Rīcība inflācijā, vai varam pieņemt pareizos lēmumus

Rīcība inflācijā.

Var rasties jautājums, kāda šeit rīcība, kad viss paliek dārgāks. Ne pa mēnešiem, bet jau pa dienām. Tomēr ir daži jautājumi ar kuriem gribu dalīties šajā rakstā.

Rīcība inflācijā, interesants jautājums?

Vai patlaban, kad preces un pakalpojumi kļūst arvien dārgāki, būtu ieteicami lieli pirkumi? Pieņemsi pavisam traku piemēru, mājokļa vai automašīnas iegāde?

No vienas puses mēs visi jūtam, ka naudas vērtība krītas un cenas turpina augt. Tomēr, “neprāta” saprāts diktē, pērc kamēr lolotais pirkums nav izaudzis tev nesasniedzamos cenas lielumos.

Tad nu tā un pēkšņi, zemapziņā sāc apjēgt, nāk taču ziema ar neadekvāti lieliem enerģijas tēriņiem, pie tam lielās naudas vienībās.

Rīcība inflācijā

Rīcība inflācijā, ko tad darīt?

Man liekas, ka šis ir inflācijas periods, kad vajag vērot un nogaidīt. Tirgus varētu mainīties tuvākā pusgada laikā.
Šobrīd situācija ir nesaprotama. It kā ziemas sezona vēl nav sākusies, bet tā tuvojas.

Tā situācija, kas notiek tirgū un dažādās nozarēs līdz galam nav stabila un skaidra. Novērots, ka daļa cilvēku patlaban steidzas atbrīvoties no saviem lielajiem mājokļiem ar gāzes apkuri. Iemeslu mēs zinām, dārgs prieks.

Taču ar kaut ko taču vajadzēs sildīties ziemas mēnešos arī jaunā miteklī. Gāze, elektrība, granulas, briketes, principā jebkas, kas kalpo apkurei, šobrīd ir zelta vērtē, tostarp arī malka.

Pašlaik ir novērojams koksnes un īpaši granulu iztrūkums visa Eiropā. Starp citu, vismaz pagaidām nav gaidāms, ka koksnes cenas varētu atgriezties zemo cenu līmenī.

Rīcība inflācijā

Tātad, lielu ieguvumu pārdodot māju negūsi. Būs taču jāpērk jauna, pieņemsim, ar granulu apkuri. Ieguvuma nebūs, tikai pazemināsi savu sociālo statusu un labsajūtu. Māju īpašniekiem nevajadzētu steigā censties atbrīvoties no saviem mājokļiem, baidoties no dārgās ziemas un lielajiem apkures rēķiniem.

Labāk būtu meklēt alternatīvus risinājumus tam, kā nodrošināt cita veida apkuri, lai nebūtu tik milzīgi izdevumi. Tā mums iesaka gudri eksperti. Taču, vai tik gudri?

Tikai šī iemesla dēļ notirgot savu īpašumu par lētu naudu, manuprāt, nebūtu pareizais risinājums. Man liekas, ka šādā veidā ilgtermiņā varētu zaudēt, nevis iegūt no šādas neapdomīgas rīcības. Par apkures veida maiņu man arī ir savs viedoklis, ja īsi nevajag! Nogaidi!

Pavasarī situācija var būt pilnīgi cita.

Tirgus un ar to saistītā inflācija var strauji mainīties. Pavasarī enerģētikas nozarē var būt pilnīgi cita situācija. Es teiktu un dotu padomu: “Nogaidi līdz pavasarim, nesasteigt ar nevajadzīgu rīcību!”

Jāsaprot, ka, šobrīd kaut ko pārdodot vai pāriet uz citu apkures veidu, tādējādi ieguldot ļoti lielus līdzekļus, nebūtu pareizi.
Atceries, ka izdevumi būs visiem mājokļiem. Gan par to, kuru iespējams pārdosi, gan par jauno, kuru nopirksi.

Tas pats par apkuri! Tātad, NOGAIDI!

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top