Rudens lapas, parasti tās tiek savāktas, bet ne šogad

Rudens lapas.

Jautāsi, ko tik pesimistiski par lapu vākšanas procesu? Skaidrojums varētu neietilpt šā raksta ietvaros, jo ir neizprotama Liepājas domes rīcība šā jautājuma risinājumā.

Rudens lapas, ja īsi, tad Ansiņa “kungs” ir par netīru pilsētu.

Kā tā!

Nu lūk, tā gadās, kad nav nekāda rūpe par sakoptu pilsētas vidi. Nesenos laikos liepājnieki savāca rudens lapas ne tikai no sev (mājas) pieguļošas teritorijas, bet arī pret māju atrodošos pašvaldības īpašumu.

Zināms, ka vējš lapas pārvieto no nesavāktām teritorijām (pašvaldības) uz savāktām. Parasti lapas savāca maisos (pašu pirktos) un novietoja ceļa malā, ko savāca komunālā pārvalde.

TAGAD AR TO IR CAURI!

Ja pašvaldības policija ierauga šādus maisus tā var uzlikt naudas sodu. Motivācija vienkārša, par pilsētas vides piegružošanu.
Nu tad TĀ! Lai Ansiņš uzrota piedurknes un tīra pats.

Rudens lapas, noteikumi.

Visu veidu atkritumu, tai skaitā, zaļo atkritumu savākšana, atbilstoši pilsētas saistošajiem noteikumiem, ir jāorganizē un jānodrošina zemesgabala īpašniekam, valdītājam vai daudzdzīvokļu mājas pārvaldniekam.

Teritorijas sakopšana nozīmē tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos vai pārvietošanu un atstāšanu, piemēram, atkritumu maisos ielu malās vai citam īpašniekam piederošajā zemesgabalā.

Rudens lapas

Piegulošajās teritorijās vai gruntsgabalos zaļie atkritumi ir ne tikai jāsavāc, bet arī jāutilizē!

Regulāri tīrīt sev piederošās teritorijas no sausās zāles un kultūraugu atliekām, savākt koku zarus un lapas un citus atkritumus mudina ne tikai pašvaldība, bet arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Rudens lapas, esot trīs iespējas, kā atbrīvoties no zaļajiem atkritumiem.

Kompostēšana.

Lapas, zarus, zāli, bojātus augļus un citus savāktos zaļos atkritumus vides speciālisti iesaka likt komposta kaudzē.

Individuālo māju un gruntsgabalu īpašnieki vai ēku apsaimniekotāji, kuriem ir pieejami kompostēšanai piemēroti dārza un pagalma nostūri, tādejādi var regulāri un lēti iegūt mēslojumu, ar ko bagātināt puķu dobes, koku un krūmu stādījumus, zālienus nākamajai veģetācijas sezonai.

Šis ir videi draudzīgs atkritumu utilizācijas veids un iespēja ietaupīt izdevumus par to transportu.

Rudens lapas, aizvešana uz šķirošanas laukumu vai atkritumu poligonu.

Ezermalas ielā 11, Liepājā, SIA “Eco Baltia vide” atkritumu šķirošanas laukumā ir novietots liela izmēra konteiners, kurā ikviens bez maksas var izmest kritušās lapas, zarus un sauso zāli, kas savākta, uzkopjot privātos zemesgabalus vai dzīvojamām mājām piegulošās teritorijas – ietves, grāvmales, žogmales, zaļās joslas.

Par zaļo atkritumu nogādi plašāka informācija pieejama SIA “Eco Baltia vide” klientu servisā pa tālruņiem: 63 407 315 vai 22 013 939.

Arī atkritumu poligons „Ķīvītes” Grobiņas pagastā privātpersonām bez maksas piedāvā nodot kritušās lapas, zarus, zāli – līdz 500 kg vienā reizē. Poligons ir atvērts katru dienu no pulksten 8.00 līdz 19.00.

Par zaļo atkritumu nogādi „Ķīvītēs” ieteicams iepriekš sazināties zvanot: 26 446 698.

Izmantot pakalpojumus, ko sniedz atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi.

Ja īpašniekiem vai zemesgabalu valdītājiem nav iespējams ne kompostēt, ne arī aizvest lapas uz šķirošanas laukumu vai poligonu, tad ir jāvēršas pie kāda no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem – SIA “Eco Baltia vide” vai “Vides pakalpojumu grupa” Liepājā.

Ar abiem uzņēmumiem ir iespējams vienoties par zaļo atkritumu savākšanas vietu un aiztransportēšanas laiku par samaksu.
Zaļie atkritumi ir jāsavāc atbilstoši Liepājas pilsētas pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajiem noteikumiem Nr. 47 (2020. gada 17. decembrī).

Zemesgabala īpašnieks vai valdītājs, būves īpašnieks vai tiesiskais valdītājs, daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pārvaldnieks nodrošina īpašumam piegulošās teritorijas savlaicīgu uzkopšanu un sanitāro tīrību, kas nozīmē arī nopļautās zāles, nokritušo lapu, zaru un citu zaļo atkritumu savākšanu.

Kontrolēt saistošo noteikumu izpildi, sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolu un pieņemt lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu par noteikumu pārkāpumiem ir tiesīgi Pašvaldības policijas darbinieki savas kompetences ietvaros.

Parēķināju, ka vest uz ķīvītēm lapas ar savu transportu sanāks dārgi. Ir lētāks variants, nakts melnumā tās pārvietot pie domes durvīm. Protams, nest vai vest nedrīkst!

Rudens lapas

Ar pūtienu un tikai tā, ievelkam plaušās lielu daudzumu svaiga jūras gaisa un pūšam tās lapas domes virzienā. Attēlos ar Nr 1 atzīmēta pašvaldības zeme, ko parast vāca iedzīvotāji, tagad noskatoties, ka maisus neizved un vēl jo vairāk par lapu vākšanu var uzlikt sodu, ja īsi vai pavisam pieklājīgā formā, ej ratā dome.

Ps. Ansiņ un tev apkārtējie, es par jums nebalsošu. Apsolu!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

2 viedokļi par “Rudens lapas, parasti tās tiek savāktas, bet ne šogad

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *