Rīcība šķiroties, mantas dalīšana un citi svarīgi sīkumi
Rīcība šķiroties.
Ja laulātie šķirsies, tad neizbēgami radīsies mantas dalīšanas problēma. Līdz ar to rodas arī daudzi citi jautājumi. Kā dalīt mantu? Kas ko dabūs? No kā vajag sevi pasargāt un kā visu pareizi darīt?
Te būs iespējamā vieta TAVAI reklāmai! Nopietns reklāmdevējs gaidīts! Raksti vienosimies...Rīcība šķiroties, došu dažus padomus.
Svarīgi zināt, kā risināt tipiskās situācijas, ar kurām saskaras lielākā daļa ģimeņu, šķiroties. Kā jūs izlemjat, kam jākļūst par jūsu īpašumu? Protams, sadalot mantu, laulātajiem nevajadzētu vadīties pēc noteikuma: “Nav svarīgi kā, galvenais ir vienādi un ātri.”
Šī ir atbildīga lieta, tāpēc jums nav jāpieņem lēmums, kuru kādu dienu nāksies nožēlot. Amerikāņu šķiršanās advokāts ir sniedzis labus padomus. Viņš aicina laulātos, kuri šķiras, iztēloties savu turpmāko dzīvi.
Turklāt ir jāuzzīmē visbriesmīgākais scenārijs, saskaņā ar kuru tā attīstīsies. Pēc tam izlemiet, kuras no lietām, kas tagad atrodas jūsu ģimenes īpašumā, jums var būt nepieciešama visvairāk. Tieši tas ir jāaizstāv, sadalot īpašumu.
Tomēr neaizmirstot, ka īpašums juridiski tiek sadalīts vienādās daļās. Kā paskaidrot savam dzīvesbiedram, ka šīs lietas ir vairāk nepieciešamas tev, nevis viņam?
Pirmkārt, saproti pats, kāpēc tev šī vai cita lieta ir vajadzīga vairāk nekā tavam dzīvesbiedram. Šeit nederēs tādi argumenti kā “man tas patīk labāk” vai “es gribu, lai tas pieder man”. Jo pārliecinošāks būsi, jo vieglāk būs sasniegt vēlamo rezultātu.
Tāpēc, sniedziet nopietnus argumentus, esiet izlēmīgs un vienlaikus mierīgs.
Piemēram, ja uzskatāt, ka dzīvoklim vajadzētu piederēt jums, pamatojiet to. Jūs varat, piemēram, teikt, ka jums ir bērns. Mājoklis atrodas netālu no skolas, kas ir ļoti ērti. Turklāt der atcerēties, ka dzīvošana ar bērniem īrētos dzīvokļos nav labākais risinājums.
Tas, protams, neatrisinās visas domstarpības, kas var rasties īpašuma dalīšanas laikā. Tomēr šādā veidā var izvairīties no daudzām problēmām.
Rīcība šķiroties, “iesaldējiet” kontus.
Ja jums ir bankas konti, mēģiniet tos īslaicīgi bloķēt. Tas pasargās jūs no tā, ka laulātais vienkārši izņems daļu naudas.
Šādās lietās labāk nepaļauties uz cilvēka pieklājību.
Kontu varēsiet izmantot atkārtoti, kad mantas sadales prasības apmierināšanai nepieciešamajos papīros būs ierakstīta konta pašreizējā stāvokļa summa.
Esiet uzmanīgi ar kredītiem!
Ja ģimene ir paņēmusi kredītus, pirms laulības šķiršanas, tad parāds būs jāsamaksā abiem laulātajiem. Tāpēc, ja lēmums par šķiršanos jau virmo gaisā, mēģiniet atlikt pirkumus, kurus vēlējāties veikt ar kredītu.
Pārliecinieties, ka jūsu dzīvesbiedrs neņem kredītus. Tam ir divi iemesli. No vienas puses, pieņemsim, ka vīrs nopirka telefonu. Kāpēc pēc šķiršanās tu maksā parādu par tādu lietu iegādi, kas tev nepieder?
Rīcība šķiroties, ģimenes kodeks.
Pirms strīdaties ar dzīvesbiedru par mantas sadali, iepazīstieties ar Ģimenes kodeksu. Ikviena tiesības ir skaidri noteiktas. Kas kodeksā ir rakstīts?
Tas ir vienots likumdošanas akts, kurā sistematizētas sociālo tiesību normas, kas regulē laulības, radniecības, adopcijas attiecības, aizbildnību un aizgādnību, civilstāvokļa aktu reģistrāciju.
Tā, piemēram, uzzināsiet, kas ir sadalāms un kas tiek uzskatīts par individuālo īpašumu, kā rīkoties ar bērnu lietām, kā kārtot alimentus un daudz ko citu.
Likumu zināšanas palīdzēs risināt argumentētu strīdu. Tu skaidri zināsi savas tiesības, kas nozīmē, ka īstajā brīdī varēsi pierādīt savu viedokli.
Kā atrisināt bērnu uzturlīdzekļu problēmu?
Pieteikties bērna uzturlīdzekļu saņemšanai var jebkurā laikā. Jūsu laulātajam būs jāmaksā jums alimenti priekš bērna katru mēnesi. Tomēr pareizāks risinājums būtu noformēt uzturlīdzekļu līgumu, tas ir, dokumentu ar skaidri noteiktiem nosacījumiem, kas laulātajam stingri jāievēro.
Var norādīt, cik lielu summu katru mēnesi maksā tēvs, cik lieli izdevumi tiks sadalīti starp vecākiem, kā nauda nonāks mammas rokās utt.
Rīcība šķiroties, der zināt!
Ja ar laulāto partneri par šķiršanos esat vienisprātis un jums nav nesaskaņu par mantas sadali un bērnu aizgādību, izmantojiet notāra pakalpojumus.
Ja visos jautājumos vēl neesat pilnībā vienojušies, varat vērsties pie notāra, kas palīdzēs rast abpusēji pieņemamu risinājumu. Arī tad, ja jums nav kopīgu nepilngadīgu bērnu un kopīgas mantas, laulību varat šķirt pie notāra.
Pie notāra obligāti jāvēršas kopīgi. Notārs notariālā akta formā sagatavos jūsu abpusēju gribas izteikumu par laulības šķiršanu.
Nepieciešams iesniegt arī laulības apliecības oriģinālu vai dzimtsarakstu iestādes izsniegtu norakstu vai izrakstu, vai izziņu no civilstāvokļa aktu reģistra.
Tāpat vajadzīga arī atsevišķi rakstiska vienošanās par bērnu aizgādību, uzturlīdzekļiem, saskarsmes tiesībām ar bērnu un laulāto kopīgās mantas sadali. Šādu vienošanos var sastādīt notārs.
Ja vienošanos esat izvēlējušies slēgt notariāli, tai var piešķirt izpildu spēku attiecībā uz uzturlīdzekļu piedziņu bez tiesas iesaistīšanas. Laulību šķir mēnesi pēc tam, kad šķiršanas iesniegums iesniegts notāram, ja šajā laikā neviens no laulātajiem nav paziņojis, ka iesniegumu atsauc.
Kad laulība ir šķirta, notārs par to paziņo dzimtsarakstu nodaļai, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) un, ja laulība noslēgta baznīcā, attiecīgās draudzes garīdzniekam.
Rīcība šķiroties, laulības šķiršana tiesā.
Ja ar laulāto partneri nevarat vienoties par mantas sadali un bērnu aizgādību vai arī viens no jums nepiekrīt laulības šķiršanai, laulības šķiršanu var pieprasīt tiesas ceļā, iesniedzot tajā prasības pieteikumu.
Laulības šķiršanas pieteikumu var iesniegt viens laulātais, bet dokuments jāiesniedz divos eksemplāros un tam jāpievieno laulības apliecības oriģināls.
Dokumenti, kas pamato apstākļus, kā dēļ tiek prasīta laulības šķiršana, kopīgo bērnu dzimšanas apliecības kopijas (uzrādot oriģinālus), kā arī citi dokumenti, kas var būt noderīgi.
Piemēram, dokumentus, kas apliecina laulāto mantisko stāvokli. Ja laulība slēgta ārvalstīs, būs nepieciešams arī dokumenta tulkojums un legalizācija.
Labu Dienu!