Sagaidījām, šodien, dabasgāzes tarifi pieaugs

 

 

Katrai dabasgāzes patēriņa grupai noteikts atšķirīgs tarifs.

Piemēram, mājsaimniecībai, kas dabasgāzi izmanto tikai ēdiena gatavošanai un kuras patēriņš ir aptuveni četri kubikmetri, faktiskie maksājumi par gāzi pieaugs no 1,57 latiem līdz 2,08 latiem mēnesī.

Tas ir – par 0,51 latu.

Mājsaimniecībai, kas dabasgāzi izmanto apkurei un kuras patēriņš ir aptuveni 250 kubikmetri mēnesī, faktiskie maksājumi pieaugs no 50,69 latiem līdz 85,23 latiem mēnesī, tas ir – par 34,54 latiem mēnesī.

AS “Latvijas Gāze” preses sekretārs Vinsents Makaris, mājsaimniecībām pieaugums ir lielāks, jo patlaban tām ir piemēroti tarifi pie zemākas mazuta kotācijas nekā rūpnieciskajiem klientiem, – attiecīgi 310 dolāri par tonnu un 400 dolāri par tonnu(mājsaimniecībām).
No šī gada izlīdzinātas dabasgāzes piegādes cenas no Krievijas ar Eiropas Savienības vidējām tirgus cenām. Tomēr daudz būtiskāka ietekme ir strauji augušajām naftas un tās produktu cenām pasaulē, pie kurām ir piesaistīta dabasgāzes iepirkuma cena.

No patlaban spēkā esošajiem tarifiem aptuveni 80% izmaksu ir iepirkuma cena.

Straujo mājsaimniecības tarifu pieaugumu ietekmē ne vien augstās naftas produktu cenas un atšķirīgās piemērotās mazuta kotācijas pašlaik spēkā esošajiem tarifiem, bet arī pieaugošās sadales pakalpojumu izmaksas.

tarifiTo ietekmē augstā inflācija, augošās sistēmas uzturēšanas izmaksas un nepieciešamība sākt skaitītāju nomaiņu, kas prasīs ievērojamas investīcijas vairāku gadu garumā.

Starp citu, saprotams no teiktā, ka mājsaimniecības netieši dotē lielos rūpnieciskos uzņēmumus, piemēram ,visvairāk gāzi patērē trīs lielie uzņēmumi: “Latvenergo”, “Rīgas Siltums” un “Liepājas Metalurgs” – 40% apmērā no visa “Latvijas Gāzes” piegādātā apjoma.

Viņi uzvārās uz mūsu rēķinu, jo visa viņu tehnoloģija balstās uz miljoniem kubikmetru gāzes sadedzināšanas.

Cenas uz tik izslavināto, mazuta kotāciju, tomēr sāk krist , bet vai AS “Latvijas Gāze” samazinās savus tarifus ?

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top