Sadursmes pie Saeimas. (foto, video)

nemieri-riga-13janvaris_272

Lai skatītu svarīgu reklāmu, piemeklētu tieši TEV, izslēdz reklāmu bloķētāju! Raksta turpinājums zemāk:  

Policija Rīgā izsludinājusi trauksmi un strādā pastiprinātā režīmā.

Vecrīgā turpina sirot vairākas iereibušu un agresīvu jauniešu grupas, kuru aktivitātes ierobežo policija.
Joprojām nav zināms precīzs cietušo skaits.
Ik pa laikam tiek saņemtas jaunas ziņas par cietušajiem. Tiek izsisti ēku logi, bojātas vairākas policijas automašīnas, sadurtas automašīnu riepas.

Izvairoties no mestajiem bruģakmeņiem, miskastēm un citiem uz ielām izvietotiem priekšmetiem policijas darbinieki un specdienestu operatīvie spēki atkāpjas pa Smilšu ielu virzienā uz Doma laukumu un pēc tam pa Jēkaba ielu.

Kā novēroja aģentūra LETA, protestētāji virzās uz Saeimu, savukārt pie Saeimas atrodas neskaitāmas policijas vienības, policijas mikroautobusi un neatliekamās medicīniskās palīdzības transportlīdzekļi.
Saeimas priekšpuse šobrīd ir bloķēta un izdemolēta – izsisti stikli, izlauzts bruģis, nolauztas atkritumu urnas un samesti dažādi priekšmeti.

Vienā no neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnām tika apsaitēta galva arī kādam darbiniekam no Bruņotajiem spēkiem. Kā novēroja aģentūra LETA, protestētāji ir izsituši arī vairākus stiklus Finanšu ministrijai, Valsts ieņēmumu dienesta ēkai, kā arī nekustamo īpašumu kompānijas “Ober Haus” birojam Smilšu ielā.

Latvijas Televīzijas (LTV) tiešraidē LTV žurnālistam Jānim Gestem pa galvu trāpīja ķieģelis. Taču žurnālists pēc tam ziņoja, ka ar viņu viss ir kārtībā.
Operatīvajiem darbiniekiem tikko izdevies pa Smilšu ielu un Mazo Smilšu ielu prom no Vecrīgas centra aizdzīt protestētājus uz Vaļņu ielu, novēroja aģentūra LETA. Jau ziņojām, ka protestētāji ir atkāpušies atpakaļ līdz Pulvertornim, taču joprojām turpinās vairākas aizturēšanas.

Neskatoties uz protestētāju izgaiņāšanu, tie arvien turpina izkliegt saukļus “Nost ar Saeimu” gan latviski, gan arī citās valodās.

Aģentūra LETA novēroja, ka agresīvi noskaņotu jauniešu uzbrukumā cietis arī uz Smilšu ielas esošais “Vīna bārs”, kāds pīpju veikals, kafejnīca “Dāma” un vairākas citas ēkas.

Lielākā daļa no šobrīd Vecrīgā esošajiem protestētājiem ir dažādu tautību agresīvi noskaņoti jaunieši.

Cietuši 8 cilvēki

Sadursmēs pie Saeimas patlaban ir astoņi cietušie, aģentūru LETA informēja Rīgas ātrās medicīniskās palīdzības Operatīvās daļas vadītāja Vija Grigale.
Viņa stāstīja, ka pagaidām nav smagu traumu, taču vienam cietušajam ir konstatēta galvas trauma, vienam – acu apdegums ar nezināmu ķīmisku vielu, vairākiem cilvēkiem ir grieztas brūces, sasitumi.

Starp cietušajiem ir arī policijas darbinieki.Medicīnisko palīdzību patlaban sniedz 15 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, bet vajadzības gadījumā tiks sūtīti arī papildus spēki.

Saeimas ēkai izsisti liela daļa logu

Grautiņu sākumā būtiskākās sadursmes notika pie Saeimas ieejas no Jēkaba ielas. Cilvēki bija tikuši līdz lievenim. Specvienības darbinieki atvaira protestētājus ar stekiem un vairogiem.

Izmantota arī asaru gāze. Liela daļa Saeimas logu no Jēkaba ielas ir izsisti. Nemitīgi birst stikla lauskas, un visa Saeimas ēkas priekša ir noklāta ar stikla lauskām. Pa stikliem un pa ēku tika mests ar akmeņiem un pusķieģeļiem. Pārējiem protesta dalībniekiem ir bīstami savainoties, jo akmeņi lido arī pār skatītāju galvām.

Cilvēki nemitīgi skandēja aicinājumu atlaist Saeimu. Ik pa laikam Saeimas virzienā lidoja dažādi priekšmeti un pudeles. Saeima tika apmētāta ar olām.

Arsenāla ielā jaunieši lēkāja pa automašīnām. Cietis arī tuvumā esošais veikals “Mego”, kuram izsisti stikli.

Protestētāju pūlis pie Saeimas tiek izdzenāts, novēroja aģentūra LETA. Policija aģentūru LETA informēja, ka tika izmantoti individuālās aizsardzības līdzekļi – piparu gāze. Policija norāda, ja gāze ir iekļuvusi acīs, tās ir jāskalo ar ūdeni.
Policija patriekusi protestētājus no Saeimas nama, tie ir atvirzīti līdz Valdemāra ielai. Vairāki cilvēki guļ zemē un tiek aizturēti.

Trakojošs pūlis mēģināja Saeimas namam piekļūt no Doma laukuma puses. Viņiem pretī stājās Militārā policija. Tika aizdedzināta policijas automašīna. Taču liesmas nekavējoties tika apdzēstas. Būtiski cietušas divas automašīnas.
Kā noskaidroja aģentūra LETA, nekārtību laikā ir vairāki cietušie.

Cietuši arī policisti. Izsisti vairāku tuvāko māju logi. Izsista arī liela daļa Saeimas ēkas logu no Jēkaba ielas puses. Kā novēroja aģentūra LETA, liela daļa aktīvāko vandaļu bijuši ģērbušies Krievijas karoga krāsas šallēs un ar citiem Krievijas simboliem.

Pie Saeimas nama ir izlauzts bruģis. Sadursmēs pie Saeimas ir vairāki cietušie, kuriem palīdzību devušās sniegt desmit neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Starp cietušajiem ir arī policijas darbinieki, aģentūru LETA informēja Rīgas ātrās medicīniskās palīdzības Operatīvās daļas vadītāja Vija Grigale.

Viņa pagaidām nevarēja pateikt cietušo skaitu, taču ir zināms, ka cietušo vidū ir vairāki policisti. “Ir zināms, ka cietušajiem ir grieztas brūces, ir informācija arī par asaru gāzes lietošanu,” sacīja Grigale.Viņa norādīja, ka mediķi ir gatavi sniegt palīdzību un papildu brigādes vajadzības gadījumā dosies uz Saeimu.

Kārlis Streips par notikušo

–taču tur bija arī citi cilvēki. Cilvēki melnās maskās. Cilvēki, kuri acīmredzot procesam bija “labi” sagatavojušies, jo pret Saeimu tika vērsts ledus no palikušajām sniega kaudzēm, bet arī bruģis no ielas. Es personīgi varētu uz bruģa stāvēt līdz aiznākamajām Lieldienām un nezināt, kā vienu bruģakmeni no turienes dabūt laukā.

Acīmredzot kāds bija paņēmis līdz lauzni. Ja nu gadījumā ievajadzēsies. Dzirdēju kolēģi žurnālistu sakām, ka barā bija arī ievērojams skaits tā dēvēto osipoviešu no Liepājas un citām vietām. Vārdu sakot, nebūt ne Latvijas draugi. Pilnīgi noteikti Latvijas ienaidnieki. Taču ir arī otra lieta. Godmanis acīmredzot nav sapratis vienu.

