Rumānijas pilis, neliels ieskats interesantākajām no tām

Rumānijas pilis.

Rumānija apbur ar savām viduslaiku pilsētām un pilīm, lieliskajām pastaigu vietām un kalnu ainavu baudījumu. Atrodas Eiropas dienvidaustrumu daļā, galvaspilsēta Bukareste. Iedzīvotāju daudzums apmēram 19 miljoni.

Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...

Domāju, ka tu to pat zini, bet nezini, ka tur ir daudz piļu. Atrast pilis Rumānijā nav grūti, tās šeit ir visur. Tās ir labi saglabājušās, un katrai ir sava unikāla vēsture.

Šīs pilis sniedz ieskatu pagātnē, stāstot stāstus par tur dzīvojošajiem cilvēkiem. Šeit jūs varat iegremdēties leģendās par vampīriem un spokiem. Tas taču interesanti, skatoties uz pili, iedomāties tur klaiņojam pašu Drakulu.

Rumānijas pilis, ieskats.

Izveidoju nelielu sarakstu ar majestātiskākajiem un ievērojamākajiem piļu apskatiem. Tām ir liela vēsturiska vērtība, satriecošs dizains un dažādi elpu aizraujoši skati uz Rumānijas ainavām.

Plānojot ceļojumu uz šejieni, vari ieplānot jebkādu uzturēšanās laiku gan ilgtermiņa, gan tikai nedēļas nogali. Vienīgā atšķirība ir tā, ka nedēļas nogalē var apskatīt 1-2 pilis, bet ilgā atvaļinājumā - daudz vairāk.

Rumānijas pilis, sāksim.

Kantakusino pils.

Rumānijas pilis

20. gadsimtā celtā pils ir rumāņu aristokrātiskās Kantakusino ģimenes mantojums. To ieskauj skaisti dārzi ar ūdenskritumiem, grotām un skaistām strūklakām. Tā ir svētnīca aristokrātiskajai dzīvei Rumānijas laukos.

Džidvejas pils.

Rumānijas pilis

Šī skaistā pils atrodas Rumānijas centrālajā daļā, un tā ir lieliska. Kopš 16. gadsimta pils ir atjaunota, un tā ir brīnišķīga dažādu stilu kombinācija. Lielie apaļie torņi ir iezīme, kas demonstrē oriģinālo stilu, kas dominēja tajā laikā.

Džidvejas pils ir slavena arī ar saviem vīna pagrabiem un vīna darīšanu. Ir iespēja tos baudīt, protams apmeklējot šo pili.

Rumānijas pilisPoenari citadele.

Rumānijas pilis

Poenari citadele kādreiz bija iespaidīga pils. Šodien tā atrodas daļējās drupās, tas notika zemestrīces dēļ. Ko darīt, dabas stihija, kas iznīcināja lielāko daļu pils struktūru. No tās palicis iespaidīgs atgādinājums par to, kāda bija šī pils, kas atrodas kalnos.

Rumānijas pilis, Sighisoara cietoksnis.

Rumānijas pilis

Šī ir viena no neticamākajām pils kompleksiem šajā sarakstā. Šis cietoksnis, kas piepildīts ar sakšu ēkām, ir saglabājies neskarts. Apkārtējā pilsēta joprojām izskatās kā no viduslaikiem. Šeit var apskatīt viduslaiku ieroču kolekcijas.

Enisalas cietoksnis.

Rumānijas pilis

Netālu no Melnās jūras, Rumānijas dienvidaustrumu pakalnos, atrodas Enisalas cietoksnis. Savulaik tas bija viens no svarīgākajiem cietokšņiem savas stratēģiskās vērtības dēļ.

No forta paveras brīnišķīgs skats uz laukiem un jūru. Forts kalpoja kā skatu punkts viduslaiku karaspēkam, kas sargāja zemi no ārvalstu iebrukuma. Savos ziedu laikos tā bija iespaidīga struktūra, bet mūsdienās liela daļa no tās ir aizgājusi zudībā.

Par laimi, pieci aizsardzības torņi joprojām ir neskarti.

Fagaras cietoksnis.

Rumānijas pilis

14. gadsimtā Transilvānija uzcēla jaunu cietoksni, lai aizsargātu cilvēkus un atvairītu iebrukumus. Viņi nomainīja veco koka nocietinājumu un uzcēla Fagaras cietoksni.

16. gadsimtā tā kļuva par Transilvānijas prinča un viņa ģimenes karalisko rezidenci. Galu galā tā kļuva par militāro cietumu. Kad komunistiskais režīms sabruka, varas iestādes Fagaras cietoksni pārvērta par sabiedrībai atvērtu bibliotēku un muzeju.

Lācara pils.

Rumānijas pilis

Transilvānija ir mājvieta daudzām iespaidīgām pilīm. Lācara pils nav izņēmums. Tas ir stilu sajaukums no renesanses līdz barokam. 18. gadsimtā ugunsgrēka rezultātā daļa kompleksa netika atjaunota. Neatkarīgi no tā, kādas daļas tika zaudētas ugunsgrēkā, Lācara pils joprojām saglabā savu šarmu.

Rumānijas pilis, Rasnovas citadele.

Rumānijas pilis

Citadele atrodas gleznainā un nomaļā vietā, kas izvēlēta aizsardzībai no ienaidniekiem. 13. gadsimtā tā tika pārvērsta par pili. Osmaņu impērija ēku aplenca 15. gadsimta vidū. 18. gadsimtā citadele tika pakļauta ugunsgrēkiem un zemestrīcēm. Tomēr, tā ir saglabājusies un vērta lai to apmeklētu.

Rumānijas pilis, tas nebūt nav viss!

Lai gan daudzos Rumānija raisa fantāzijas par kaut ko čigānisku, valsts vidienē ikvienu gaida gadsimtiem senas paražas un seni klosteri, kā arī viduslaiku Transilvānijas pilis, kurās laiks aizritēs nemanot.

Tieši neskartās dabas solījumi vilina lielāko daļu tūristu, kas vēlas pamanīt kādu brūno lāci. Protams, ja izdosies to sastapt, par ko ir lielas šaubas. 🙂

Dzīvīgas pilsētas, kurās virmo kultūra, tikai vairo valsts burvību, savukārt naktsdzīves un gastronomisko baudu piedāvājumi aug ik dienu. Rumānijā iespēju ir daudz, taču pāris reģionu patiesi izceļas.

Īsas brīvdienas Rumānijā vai garāks ceļojums pa visu valsti tev patiks. Neaizmirsti par pilīm un tad iespaidi dubultosies!

Labu Dienu!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *