Rokas un ēna, kas ir ēnu teātris, apskatīsim izmantošanu

Kas ir ēna?

Ēna rodas, ja gaismas stars izplatās taisnā virzienā un tā ceļā atrodas kāds šķērslis. Nebūšu oriģināla ar pretenzijām uz neizprotamā skaidrošanu. Taču domāju, ka par ēnu būtību mums visiem ir liela skaidrība.

Varētu būt nezināšana, kā ēnas izmantot māksliniecisku tēlu veidošanā.

Taču to var labot un kopīgiem spēkiem apskatīsim šo interesanto mākslas veidu. Pieņemsim, mākslinieks ar savām rokām rada ēnas un veido dažādas figūras un tēlus.

Ja tas tiek demonstrēts skatītājiem, to varam saukt par ēnu teātri, ar savu repertuāru un veidotu izrādes sižetu. Ēnu teātris radies Ķīnā. Eiropā tas ilgi nebija populārs, jo sāka veidoties klasiskais leļļu teātris. Apmēram tāds, uz kādu mēs vedam savu mazo paaudzi šodien.

Taču 18. gadu simtā, līdz kino ēras sākumam, ēnu teātris kļuva populārs arī Eiropā. Ēnu teātrī vizuālos tēlus rada ar rokām vai pat ar cilvēka ķermeni.

Netiek smādēti tādi materiāli un figūras, kā no papīra izgriezti vai finiera izzāģēti tēli, kas izrādē tiek biežāk izmantoti.

Ēnu teātris šodien vizuāli var būt diezgan košs un var būt diezgan saturīgs. Ja godīgi, nesapratu kam vairāk no ēnu teātra tiek, bērniem vai pieaugušajiem.

Izrāžu līmenis ir augsts un aizskar dziļi filozofiskus tematus.

Mazas pamācības, kā veido ēnas.

ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
ēna
Ēna

Ēna ir visapkārt, vajag tikai to ieraudzīt!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top