Ja viņa vadītā valdība nebūtu tik pašpārliecināta, tik nekompetenta, tik uzpūtīga, tik noslēpumaina, tad šovakar nekāda demonstrācija vispār nebūtu notikusi. Ja Godmanis nevadītu valdību, kurā ir kliedzoši nekompetentais Slakteris, izsmiekla un nekā cita vērtais Veldre, acīmredzot amatā pārāk ilgi nosēdējušais Roze, un vārdiem vienkārši neaprakstāmais Šlesers, tad nebūtu bijusi demonstrācija.

Ja Godmanis nebūtu cilvēks, kura dēļ sešarpus mēnešu laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam nav direktora (un nepārpratīsim — tā ir vistiešākā veidā Ivara Godmaņa vaina), tad nebūtu bijusi demonstrācija.

Ja Godmaņa vadītā valdošā banda nestieptu gumiju par Satversmes grozījumiem, nestieptu gumiju par partiju finansēšanas likuma grozījumiem, necenstos legalizēt naudas atmazgāšanu, neļautu komisijas vadīt cilvēkiem, kuri attiecīgajam amatam ir kliedzoši acīmredzami nepiemēroti, neizliktos, ka viņiem vienīgā problēma ir tā, ka nav pietiekami labs pīārs, un neuzvestos tā, it kā, piedodiet, viņiem vienīgajiem uz pasaules virsas sūdi nesmird — tad NEBŪTU BIJUSI NEKĀDA DEMONSTRĀCIJA, johaidī! —

nemieri-riga-13janvaris_07

daži foto no tvnet
un no Arčija bloga, apgāztais busis

Juris Kaža teica,
Man būtu drīzāk paticis redzēt kādu Ukrainas (krāsa gan Latvijas politiskā kontekstā nevietā :)) oranžās revolūcijas variāntu, ka Doma laukumā vai pat Saeimas tuvumā celtos protesta nometne, ielas segumam nekaitīgi ugunskuri, u.tml.

Tā būtu nevardarbīga pilsoniskā nepaklausība, vai kaut kas uz nepaklausības robežas (nezinu kādi ir likumi par nakšņošanu pašceltā mītnē pie Saeimas).

Skaidrs ir, ka šī Latvijas politiskā elite ir pati sevi novedusi par lamu, olu un akmeņu objektu. To vajadzētu uztvert kā mājienu ar mietu (ar mietiem klapēja vienu policijas vāģi), ka laiks pienācis pazust.
Vismaz jādomā, ka Saeimas deputāts, atrodot pusķiegeļi un stiklus uz sava darba galda, to uztvers skarbāk, nekā niknu vēstuli no lauku tantiņas. Lai gan arī nav jābūt politiskās vēstures doktoram, lai saprastu, ka šādai vērā neņemtai vēstulei var arī likumsakarīgi sekot ķieģelis.

Cieta arī bibliotēka, kas itkā nu galīgi nav vainīga.

13janvaris-021

13janvaris-03

13janvaris-06

13janvaris-07

3195617447_61dbdd553c

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

7 viedokļi par “Sadursmes pie Saeimas. (foto, video)

 • .
  .

  Streipa izteicini kruta! Profiņš! Pateicis to, kas ir laikam lielai dļai dvēselē! Bet ta jau arī ir!

  Atbildēt
 • .
  .

  Gandrīz aizmirsu! Labs materiāls! Ai, nē! Lielisks materiāls!

  Atbildēt
 • .
  .

  tieši tā – Streips pateica perfekti

  Atbildēt
 • .
  .

  visi saimes deputati un valdiba pedofili un geju banda.

  Atbildēt
 • .
  .

  Sen bija laiks pediñus no valdibas padzit.

  Atbildēt
 • .
  .

  Nu chtomogu skazat’… kak latishi byli ..takimi i ostalis’.. eto zhe uzhas kakoj to tovritsja :S a Police pri 4em tut.. za4me ih derbanit’.. oni zhe toko vypolnjajut svoju rabotu!!!

  Atbildēt
 • .
  .

  nebija tolka !!! deputati palika kur ir, a visu remonteja par nodoklu naudu, kura jamaksa visiem ari tiem kuri nedabuja to priku iemest stikla ķieģeli !!

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *