Rīgai 810…Rīgas svētki 2011.

 

 

Rīgai 810, pasākumu daudz un visi interesanti…

Pieminēšu dažus… domāju, ka pasākuma organizētāji ir pacentušies uz godu, lai rīdziniekiem un viesiem būtu pilnas saujas prieka.

Atklās gājēju tiltiņu Daugavas promenādē, Ķengaragā.

19. augustā, Rīgas svētkos, 11.00 Daugavas promenādē, Ķengaragā, Kvadrāta ielā 22 (aiz bijušās rūpnīcas „Kvadrāts”), tiks atklāts gājēju tiltiņš.
Daugavas promenādes labiekārtošana ir viens no Rīgas Austrumu izpilddirekcijas un iedzīvotāju ierosinātajiem Daugavas labā krasta rekonstrukcijas un labiekārtošanas projektiem.

Projekta īstenošanas gaitā labiekārtota teritorija posmā no Kaņieru ielas līdz Kvadrāta ielai, ierīkots apgaismojums, veloceliņi, uzstādītas ceļa zīmes, atklāts putnu novērošanas tornis, ierīkots aktīvās atpūtas laukums.

Uzstādīti šaha un tenisa galdiņi, izvietoti atpūtas soliņi, atjaunots esošais gājēju tiltiņš pie dīķa, izveidots panduss ar aizsargmūri cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ierīkots svētku apgaismojums, uzstādīts vides dizaina objekts „Velosipēds.”

Daugavas promenādes labiekārtošanas darbi notiks arī turpmāk, pagarinot gājēju ceļu līdz putnu novērošanas tornim un izbūvējot zaļo teātri un skeitparku.

Rīgas svētku nedēļā Daugavas promenādē aktīvi darbojas O.Kalpaka Tautas Daiļamata pamatskolas 7.- 9.klašu skolēni un skolotāji Viva Dzene, Ludmila Gintere, Juris Dārziņš, kā arī Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas audzēkņi mākslinieka Jāņa Anmaņa vadībā, apgleznojot betona sienas fragmentus.
Tiltiņa atklāšanā piedalīsies Rīgas domes vadība, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs un citas Rīgas domes amatpersonas.

Tiltiņa tehniskā projekta autors ir Artūra Catūrova arhitektu birojs SIA „abStudio”, būvuzņēmējs SIA „Rišon Inter”, bet Daugavas krasta labiekārtošanu – gājēju laipas virs applūstošās krasta zonas izveidošanas darbus veic SIA „Velve-AE”.

Pēc gājēju tiltiņa atklāšanas vēsturnieks Vladimirs Eihenbaums iepazīstinās ar Daugavas promenādes vēsturi.
Projekta pasūtītājs – Rīgas Austrumu izpilddirekcija, projekta īstenošanu finansē Rīgas dome

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”

Sestdien, 20.augustā laukumā pie Latvijas Nacionālās operas (Rīgā Aspazijas bulvārī 3) basketbola klubs “VEF Rīga” piedalīsies diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”. Vefiešiem pretī stāsies topošās filmas “Sapņu komanda 1935” aktieri. Šīs spēles sākums paredzēts plkst.18.

“VEF Rīga” spēlētājs Kristaps Janičenoks: “Basketbols ir sporta veids numur viens Latvijā, taču tas arvien ir jāpopularizē. Tāpēc arī mēs – “VEF Rīga” spēlētāji – piedalīsimies šajā diennakts basketbola turnīrā. Arī tas, ka tiek uzņemta filma par vēsturisko Latvijas valstsvienības panākumu 1935.gadā, ir ļoti nozīmīgs ieguldījums basketbola popularizēšanā. Domāju, ka mūsu spēle pret “Sapņu komandas” aktieriem būs skatītājiem interesanta un kopīgiem spēkiem mums gan sestdien, gan turpmāk izdosies pievērst basketbolam arvien vairāk līdzjutēju”.

Sacensībās piedalīsies arī abas lielākās Latvijas augstskolas – Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte, komandu sastāvos iekļauti arī rektori.

Tāpat komandas pietikusi Rīgas brīvostas pārvalde un vieni no pasākuma sponsoriem būvniecības uzņēmums SIA “Re&Re”, ratiņbasketbolisti, žurnālisti.

Precīzs komandu saraksts un konkrēti spēles laiki tiks publicēti līdz ceturtdienai basketbola kluba “VEF Rīga” mājas lapā www.vefriga.com/krastu-macs, kā arī nosūtīti visu komandu kapteiņiem.

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs”, kurā par uzvaru sacentīsies Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji notiks Rīgas brīvostas jubilejas un Rīgas 810.dzimšanas dienas ietvaros.

Basketbols tiks spēlēts 24 stundas, turnīrā piedalīsies 48 komandas un rezultāts no starta svilpes līdz finiša svilpei tiks skaitīts kopā, lai noskaidrotu sportiskāko krastu un ceļojošā brīvostas kausa ieguvēju.

Turnīra dalībniekus un skatītājus visu diennakti izklaidēs dažādi dīdžeji, tajā skaitā Kaspars Bindemanis, DJ Monsta, Artūrs Mednis, DJ Andre Crash, DJ AI-VA, DJ Rudd, DJ Gustavito, DJ Rocknrolla, Markus Riva u.c, “VEF Rīga” karsējmeitnes, notiks dažādi šovi, konkursi skatītājiem un citas ārpusbasketbola laukuma aktivitātes.

Aldaru ielu pārņems ”Aldaris”

20. augustā Rīgas svētku laikā ar Latvijas lielākās alus darītavas Aldaris gādību Aldaru iela Vecrīgā pārvērtīsies par vietu, kur izbaudīt autentisku 20.gs. 30. gadu Rīgas ielas atmosfēru.

Savukārt viens no Rīgas svētku apmeklētājiem, kurš pareizi atminēs krustvārdu mīklu par Rīgu un alus brūvēšanu, uz vienu gadu tiks iecelts par Aldaru ielas saimnieku un tādējādi baudīs īpašas privilēģijas, un saņems īpašu balvu. Krustvārdu mīkla tiks publicēta avīzē Aldaru ielas vēstis, un to svētku laikā Vecrīgas ielās dalīs avīžzēni.

Aldaru ielā visas dienas garumā apmeklētājus sagaidīs atraktīvi vārtu sargi, ar jautrām un skanīgām melodijām iepriecinās ielu muzikanti, kurpes nopucēs rūpīgs apavu tīrītājs un veiksmi atnesīs jautrais skursteņslauķis. Apmeklētāji varēs sevi iemūžināt pie vērīgā karikatūrista vai retro fotostudijā, kā arī būs iespēja pašam izkalt savu laimes monētu.

Viesiem būs iespēja pārbaudīt arī savas prasmes galda spēlēs, piedalīties radošajās darbnīcās. Tāpat tiks piedāvāts iepazīties ar dažādiem latviešu tradicionālajiem ēdieniem un izbaudīt to saderību ar noteiktām alus šķirnēm.

A/s Aldaris izpilddirektors Tomass Panteli: „Aldaris ar Rīgu ir saistīts jau kopš 1865. gada, un mēs esam viena no retajām alus darītavām Latvijā, kas savu vēsturisko atrašanās vietu ir saglabājusi no 19.gadsimta līdz pat mūsdienām.

Rīgas svētku laikā mēs Rīgas iedzīvotājiem un viesiem vēlamies parādīt, kāda izskatījās Rīga un kā rīdzinieki dzīvoja, svētkus svinēja, kādus ēdienus ēda un alu dzēra pagājušā gadsimta 30. gados, kad pilsēta strauji attīstījās un Aldaris bija viena no modernākajām alus darītavām Eiropā.”

Aldaris ir dibināts 1865. gadā un ir lielākā alus darītava Latvijā, kā arī viena no lielākajām Baltijas valstīs. Aldaris ir Carlsberg Grupas uzņēmums. Aldara produktu portfelī ir aptuveni 50 dažādu dzērienu, kas pārstāv piecas grupas – alu, dzeramo ūdeni, alkoholiskos kokteiļus, bezalkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus.

Varēs sveikt pilsētu jubilejā ar „skanošu gleznu”

20. augustā ikkatrs Rīgas svētku apmeklētājs aicināts piedalīties Rīgas 810 gadu jubilejas gleznojuma tapšanā, kas izvērtīsies par līdz šim vēl nepieredzētu piedzīvojumu, jo katru pie audekla gaida pārsteigums.

Gleznotāju un Vaļņu ielu krustojumā 20. augustā no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 norisināsies perfomance „Otas dimd”, kur ikkatrs varēs dot savu artavu jubilejas zīmējuma – gleznojuma tapšanā.

Pats gleznas radīšanas process būs līdz šim Latvijā nepieredzēts, jo audekla otrā pusē atradīsies profesionāli mūziķi – improvizatori, kas katru otas triepienu uz vietas pārvērtīs mūzikā.

Paši mūziķi apmeklētājiem nebūs redzami, bet viņu veikums būs labi dzirdams, radot iespaidu, ka skan nevis mūzikas instrumenti, bet pats gleznošanas process. Turklāt mūziķi improvizācijā attēlos gan katra gleznotāja personību, gan pašu gleznošanas tehniku.

Par muzikālo gleznas izpildījumu rūpēsies kontrbasists Toms Poišs, ģitārists Edgars Rubenis, flautiste Elizabete Balčus un sitamintsrumentu spēlmanis Matīss Akuraters.

Rīgas svētku apmeklētāju rīcībā būs 25 kvadrātmetri audekla un 50 litri krāsas, ko nodrošinās „Krāsu serviss”. Performances apmeklētājiem palīdzēs atsaucīga asistentu komanda.

Rīgas svētku apmeklētāju kopdarba radīšana tiks iemūžināta video, kuru līdz ar pašu glezonojumu varēs apskatīt 21. augusta vakarā 11. novembra krastmalā.
Projektu ar Rīgas domes atbalstu realizē biedrība „I Did It”, www.ididit.lv.

 

Uz AB dambja – „Meistari un stiķi”, Ievas Zēģeles koncerts un budistu mūku veidota mandala

19., 20. un 21. augustā – radošais smilšu skulptūru parks „Magic Sand Riga” aicina ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi kļūt par meistaru un radīt savu meistarstiķi, piedaloties pasākumā „Meistari un stiķi” uz AB dambja pie Daugavas.

Svētku laikā ikvienam tiks dota iespēja iekāpt Latvijas lielākajā smilšu kastē un izveidot pašam savu smilšu skulptūru, no kurām labākās tiks suminātas Rīgas svētku izskaņā 11. Novembra krastmalā.

„Meistarstiķis ir sinonīms meistardarbam. Tomēr, ja vārds „meistars” nozīmē radošumu un profesionalitāti, tad „stiķis” ir arī kaut kas jautrs, dzīvespriecīgs un zobgalīgs.

Tādēļ uz AB dambja Rīgas svētkos valdīs meistari un viņu stiķi. Mēs katrs varam atraisīt sevī radošo dzirksti, izšķilt no tās meistarstiķi un tieši to pasniegt kā savu dāvanu Rīgai,” saka „Magic Sand Riga”  producents Reinis Druvietis.

Svētku apmeklētāju rīcībā būs nodota „Magic Sand Riga” lielā smilšu kaste. Tajā profesionālu tēlnieku un tehnisko konsultantu vadībā būs iespēja izveidot smilšu skulptūru no sākuma līdz pat beigām. Apmeklētāji paši ar smilšu, ūdens un preses palīdzību varēs sagatavot gandrīz metru augstu smilšu formu un tad ar profesionālu tēlniecības instrumentu palīdzību radīt savu skulptūru.

Pēc tam skulptūras tiks nofotografētas, autoriem būs jāaizpilda anketas, dodot saviem darbiem nosaukumus un aprakstus. Skulptūru fotogrāfijas tiks ievietotas „Magic Sand Riga” mājas lapā www.magicsand.lv, kur ikviens ir aicināts līdz pat svētdienas vakaram balsot par viņaprāt labāko skulptūru. Vislielāko atbalstu guvušie darbi Rīgas svētku izskaņā pirms lielās uguņošanas tiks sumināti un rādīti uz lielajiem videoekrāniem 11.Novembra krastmalā.

Savus meistarstiķus 19., 20. un 21. augustā svētku dalībnieki varēs veidot no plkst. 10.00 līdz 20.00. Ieeja – bezmaksas.

Tāpat „Magic Sand Riga” parkā notiks meistardarbnīcas, kurās ikviens varēs radoši izpausties, bet mazajiem būs iespēja iet rotaļās un spēlēt spēles. Vienlaikus Rīgas svētku dalībniekiem AB dambis sniegs iespēju nedaudz atpūsties no svētku burzmas un kļūt par nesteidzīgiem vērotājiem.

Svētkus „Magic Sand Riga” parkā piektdien, 19. augustā, plkst. 19.30 ieskandinās bezmaksas koncerts „Dziesmas Rīgai”.

Uz Rīgas 810 gadu svētku ieskaņu aicina dziedātāja Ieva Zēģele. Ieva veltīs savas dziesmas dzimtajai pilsētai Rīgai, kurā latviskais savijies kopā ar daudzu tautību viesu un tirgotāju nestajām tradīcijām. Šī krāsainā Rīgas dzīve rit nu jau vairāk nekā astoņsimt gadu, un tikpat krāsains un dažāds kā mūsu pilsēta būs arī Ievas dziedātais repertuārs. Skanot samtainai balsij, ģitārām un perkusijām, smilšu  skulptūras iemirdzēsies vēl nebijušās krāsās.

Savukārt meditatīvu noskaņu varēs izbaudīt, vērojot kā top īsta smilšu mandala. Tieši pirms Rīgas svētkiem no 17. augustā ar publisku lekciju mūsu kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā viesojas budisma garīgais līderis Viņa Svētība Dalailama. Kaut arī Dalailama šoreiz Baltijā apmeklēs tikai Tallinu, uz Rīgu dosies viņu pavadošie mūki no Namgyal klostera.

No 18. līdz 21. augustam viņi uz AB dambja atsevišķā nojumē no daudzkrāsainām smiltīm veidos mandalu un tās tapšanas procesam no plkst. 10.00 līdz 18.00 varēs sekot līdzi ikviens. Pirmdien, 22. augustā ikviens ir aicināts apskatīt smilšu mandalu un pievakarē tā, veicot īpašu rituālu, tiks ielaista Daugavā.

Tāpat ikviens, kas to vēl nav paspējis, varēs aplūkot „Magic Sand Riga” parka lielās skulptūras, kuras jūnija sākumā uz AB dambja veidoja 12 profesionāli tēlnieki no visas pasaules. Ieeja izstādē par maksu.

“Magic Sand Riga 2011” ir viens no pirmajiem pilotprojektiem “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta – 2014” programmā. Tās ietvaros 2014. gadā tiks veidota lielākā Eiropas “smilšu kaste”, kurā tiks aicināti spēlēties un radoši izpausties gan profesionāli mākslinieki, gan visi interesenti. Mijiedarbojoties dažādām mākslas nozarēm, spēle norisināsies visa gada garumā gan virtuālajā, gan reālajā pasaulē.

Radošais parks „Magic Sand Riga” uz AB dambja darbosies līdz 12. septembrim.  Izvērsta informācija pieejama „Magic Sand Riga” mājas lapā www.magicsand.lv.Rīgai 810

 

KARTE AR VISU VAJADZĪGO, IZZIŅAS UN PASĀKUMU LAIKI… ŠEIT

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top