Selekcionāra Ivara Medņa piemiņai.(foto galerija)

ziedi 5Vairāk nekā 100 šķirņu gladiolas sestdien un svētdien apskatāmas Liepājas Latviešu biedrības nama. Izstāde veltīta gladiolu selekcionāra Ivara Medņa piemiņai. Viņa kolekcijas glabātāja – dzīvesbiedre Sandra Medne stāsta, ka meistars radījis 196 jaunas šķirnes. Izstādē piedalās S. Medne, Imants Ziemelis, kā arī savus skaistākos lolojumus Liepājā rāda Juris Bāze no Jūrmalas, L. Zaķis no Kandavas, Gunta Jēkabsone no Pūres, Raimonds Cīrulis no Matkules, Visvaldis Viņķelis no Stelpes, Raimonds Puriņš no Rīgas, un Gunārs Kalnītis no Grobiņas.

Divu dienu garumā dažnedažādās varavīksnes nokrāsās rotāsies majestātiskās rudens puķes- gladiolas un rotās Liepājas latviešu biedrības namu. Tradicionālajā izstādē būs iespējams aplūkot vairāk kā 100 gladiolu šķirnes no vairāku kolekcionāru un selekcionāru dārziem.

Gladiolu audzētāji ceļu būs mērojuši gan no tālienes, gan skatītāju novērtējumam savus lolojumus demonstrēs Liepājas rajona kolekcionāri. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja konsultēties ar gladiolu kluba pārstāvjiem par gladiolu audzēšanu mūsu klimatiskajos apstākļos.
Gladiolas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē “zobens”, ar ko sava graciozā izskata dēļ lielākajai daļai cilvēku arī gladiolas asociējas.

Izstādes darba laiks:
15. augustā 11.00 – 18.00
16. augustā 10.00 – 18.00

Ieeja bez maksas.

biedribasnams 008aa

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top