • Sievietes grims, iespaids uz citiem.

Sieviete ar normālu un nepārspīlētu grimu tiek uztverta, kā kompetentāka. Jaunākie pētījumi liecina, ka, jo prasmīgāk uzklāts grims un pievilcīgāka izskatās seja, jo ātrāk citi sievietē ieraudzīs labu speciālistu.

Turklāt tas ir skats ne tikai no vīriešu, bet arī citu sieviešu puses. Seja ar mērenu grima daudzumu paaugstina sociālo statusu citu acīs.

Ar vadību lietas ir savādākas.

Jo vairāk sieviete lieto kosmētiku, jo mazāka ir iespēja, ka viņa veiksmīgi vadīs citus cilvēkus. Fakts ir tāds, ka citi viņu neuztver kā potenciālu vadītāju. Varbūt tas ir saistīts ar faktu, ka sejas bez grima ir uzticamākas, šķiet atvērtākas. Ja priekšniece ir stipri “izdaiļojusies”, tad viņas pavēles tiks izpildītas ar lielāku nevēlēšanos tās izpildīt.

Sievietes grims, personības tips.

Grims padara sievieti pamanāmāku, par to pat nebūtu jāšaubās. Tāpēc, atļaušos jūs saukt par draudzenēm, ja jau lasāt šo rakstu, varētu domāt, ka ekstravertas sievietes izmantos kosmētiku ar lielu entuziasmu.

Lai gan intraverti, kas koncentrējas uz iekšējo pasauli un nevēlas vieglas sarunas, visticamāk, dodas pie cilvēkiem bez kosmētikas.
Zinātnieki saka, ka patiesība ir pretēja: introverti bieži vien ir tendēti valkāt kosmētiku nekā to dara ekstraverti.

(Nesabiedriskus, uz iekšu vērstus cilvēkus sauc par introvertiem. Ekstraverts dievina pļāpāšanu un būšanu uzmanības centrā. Enerģijas viņam ir pāri malām.)

Pētījumā eksperti konstatēja pozitīvu introversijas saistību ar kosmētikas lietošanu un negatīvu ekstraversijas gadījumā:

Introvertiem ir vieglāk adaptēties sabiedrībā, uzliekot tā saukto masku, lai starp viņu iekšējo pasauli un ārējo pasauli būtu robeža.
Savukārt ekstraverti savu pievilcību un statusu biežāk uzsver ar savdabīgumu. Viņi, pēc zinātnieku domām, piedzīvo mazāku satraukumu, jo jūtas brīvāk svešinieku vidē.

Sievietes grims, infantilisms.

Dažas sievietes nevēlas izaugt un pauž protestu ar grima palīdzību. Rozā sārtuma pārpilnība, spilgts pusaudžu grims ar uzsvaru uz acīm , jo īpaši acu vizuālais palielinājums parāda meiteni, kura joprojām vēlas būt bērns. Šādas meitenes patiesībā tiek uztvertas kā jaunākas un biežāk nekā citas ir infantilas.

Pašpārliecinātība.

Īpaša pašapziņa ir raksturīga grima uzklāšanas veidam “pavedināšana”. Tas attiecas uz tām “būtnēm”, kas uzliek grimu un vēlas izskatīties pievilcīgāk lai uztvertu citu cilvēku, nu labi, vīriešu iespējamos kāros skatus.

Īpaši tas attiecas uz sarkano lūpu cienītājām, kuras parasti ir uzstājīgākas, pašpārliecinātākas un arī sabiedriskākas.
Zinātnieki veica interesantu eksperimentu un noskaidroja, ka spilgta lūpu krāsa piesaista vairāk uzmanības. Pētījuma rezultāti parādīja:

 • meitenēm ar sarkanu lūpu krāsu subjektu (vīriešu) skatiens kavējās 7,3 sekundes;
 • meitenēm ar rozā – 6,7 sekundes;
 • meitenes bez lūpu krāsas tikai 2,2 sekundes.

Trauksme.

Cits grima uzklāšanas veids ir “maskēšana”. Tas ir raksturīgs sievietēm ar augstu stresa līmeni un nozīmē pastāvīgu kosmētikas nēsāšanu, iespējams, lai labotu izskata trūkumus.

Ja sieviete uzliek kosmētiku, lai slēptu savu patieso seju, tas norāda uz pastiprinātu trauksmi. Īpaši tas izpaužas sievietēm, kuras nevar iziet sabiedrībā bez kosmētikas.

Aptauja parādīja, ka 62% sieviešu uzklāj kosmētiku, lai apmeklētu tikai pārtikas veikalu. Starp citu, vari pat neticēt, bet labāk tici gan, jo 20% grimu uzklāj pat mājās.

Šajā gadījumā grims viņām nepārprotami kļūst par maskēšanos un runā par aizsardzības pozīciju, attiecībā pret ārpasauli un emocionālo nestabilitāti.

Sievietes grims, temperaments.

