Rekonstruēta pieci tūkstoši gadu veca vīrieša mūmija

 

 

Lai saprastu par ko ir runa, tad rekonstruētā vīrieša mūmija, dod iespēju vērtē mūsu senču izskatu.

Jāpiezīmē, ka vīrieša mūmija saglabājusies ļoti labā stāvoklī, jo mūsu sencis savu dzīves gājumu bija beidzis sasaluma zonā- kalnos.

Nīderlandes speciālisti izmantojot jaunākās tehnoloģijas ir rekonstruējuši vīrieša izskatu, kas ir dzīvojis Eiropā 5000.gadus atpakaļ.

Ievietotais attēls avīzē “La Repubblica” mums dod priekšstatu par reāli dzīvojušā vīrieša izskatu, kas pēc speciālistu secinājumiem ir bijis ar ļoti vāju seju, brūnām acīm un iekritušiem sejas vaibstiem.

Ideāli saglabājušos mūmiju, kas jau dabūjusi vārdu Etci, atrada Itālijas ziemeļos, kalnos sasaluma zonā. Jāpiezīmē, ka izskatu varēja rekonstruēt tikai tagad, bet mūmija tika atrasta jau tālajā 1991. gadā.

Visu šo laiku viņa tika saudzīgi uzglabāta un kad radās iespēja ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību sejas izskata rekonstrukcijai. Tas tika izdarīts ar lielu precizitāti!

Aplūkojam mūsu tālo senci.

vīrieša mūmija
vīrieša mūmija
Ja iedziļināmies jautājuma, kas ir mūmija, tad atbilde ir īsa un konkrēta. Mūmija ir līķis, kurš saglabājies vai nu dabīgas mumifikācijas ceļā, vai pateicoties sarežģītam mākslīgam procesam.

Spontāna līķa mumifikācija ir diezgan reta, tai ir nepieciešami vides apstākļi, kas traucē pūšanas baktēriju iedarbību. Piemēram, ļoti sauss karsts gaiss vai liela sāls koncentrācija, vai neparasts augsnes skābums, kā piemēram, kūdras purvā, vai arī liels aukstums.

Tā arī notika ar vīrieti, kura sejas vaibstus, Tu nupat aplūkoji.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top