Rotavīruss, ko darīt, kā rīkoties?

 

 

Rotavīruss, sajūta ir briesmīga.

Auksti sviedri, vemšana, atvaino par tiešumu… caureja. Tas viss atkārtojas ļoti bieži un nomoka tevi ne pa jokam.

Ko darīt, kā glābties ?

Ja ir augšminētie simptomi, visticamāk, iemesls varētu būt rotavīruss par kura nešpetno dabu lasi tālāk…

Rotavīrusi, patiešām, vēl ir maz izpētīti.

Tāpat kā daudzu vīrusu izraisītu slimību gadījumā, precīzu slimības izraisītāju var noteikt tikai veicot īpašus testus, bet tā kā slimības ārstēšana ir viena un tā pati, neatkarīgi no izraisītāja, ārsti bieži vien neveic šos testus un pamatojas tikai uz simptomiem, piemēram, smagu caureju.

Rotavīruss izraisa gastroenterītu, kura simptomi ir ūdeņaina caureja, vemšana, drudzis, sāpes vēderā un dehidratācija (atūdeņošanās). Šo simptomu intensitāte ir dažāda, un tie parasti ilgst 4 – 7 dienas, bet var saglabāties arī ilgāk.

Slimība tiek nodota no cilvēka cilvēkam fekāli orālā ceļā. Infekcijas avots ir slims cilvēks vai infekcijas ierosinātāja nēsātājs bez slimības simptomiem.

Infekcijas pārnešanas mehānisms – rotavīrusu infekcijas ierosinātājs izdalās no cilvēka organisma ar fekālijām. Slimnieks vai vīrusu nēsātājs, neievērojot personīgo higiēnu, piesārņo ūdeni, pārtiku, apkārtējās vides priekšmetus.

Rotavīruss, ko darīt, kā rīkoties?

Rotavīrusu ir iespējams „saķert” pat lielveikalā…uz pārnēsājamā iepirkuma groziņa roktura, kur pirms Tevis to pārnēsājis ar inficētām rokām potenciālais slimnieks vai vīrusa nēsātājs.

Tagad saproti, ka „saķert” šo vīrusu ir lielas iespējas un praktiski …visur.

Pats galvenais…mazgā rokas un ievēro personisko higiēnu !

Rotavīrusam raksturīga spēja ilgstoši saglabāt dzīvotspēju (izraisīt saslimšanu). Apkārtējā vidē uz dažādiem priekšmetiem rotavīruss var izdzīvot no 10 – 15 dienām līdz vienam mēnesim, atkarībā no temperatūras un mitruma (vīruss ir nenoturīgs augstās temperatūrās).

Tā kā rotavīrusa infekcijai nav specifiskas ārstēšanas metodes un saslimušais ar laiku izveseļojas pats, tad parasti analīzes netiek veiktas.

Rota vīrusa diagnostiku visbiežāk veic komplicētākos gadījumos, kad caureja ir ieilgusi un pastāv aizdomas par citu izraisītāju – baktēriju vai parazītu blakus infekciju.

Virusoloģijā izmeklēšana parasti ir aktuāla arī epidemioloģiskajās situācijās, kad būtiski zināt, kāds vīruss tas ir un kādi pasākumi jāveic.

Rota vīrusu infekcijai nav specifiskas ārstēšanas.

Slimības gadījumā nepieciešama papildus šķidruma uzņemšana, lai novērstu organisma atūdeņošanos.

Ēdiet graudaugus, riekstus un lietojiet augu eļļas, kuras satur vitamīnu E. Vitamīns C atrodams svaigajos kāpostos, saldajos piparos, dzērvenēs, kivi, citronos, apelsīnos, greipfrūtos un citos augļos.

Ja tomēr ir vēlēšanās atveseļošanās procesu paātrināt lietojiet bifito baktērijas, negribu reklamēt firmu, bet klusi pateikšu…tas ir LINEX (bezrecepšu)

Nu un nobeigumā gudrs teikumiņš …

Lactobacillus acidophilus (sp.L. gasseri), Bifidobacterium infantis Enterococcus faecium. Kā saprati…tas bija ( latīnisks) medikamenta komponentu nosaukums.

NESLIMO!

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.
Atgriezties uz augšu