Saslimt ziemā, kāpēc tas bieži notiek aukstā laikā
Saslimt ziemā.
Jūsu zināšanai ir vairāk nekā 200 vīrusu, kas izraisa saaukstēšanos. Tie ir viegli pārnēsājami no cilvēka uz cilvēku, tāpēc ar tiem saslimst veselas grupas, īpaši skolā vai darbā.
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Grūti pateikt, kāpēc mēs slimojam, kad ārā kļūst vēsāks. Pagaidām varu izteikt savas domas, ka aukstumā pavājinās gļotādu aizsargfunkcija, līdz ar to vīrusiem vieglāk iekļūt organismā.
Ceru, ka nepateicu kaut ko tādu, kas ir pret “gudro vīru” uzskatiem. Kā tas arī nebūtu, bet ziemā mēs slimojam biežāk.
Parasti respiratora saslimšana pāriet 7-10 dienu laikā. Taču jāatceras, ka ir arī gripa. Tā ir vīrusu slimība, kas līdzīga saaukstēšanās gadījumam, bet daudz smagāka. Gripa var izraisīt daudzas komplikācijas, kuras ir grūti ārstēt.
Saslimt ziemā, drudzis, nespēks, iesnas.
Ko darīt?
Meklējiet medicīnisko palīdzību pēc iespējas ātrāk. Daudzas slimības sākas tieši tādā veidā, ar vispārēju nespēku un vājuma simptomiem. Tas, ko mēs uztveram par saaukstēšanos, var izrādīties kas nopietnāks.
Nezinot slimības diagnozi, mēģināt pieveikt slimību paša spēkiem, ir vēl sliktāka nekā iztikt vispār bez ārstēšanās.
Ja nosakāt sev diagnozi, izmantojot Google, iespējams, jums būs jāārstē nevis viena slimība, bet vairākas. Tāpēc pirms konsultēšanās ar speciālistu nav jādodas uz aptieku un jāpērk kaut kas. Pēc varbūtības principa, varbūt palīdzēs!
Labāk ir izsaukt ārstu mājās.
Tāpēc, ka novājinātā stāvoklī nav ieteicams brauciens uz slimnīcu. Iedomājieties, mēs gaidām reģistratūrā, kur jau stāv divi cilvēki, viens klepo, otrs šķauda.
Tad apsēžamies pie kabineta durvīm uz krēsla, no kura tikko piecēlies pacients ar hronisku kaiti. Pat maksas klīnikā ir iespēja noķert vēl pāris infekcijas. Iegaumē, ka bezmaksas klīnikā ar dzīvu rindu epidemioloģiskā situācija ir vēl grūtāka.
Tiesa, ārsta izsaukšanai mājās ir savi trūkumi. Ģimenes ārsts, kā likums, ir ļoti aizņemts un ne vienmēr var ātri jūs apmeklēt mājas vizītē. Turklāt daudzi nav gatavi saukt ārstu tikai klepus un iesnu dēļ, cerot, ka viss pāries pats no sevis.
Tomēr, šī nav labākā pozīcija lai ātrāk atveseļotos. Vienmēr atceries, jo ātrāk tiek sākta nopietna ārstēšana, jo vieglāk ķermenis izturēs slimību. Pats no sevis nekad un nekas nenotiek. Ielaista slimība var ilgi sagādāt veselības problēmas.
Saslimt ziemā, kā jūs varat sev palīdzēt?
Lai palīdzētu organismam tikt galā ar vīrusu, varat rīkoties šādi. Dzeriet daudz šķidruma, vēlams rehidratācijas šķīdumus vai žāvētu augļu dzērienu. Bieži tīriet un vēdiniet telpu, kurā guļ pacients.
Noteikti samitriniet gaisu, lai būtu vieglāk elpot. Relatīvajam mitrumam jābūt 40-60%, visvieglāk to panākt ar gaisa mitrinātāju. Lietojiet simptomātiskus līdzekļus pret iesnām, kakla sāpēm un galvassāpēm.
Ko darīt, lai izvairītos no infekcijas?
Pirmā lieta, kas jums jādara, ir vakcinēties pret gripu. Tas ir vienīgais līdzeklis, kas samazina risku saslimt ar gripu. Tiesa, gripas vakcīna nepasargā pret SARS, tāpēc profilaksei nepieciešami papildu pasākumi.
Vai ir iespējams izvairīties no vīrusiem? Jūs nevarat paslēpties, bet jūs varat samazināt infekcijas risku.
Nomazgā rokas.
Lielāko daļu saaukstēšanās gadījumu pārnēsā ar gaisā esošām pilieniņām. Turklāt paši “pilieni”, kuros ir augsta baktēriju vai vīrusu koncentrācija, nosēžas uz durvju rokturiem, uz margām transportā, uz galdiem birojā – kopumā uz jebkuras virsmas.
Jo biežāk ar rokām pieskaramies dažādiem priekšmetiem, jo lielāka iespēja saslimt. Vispār, ja tā labi padomā, neko neaiztikt nevar, bet rokas noteikti varam mazgāt biežāk.
Lai iznīcinātu lielāko daļu infekcijas izraisītāju, pietiek ar parastajām ziepēm un ūdeni. Katram gadījumam paņemiet līdzi spirtu saturošu antiseptisku līdzekli – tas palīdzēs, kad rokas nav kur nomazgāt.
Izvēdināt.
Tas ir vienkāršākais veids, kā dezinficēt gaisu, kas samazina vīrusu un baktēriju koncentrāciju telpā.
Izvairīties no pūļa.
Jo vairāk cilvēku jūs satiekat, jo lielāka iespēja saskarties ar infekcijas nesēju. Centieties neatrasties pārpildītās smacīgās telpās.
Vai ir iespējams stiprināt imūnsistēmu?
Līdzekļi, kas varētu “uzlabot” imūnsistēmu, gandrīz nepastāv. Nav pierādīts, ka ne ehinaceja, ne probiotika, ne C vitamīns būtu efektīvi SARS un gripas profilaksē. Lai gan šī teorija var būt mazliet maldinoša.
Skaidrs, ka laba imunitāte patiešām ir vajadzīga. Tikai to stiprina nevis ārstniecības augu novārījumi un nevis “brīnumainās” tabletes, bet gan veselīgs dzīvesveids.
Tāpēc saaukstēšanās epidēmijas laikā ir ļoti svarīgi ēst pareizi, ēst vairāk dārzeņu un augļu, sportot, staigāt un pietiekami gulēt. Jā, tas izklausās garlaicīgi, bet tas darbojas.
Vai jums vajadzētu valkāt medicīnisko masku uz ielas un publiskās telpās?
Lielākā daļa saaukstēšanās ir vīrusu slimības. Vīrusa daļiņas ir tik mazas, ka maska nespēs tās apturēt. No otras puses, vīrusi izplatās klepojot un šķaudot kopā ar sīkiem siekalu un gļotu pilieniņiem. Šeit maska darbojas pret vīrusiem.
Tāpēc slimiem cilvēkiem labāk nēsāt masku, lai neapdraudētu citus. Neaizmirstiet, ka pēc divu stundu lietošanas jebkura maska pati kļūst par infekcijas avotu. Tā savāc pārāk daudz vīrusu un baktēriju. Tāpēc maskas ir regulāri jāmaina.
Labu Dienu!