Rallijs “Kurzeme” atzīmēs 50 gadu jubileju

 

 

Rallijs “Kurzeme 2015”

Notiks no 27. līdz 30.augustam, Liepājā un tās apkārtnē.

Sakarā ar to, ka šis ir rallija jubilejas gads būs plaša sporta un izklaides pasākumu programma.

Tā priecēs gan motoru sporta līdzjutējus, gan arī dažādu mākslas žanru mīļotājus.

Centrālais notikums būs rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas svinības, kas sāksies 27.augusta vakarā plkst.18 Aizputes novada Kalvenes pagastā.

Galvenā pasākuma odziņa būs testa ātruma posms.

Oficiālā atklāšanas ceremonija notiks 28.augustā, plkst.16 pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Turpat līdz pat plkst.23 sekos motorolleru “Scooter Stunt” kvalifikācija un sacensības, kā arī Ziemeļeiropas čempionāta ielu motociklu triku braukšanā “Streetbike Freestyle Kurland Stunt” treniņbraucieni.

Tikmēr rallija un rallijsprinta sacensību dalībnieki mērosies spēkiem Durbes un Priekules novadā.

Durbes un Aizputes novada ceļos, kā arī pilsētas ātrumposmā “Liepājas osta” tiks noskaidrots jubilejas rallija “Kurzeme” uzvarētājs.

Tikmēr no plkst.12.30 “Radio Skonto” Vecpils krosa trasē Durbes novadā un no plkst.19 pilsētas ātrumposmā noritēs Rallija leģendu cīņa, kurā ar vienādām automašīnām spēkiem mērosies dažādu laika posmu slaveni rallija braucēji.

Liepājas centrā sporta aktivitātes sāksies jau plkst.9, kad Tirdzniecības kanālā notiks “UPB Energy” kauss ūdens motosportā, kas vienlaikus būs arī Latvijas čempionāta noslēdzošais posms.

Vienlaikus, pie koncertzāles “Lielais dzintars” notiks arī Ziemeļeiropas čempionāts ielu motociklu triku braukšanā “Streetbike Freestyle Kurland Stunt”, Bērnu rallija “Kurzeme” finālsacensības, “E-GoCart” sacensības skatītājiem.

Apbalvošanas ceremonija pie koncertzāles notiks plkst.19.45.

Rallijs Ātruma festivāls-rallijs “Kurzeme 2015” noslēgsies svētdienā, 30.augustā, kad jau no plkst.9 pie koncertzāles “Lielais dzintars” sāks rūkt ielas automašīnas. Dienas pirmajā pusē notiks KTSK Vasaras kausa sacensības, savukārt no plkst.13 – Latvijas čempionāts rallija supersprintā.

Mūzikas mīļotājus plkst.17 Sv.Trīsvienības katedrālē priecēs koncerts “Mūzika dievnamam”, bet plkst.18 Liepājas olimpiskajā centrā uzstāsies dziedātāja Marija Naumova.

Līdz pat augusta beigām Liepājas muzeja garāžā bez maksas apskatāma arī rallija “Kurzeme” 50 gadu jubilejas izstāde, savukārt 28. un 29.augustā Rožu laukumā notiks Ātruma festivāla amatnieku tirdziņš. Turpat līdzās, Liepājas Latviešu biedrības namā, būs aplūkojama bērnu radošo darbu konkursa “Rūcinām rallijā!” izstāde.

Rallijs “Kurzeme” ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju.
Piedāvāju mazu ieskatu vēsturē ar piecpadsmitgadīgu video no rallija „Kurzeme”:

Starp citu, video uzņemts ar kasešu videokameru, CANON. Mobilo telefonu ar kamerām vienkārši nebija.
Laiks iet!

Kā Jūs domājat, kas ir šie rallija sporta entuziasti? Nu jā, SESKS un viņa draugs Aivars Lembergs!

Rallijs
Patīkamus sporta svētkus!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Rallijs “Kurzeme” atzīmēs 50 gadu jubileju”

 1. laimisk saka:

  Šīs nedēļas nogalē, no 27. līdz 30. augustam, notiekošā Ātruma festivāla – rallija “Kurzeme 2015” laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi pasākumu norises vietās Liepājā un tās apkārtnē.

  Ceturtdien, 27. augustā, no pulksten 17 līdz pulksten 21 būs slēgts testa ātrumposmam izmantotais ceļš Aizputes novada Kalvenes pagastā.

  Piektdien, 28. augustā, laika posmā no pulksten 16.10 līdz aptuveni pulksten 21 satiksmes ierobežojumi noteikti atsevišķos ceļu posmos Priekules novadā un Durbes novadā, savukārt sestdien, 29. augustā, laika posmā no pulksten 8.05 līdz aptuveni pulksten 17 – atsevišķos ceļu posmos Durbes novadā un Aizputes novadā.

  Sestdien no pulksten 8.50 līdz aptuveni pulksten 11.20 būs slēgts autoceļš Aizpute – Kalvene pie Mazboju kapiem, kur to šķērsos rallija “Kurzeme” trase.

  Satiksmes ierobežojumi noteikti arī Liepājas centrā, Liepājas ostas promenādes un jaunās koncertzāles “Lielais dzintars” apkārtnē, informē rallija “Kurzeme” preses pārstāvis Dzintars Hmieļevskis.

  Vecā ostmala posmā no Radio ielas līdz Kuģinieku ielai un Radio iela būs slēgta no piektdienas, 28. augusta pulksten 6 līdz svētdienas, 30. augusta pulksten 18.

  Jūras iela no Tramvaja tilta līdz Graudu ielai piektdien būs slēgta no pulksten 10 līdz pulksten 14 un no pulksten 19 līdz pulksten 23, sestdien – no pulksten 8 līdz pulksten 22 un svētdien – no pulksten 8 līdz pulksten 18.

  Kuģinieku iela satiksmei slēgta sestdien no pulksten 15 līdz pulksten 20 un svētdien no pulksten 8 līdz pulksten 18.
  No piektdienas pulksten 8 līdz svētdienas pulksten 18 ierobežota satiksme kvartālā starp Kuģinieku, Jūras, Radio ielām un Veco ostmalu, kā arī aizliegta apstāšanās Kuģinieku, Jūras, Radio ielā, Vecajā ostmalā.

  Kvartālā ap “avio kasēm” (Radio iela, Pasta iela, J.Dubelšteina iela) un stāvlaukums starp Lielo ielu un Pasta ielu satiksmei slēgts standartauto sacensību servisa zonas organizācijai no sestdienas pulksten 15 līdz svētdienas pulksten 18.

  Autovadītāji aicināti ievērot sacensību norises vietās izliktās zīmes un izmantot apvedceļus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top