Satraucošas ziņas no NASA zinātniekiem.

 

 

Negribot sanāk bieži rakstīt par kosmiskām tēmām.

Pavisam nesen  priecājamies par  Marsa visurgājēja (Curiosity ) sekmīgu  “piemarsēšanos “uz planētu Marss, kad atkal ir jauns, šoreiz ne mazāk satraucošs  jaunums.

Amerikāņu zinātnieki ( NASA) uz Saules ir piefiksējuši plaisu, kurai ir tendence  šausminošā ātrumā palikt lielākai.

Plaisa uz šo dienu ir ļoti liela un sasniedz 800000 km garumu.

Zinātnieki ir norūpējošies par šo jauno Saules fenomenu, jo tik liela izmēra anomālija uz Saules vēl nav novērota. Neviļus jāsāk domāt par 2012.gada 21. decembri, kad pēc Maiju kalendāra varētu beigties pasaules laika skaitīšana, vai vienkāršāk …pasaules gals.

Pēc zinātnieku domām plaisa ir ar daudz zemāku temperatūru (1200 grādu) par  Saules temperatūru un plazma no Saules virsmas ir ieliekusies mūsu spīdekļa iekšpusē.

Daudzās intervijās ir jūtama NASA zinātnieku mulsums… pat bailes par notiekošo procesu.

Trīs dienu laikā plaisa ir palielinājusies trīskārtīgi… tie ir pārsteidzoši lieli tempi šādam procesam.  Astrofiziķis Daniels Beikers izteicās ļoti pesimistiski… pielīdzinot notiekošo ar kodolkara vai komētas krišanas gala rezultāta  scenāriju.

Ar ko tas viss beigsies ?

Konkrētu atbildi pagaidām nesniedz neviena kompetenta persona. Cik tas var būt bīstami pat nav vēlēšanā iztēloties.  Kā minimums… lielam Saules izvirdumam  Zemes virzienā, būs visu elektrotīklu bojājumi, kuru salabošanai var paiet vairāki gadi.

Jā…  internets un Tv arī nebūs…

Tomēr, cerot uz to labāko…  sekosim līdzi mūsu Saules labsajūtas indeksam. 😉

 

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ir viedokļi:

 1. Ilgonis Vilks says:

  Pirms kaut ko rakstīt, vajag pārbaudīt faktus. Tā ir nevis plaisa, bet protuberance, kas projekcijā uz diska redzama kā šķiedra (filament). Un tā ir normāla parādība uz Saules. Kur ir saites uz “daudzajām intervijām, kur jūtams NASA zinātnieku mulsums un bailes?” Kad pameklē, tādu interviju nav, ir tikai dažādas pārpublikācijas no paranormālajām mājas lapām. Un Daniels Beikers runāja pavisam par ko citu, nevis par šo šķiedru.

  Kompetenta persona

 2. laimisk says:

  @Ilgonis Vilks,

  Dialogā dzimst patiesība… uz absolūtu zinātnisku faktu garantētu 100% taisnību nevarētu pretendēt pat Einšteins…
  Un kur tad nu es… pieņemu par faktu, ka Ilgonis Vilks šo materiālu pārzina labāk un ir droši informēts , kas notiek NASA “ķēķī”

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saglabājiet manu vārdu, e-pastu un tīmekļa vietni šajā pārlūkprogrammā, kad es nākamreiz komentēšu.
Atgriezties uz augšu