Lūpu krāsas krāsa vislabāk pastāstīs par temperamentu. Pēc ekspertu novērojumiem, lūpu krāsas toņus, kas visbiežāk parādās sievietes ikdienas grimā, var iedalīt 4 galvenajos veidos:

 • Sarkano visbiežāk valkā radošas, impulsīvas un izturīgas meitenes. Pēc temperamenta veida tie ir sangviniķi un holēriķi.
 • Rozā lūpu krāsa parasti atrodama meitenēm ar labu humora izjūtu. Pēc temperamenta viņu vidū visbiežāk sastopami sangviniķi.
 • Violeta, mierīgas un saprātīgas meitenes bieži dod priekšroku šādiem toņiem. Viņas drīzāk var attiecināt uz mājniekiem, un pēc temperamenta viņas biežāk ir melanholiskas vai flegmatiskas.
 • Dabisks tonis, meitenes ar šo toni uz lūpām parasti ir laipnas un gādīgas. Tās, kā likums, ir flegmatiskas, ja kas, tad pēc temperamenta veida.

Sievietes grims

Rakstura iezīmes.

Ja sievietes pašsajūta ir atkarīga no tā, vai viņai ir grims vai nav, tad balstoties uz to, kā viņa ir veidota, mēs varam runāt par viņas paradumiem un uzvedību. Acu grims palīdzēs atklāt vairāk par personību.

 • Garš acu tonējums: sieviete izmēģina dažādas lomas, rūpīgi pievēršas detaļām. Viņas bieži mēdz būt perfekcionistes.
 • Krāsas ar acu zīmuli: rotaļīgs un radošs raksturs, kas saglabā bērnišķīgu spontanitāti.
 • Tumšs acu zīmulis acu virspusē: biežāk sastopams praktiskām meitenēm, kurām nepatīk būvēt gaisa pilis, bet labāk patīk just zem kājām stabilu zemi.
 • Dūmakains tonējums: uzsvērts jutekliskums un tieksme uz sapņainību un romantiku.
 • Bez tonējuma: mīlestība pret vienkāršu un brīvu komunikāciju, atvērtība un zinātkāre.

Kādas kļūdas ir sieviešu vidū ir populāras?

Slikti sagatavota āda.

Ja pirms kosmētikas uzklāšanas tu neattīri un nemitrini ādu, tu pieļauj nopietnu kļūdu. Grimam ir jāakcentē skaistums un ādas svaigums, nevis jāmaskē nepilnības.

Minēšu raksturīgo, nevienmērīgs tonis un ādas reljefs vai pat ādas lobīšanās. Nenoslinko un sagatavo savu ādu grimam. Izmanto praimeri – tad tev vairs nebūs jāsatraucas par to, ka kosmētika dienas gaidā izsmērēsies un „noslīdēs” no sejas. (Praimeris, grima bāze un grima fiksators – produkti grima noturībai visas dienas garumā.)

Nepareiza konsīlera lietošana.

Maskējošie līdzekļi ir tāpēc, lai nomaskētu mazas nepilnības, tāpēc necenties ar konsīleri aizsmērēt nopietnu ādas kairinājumu, kā zilos lokus zem acīm un pigmentācijas plankumus. Tam ir paredzēti citi kosmētikas līdzekļi.
(Konsīleri, korektori, abi mēdz būt “krāsaini”, abi paredzēti problēmzonu maskēšanai jeb korekcijai.)

Pārlieku daudz vaigu sārtuma un asas kontūras.

Ja tu nevēlies izskatīties pēc „matrjoškas” vai kareivja, kurš ar krāsas palīdzību maskējas, izvēlies vieglu vaigu sārtumu vai bronzeri neitrālos toņos.
Uzklājot līdzekli uz vaigu kauliem, kārtīgi to arī izpludini.

Nepieciešamības gadījumā uzklāj vēl pāris slāņus, bet pēc tam ar kosmētikas sūkļa palīdzību pārbrauc ādai pāri. Tā tu samazināsi krāsas intensitāti. (Bronzeris dabiskam iedeguma efektam neatkarīgi no sezonas.)

Pārāk pamanāmas uzacis.

Nesāc zīmēt uzacis uzreiz no iekšējiem uzacu kaktiņiem. Atkāpies par pus centimetru un pakāpeniski virzies uz galu, un tikai pēc tam iekrāso iekšējos kaktiņus. Nevelc asas līnijas un izvēlies ēnas, ja kas izvēlies zīmuļus neitrālos toņos: brūnie un pelēcīgie toņi lieliski piestāvēs ikdienišķam grimam.

Kura no meitenēm ir skaistāka? Novērtē un ieraksti komentāros!

Sievietes grims

Apmēram tā draudzenes!

Ar labiem vēlējumiem Sana.

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Sievietes grims, padomi no lietpratējas šajā jomā”

 1. Aicis E saka:

  Nevienai nav, manai uztverei, piemērota lūpas krāsa, vajag kaut kur pa viduci.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top