Nikolajs Koperniks, rekonstruēts patiesais astronoma izskats.

 

 

Esmu pārliecināts, ka daudzi no Jums zina, kas ir bijis Nikolajs Koperniks?

Jā, viņš bija astronoms, fiziķis , ārsts un tā laika ievērojams zinātnieks.

Kurš no viņa darbiem ir pats nozīmīgākais?

Bez šaubām var teikt, ka astronomijā.

 Nikolajs Koperniks bija heliocentriskās sistēmas izveidotājs, kuras galvenā tēze … zeme griežas ap sauli un ne citādi.

Nikolajs Koperniks dzimis 1473. gada 19. februārī Tornā, kuru īsi pirms tam bija anektējusi Polijas karaliste, tirgotāju ģimenē. Tālajā 1497. gadā Koperniks  kļuva par kanoniķi un saņēmis kapitula stipendiju.

Pretēji vēlākos gadsimtos radītajam politiskās propagandas mītam, katoliskā baznīca visnotaļ pozitīvi uztvēra sava priestera Nikolaja Kopernika idejas zinētnē.

Astronomi Eiropā, kuri interesējās par zinātni, bija informēti par heliocentrisma teoriju, jo 1511. gadā sarakstītie “Mazie komentāri” tika brīvi izplatīti un ar interesi lasīti speciālistu aprindās.

Mūsdienās zinātnē pieņemtajam heliocentrisma modelim ar Kopernika modeli kopīgs tikai tas, ka Zeme riņķo ap sauli, taču šī katoļu priestera un zinātnieka devums heliocentrisma koncepcijas pamatu likšanā ir vispāratzīts.

Nikolajs Koperniks mira 1543.gadā septiņdesmit gadu vecumā no insulta, bet laika gaita bija zudusi patiesa ziņa par zinātnieka atdusas vietu. Skaidrs, ka Polijas arheologi ( Eži Gusovskis) pielika visas pūles, lai noskaidrotu patieso Kopernika atdusas vietu.

Nu tas ir noskaidrots, viņš atdusas Fromborkā (poļu: Frombork),  pilsēta Polijas ziemeļaustrumos. Tur viņš kalpoja, kā kanoniķis, pildot bīskapijas ierēdņa funkcijas un brīvajā laikā praktizējot, kā ārsts.

Tika veiktas DNS analīzes no kauliem gan saglabājušajiem dažiem matiem, kas tika atrasti Kopernika personīgajās grāmatās. Pēc iegūtiem datiem un skeleta fragmenta rekonstrukcijas tika izveidots īstais Kopernika attēla modelis, kuru varat apskatīt.

 

Nikolajs Koperniks

Vieta, kur ir Dzimis Nikolajs Koperniks :

Nikolajs Koperniks

 

Kopīgot šo ziņu

PinIt
Nospied "CTRL" un "D" reizē! Kāpēc? Tāpēc, lai vēlāk varētu atgriezties pie raksta!

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Šī vietne izmanto Akismet, lai samazinātu surogātpastu. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.
Atgriezties uz augšu