Robots meitene (video)

 

 

Robotikas attīstība Japānā un ASV ir sasniegusi tādus apmērus, ka līdz robotu ienākšanai ikdienā atlicis vairs pavisam nedaudz. Nu drusciņ…

Jaunākās paaudzes, galvenokārt cilvēkveidīgie jeb humanoīdie, roboti spētu gados vecāku cilvēku vai invalīdu vietā veikt visus mājas uzkopšanas darbus.

Vārda vistiešākajā nozīmē nēsāt savu īpašnieku uz rokām vai apguldīt gultā, palīdzēt iepirkšanās laikā, sniegt medicīnisko palīdzību utt., kā arī pat kalpot par personiskajiem transporta līdzekļiem, aizstājot automašīnas.

Protams, mehānisko mājkalpotāju izmantošana netiks liegta arī ikvienam interesentam.

Jebkurā gadījumā robotika faktiski ir tikai soli no tā, lai ienāktu jebkura – vismaz dažu attīstītāko valstu – cilvēka ikdienā, nevis tikai veiktu vienkāršas robota–automāta funkcijas pie rūpnīcu konveijeriem.

Tajā pašā laikā visai maz tiek domāts par to, pie kā novedīs straujā, īpaši humanoīdo robotu attīstība. Japānas Nacionālais progresīvās rūpnieciskās zinātnes un tehnoloģiju institūts , atkal teicis savu vārdu robottehnikas  pasaulē un jau reāli ir pietuvojies cilvēkveidīgā robota radīšanā.

Par robota spējām parvietoties telpā var spriest no video redzamā :

Nākošais solis ir radīt robotam ‘miesu un seju’ ….Robota mīmika un acu kustība būs ļoti līdzīga cilvēku uzvedības etalonam.
Pirmās androidu cilvēkveidīgās sejas būs sieviešu …interesanti kāpēc…

Šajos video redzams progres, ko Japāņu zinātnieki ir ieguvuši robotu tehnikas attīstībā :

Vēl viens robota paveids ….varētu nosaukt par transport – robot paveidu. man jau tīri patīk….iedomājies ar tādu aiziet uz veikalu vai vienkarši tapat ..’.pastaigaties ‘

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *