Septiņu brāļu diena, ticējums un laika prognoze liepājniekiem

Septiņu brāļu diena.

Ir zināms, ja ielīst 7 brāļu dienā (10. jūlijs), līs 7 nedēļas! Parunāsim sīkāk par šo dienu Liepājā 2022.g 10.jūlijā.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Septiņu brāļu diena, ticējums.

Pēc senas tradīcijas 10. jūlijs tiek dēvēts par Septiņu brāļu dienu un tiek uzskatīts, ka lietus 10. jūlijā nozīmē to, ka līs arī turpmākās septiņas nedēļas.

Savukārt, ja 10. jūlijs būs saulains, tad arī turpmākās nedēļas būs Saules apspīdētas.

Tomēr, ne vienmēr tautas ticējumiem var ticēt, jo bijuši gadi, kad laika apstākļi bija gluži pretēji tautas ticējumiem.
Lai tur vai kā, cilvēki ik gadu 10. jūlijā īpaši vēro debesis un prāto, kāds laiks varētu būt nākamajās nedēļās.

Meteorologu prognozes arī nav viennozīmīgi traktējamas. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti savā prognozē apgalvo, ka Liepājā 10. jūlijā līs stipri un pat zibeņos.

Septiņu brāļu diena

Lai liepājnieki neskumtu, tad tiek ziņots, ka lielāks vai mazāks lietus sagaidāms visā valsts teritorijā. Tā kā vien katram pašam jāizlemj, ticēt vai ne tautas ticējumiem.

Laika vērotāji uzsver, ka tautas ticējumu piepildīšanās ir ne vairāk kā 50%.

Ir bijuši gadi, kad Septiņu brāļu dienas laika apstākļi bija pavisam atšķirīgi nekā nākamajās septiņas nedēļās. Par to sevišķi uzskatāmi varējām pārliecināties pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados.

Piemēram, 1997. gada 10. jūlija bija pērkona negaiss, bet turpmākajās nedēļās valdīja sauss un saulains laiks. Savukārt 1998. gada 10. jūlijā bija saulains laiks, bet viss augusts bija lietains.

Septiņu brāļu diena, leģenda.

Leģenda par septiņiem brāļiem parādījās Efesā 5. gadsimtā. Romas ķeizara “Decija” kristiešu vajāšanu laikā. Septiņi brāļi vai svētie jaunieši, noslēpušies kādā alā, kurā arī iemūrēti.

Taču ķeizara “Teodosija” valdīšanas laikā pēc 195 gadiem nejauši atrasti 10. jūlijā un uz laiku atmodušies no sava nāves miega.

Agrāk brāļu piemiņas diena 10. jūlijā bija katoļu baznīcas kalendārā, taču nu tā vairs nav. Senlatviešu kalendārā šī diena speciāli svinēta netika, taču ticējums ir jau no pirms kristietības laika.

Kristietības periodā šai dienai dots Septiņu brāļu vārds. Līdzīgi ticējumi par laika apstākļiem 10. jūlijā sastopami arī vācu, krievu, poļu, baltkrievu, zviedru un franču folklorā.

Labu Dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *