Rožu laukumā notiks ikgadējie svētki dārzkopjiem.

 

 

Svētki dārzkopjiem „Pavasaris ziedos”.

Šo svētdien, 18. maijā no plkst. 9:00 Rožu laukumā Liepājas Latviešu biedrības nams aicina pulcēties tos, kuriem vaļasprieks un sirdslieta ir puķkopība un dārza darbi.

Tur notiks ikgadējie svētki dārzkopjiem „PAVASARIS ZIEDOS”.

Kļūst aizvien siltāks, un saulainās dienas varam lieliski izmantot darbiem dārzā, pagalmā un izdaiļojot terases, logu un balkonu palodzes, lai ne tikai sakoptu apkārtni, bet arī iepriecinātu gan sevi, gan kaimiņus.

Svētkos dārzkopjiem pieejamais sortiments palīdzēs ielaist pavasari katra mājās, jo plašā sortimentā būs pieejami stādi, dekoratīvi elementi dārzam, augsnes bagātinātāji, dārza inventārs, tehnika un vietējo amatnieku darinājumi.

Jau tradicionāli Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar lielākajām Latvijas stādaudzētavām liepājniekus un pilsētas viesus aicina domāt gaišāk un apzaļumot savu apkārtni, kurā atpūsties no ikdienas rūpēm, smelties spēkus un atjaunot enerģiju.

Jau astoto pavasari Rožu laukumā vienkopus tiek pulcināti stādu audzētāji, dārza dizaina, inventāra un citu dārzam noderīgu lietu tirgotāji, lai īstenotu katru dārzkopja vēlmi un radītu dārzus, kas ik pavasari priecē ar pirmajiem ziediem, vasaras plaukumā dod dārzeņus un zaļumus, bet rudeņos bagātīgu augļu ražu.

Svētki dārzkopjiem

Pasākuma laikā daiļdārzu un mazdārziņu cienītājus ar stādiem iepriecinās vairāk kā 40 Latvijas stādu audzētāji, kuru sortimentā atradīsiet interesantu, daudzveidīgu, kā arī Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu piedāvājumu.

Apmeklētāji iepazīs jaunāko un labāko, ko izaudzējuši dārzkopības profesionāļi, tādējādi gūstot prieku par skaitumu, ko radījusi daba un cilvēks.

Pasākumā piedalās Latvijas lielākās stādaudzētavas, tādas kā SIA „Grobiņas ziedi”, SIA „Latroze”, ZS „Bērziņi”, ZS „Liepas”, stādaudzētava „Blīdene”, „Pūres dārzi” un daudz citas, kā arī individuālās dārzniecības un kolekcionāri.

Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Latvijas malu malām – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Bauskas un citiem novadiem.

Stādu sortimentā būs visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, dārza mellenes, viengadīgo augu stādi un citi augi, kuri veidos Jūsu dārzu krāšņāku.

Savukārt, lai sākotnēji izveidotu aušanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus.

Lai ik vienam apmeklētājam būtu iespēja bagātināt sava dārza vizuālo noformējumu ar gaumīgiem un kvalitatīviem dārza elementiem, uz svētkiem „Pavasaris ziedos” ir aicināti daiļamatmeistari.

Amatnieku sortimentā būs daudzveidīgas keramikas dārza figūras un koka dārza mēbeles. Interesentiem būs iespēja iegādāties Latvijā ražotas dūmu kūpinātavas un grilus dažādām gaumēm, lai kopā ar mīļajiem priecātos par dārza skaistumu īpašos dārza svētkos, kur pagatavota maltīte turpat dārzā.

Pasākuma dalībnieku saimi šogad papildinās dārza tehnikas tirgotāji, kuri ik vienam interesentam sniegs konsultāciju par pieejamo produkciju un iespēju to iegādāties.

Arī šogad, atbalstot pašmāju amatniekus, Liepājas Latviešu biedrības nams pasākumā devis iespēju pašu darinātās preces piedāvāt arī dažādu citu amatu meistariem.

Svētkos dārzkopjiem „Pavasaris ziedos” pieejamo preču klāstu papildinās dzintara, koka, tekstila un citi daiļamatniecības izstrādājumi.

Daudzveidīgais piedāvājums un pozitīvu emociju strāvojums, 18. maijā padarīs Rožu laukumu par krāšņāko vietu Liepājā.

SIA „LIEPĀJAS LATVIEŠU BIEDRĪBAS NAMS”
kultūras projektu vadītāja
Madara Pūķe

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top