dm500

Daudzfunkcionālās multimēdiju ierīces pamatā ir IBM Power PC procesors ar takts frekvenci 250 MHz un Linux operētājsistēmu.

Dreambox uztvērējos izmanto Linux operacionālo sistēmu, un lietotājs pats var rakstīt pielikumus, tomēr aparāta popularitāti visvairāk noteica kodēto programmu pieejamība, izmantojot emulācijas principu.

Ļoti veiksmīgs šķiet mazais – DM 500-S. Uztvērējam ir nelieli gabarīti (195 x 130 x 40 mm), kas panākti ar atsevišķu barošanas bloku – gluži kā portatīvajam datoram.

DM 500-S strādā ar IBM Power PC 405 (250 MHz) procesoru, bez ATAPI interfeisa, aparātam ir 8 MB Flash un 32 MB RAM (operatīvās) atmiņas. Uz aizmugurējā paneļa bez parastajām pieslēguma vietām – zemfrekvences audio video SCART, RCA, programmnodrošinājuma nomaiņas porta RS 232, optiskās ciparu audioizejas un antenas ieejas/ izejas – var atrast 100 Mbit Ethernet interfeisu. DM 500-S  nav augstfrekvences modulatora.

Uztveršanas trakts ir izveidots, izmantojot Philips ieejas bloku. Tas ļāva uzlabot jutību, un tagad iespējams uztvert kanālus ar zemāku attiecību signāls/troksnis nekā vecajos modeļos 7000 un 5600, kur tika iebūvēts LG uztvērējs. To noteikti novērtēs satelītu uztveršanas DX fani!

Ir iespēja kodēto programmu (NTV+ un Viasat) skatīšanās, izmantojot Card Sharing tehnoloģiju, kad oficiālo karšu atbildes algoritmi tiek pārraidīti internetā. Tā kā DM 500-S ir Ethernet interfeiss, tas kļūst iespējams.

Uztvērēja Exspert Setup piedāvā dažādus satelītuztvērējam neparastus servisus. Communication Setup gādā par to, lai aparātu varētu pieslēgt lokālajam tīklam, tādēļ izvēlnē nepieciešams norādīt uztvērēja IP adresi, NetMask, tīkla tipu (LAN, WAN), servera vārdu (arī IP adreses veidā), Gateway un porta numuru.

Tie jebkuram datoram ir standarta parametri, kad to slēdz tīklā. Izmantojot vīto pāri, Dreambox var pieslēgt lokālajam tīklam vai pie datora tīkla kartes. Līdz ar to tiek nodrošināta ne tikai uztvērēja attālināta vadība, bet arī vairāku funkciju pārraides iespējamība lokālajā tīklā. Ar programmas Dreamup palīdzību caur RS 232 iespējams nomainīt programmnodrošinājumu, turklāt jaunākā ielādētāja versija v2.41 ( tagad jau ir jaunāka) nodrošina šo procesu arī caur Ethernet portu. Šajā gadījumā uztvērēja izvēlnē ir pareizi jānorāda IP adrese.

Dreambox ir pieejami visi iespējamie DiSEqC protokoli, tāpēc ar antenu pievienošanu nav nekādu problēmu. Programmu uztveršanai nepieciešamos parametrus lietotājs norāda ar opcijas System Wizard palīdzību. Kad kanāli ir automātiski vai pēc lietotāja izvēles sameklēti, iespējams uzstādīt grafisku interfeisu Enigma, kas nodrošina pieeju visiem izvēlnes parametriem.
Atrastajām ciparu paketēm tiek formēti divi kategoriju saraksti – piegādātāju un servisu. Orientēties šajā informācijas daudzumā palīdz jaudīga rediģēšanas sistēma.

Iebūvētais universālais dekoders atpazīst daudzas kodēšanas sistēmas: Viaccess, TPS-Srypt, Seca, Betacrypt, Nagravision, Conax. Uztvērēja eksperta izvēlnē ir pieejamas funkcijas, ar kurām var tikt galā tikai ļoti pieredzējis satelīttelevīzijas skatītājs. Piemēram, Communication Setup, kas nodrošina uztvērēja darbību lokālajā tīklā.

Tā būtība ir tāda, ka ar jebkura lokālā tīkla datoru un Internet Explorer, norādot pareizu uztvērēja adresi, var vadīt šī uztvērēja OSD izvēlni. Programma VLC nodrošina programmas skatīšanos uz datora ekrāna un multicast pārraidi tīklā.

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

divi + sešpatsmit =