Radio diena, tas bija tik sen, bet der arī tagad

Radio diena.

Radio ir pierādījis sevi kā spēcīgs informācijas avots, kas spēj mobilizēt vai novērst sociālas, politiskas un ekonomiskas pārmaiņas. Ar daļu ironijas varu piebilst, ka tas spēcīgi izpaužas pirms vēlēšanām.

Man patīk klausīties radio no rītiem brokastojot, jo viņš (radio) palīdz noteikt prioritātes ikdienā. Radio ir medijs, kas sasniedz plašu publikas loku visā pasaulē, un jauno tehnoloģiju laikmetā tas ir visplašāk pieejamais medijs, iespaidīgs komunikācijas instruments.

Radio diena, nozīme ikdienā.

Īpaša nozīme tieši radio kā medijam ir ārkārtējas situācijas, piemēram, dabas katastrofas. Ar tā palīdzību iespējams sasniegt visattālākos nostūrus un mobilizēt cilvēkus katastrofu novēršanai vai iespējamo seku samazināšanai.

Radio ir piemērotākā platforma, vārda brīvības izpausmēm, savstarpējās cieņas un daudzkultūru izpratnes veicināšanai. Starp citu, 1946. gada 13. februārī tika dibināts Apvienoto Nāciju radio. 2012. bija pirmais gads, kad šī diena visā pasaulē tika īpaši izcelta.

Radio diena, sākums.

Eiropā pirmais radiofons sāka darboties Londonā 1922. gada 1. februārī. Tam sekoja Berlīnes (1923. gada 29. oktobrī), Leipcigas (1924. gada 1. martā).
1924. gadā raidītāji tika uzbūvēti arī Frankfurtē, Minhenē, Hamburgā, Štutgartē, Breslavā, Kēnigsbergā, Ķelnē un Romā, Varšavā (1925. gada 1. februārī).

Radiofona eksperimentālās pārraides Rīgā jau notika, sākot ar 1925. gada marta mēnesi no Kuģu ielas radiotelegrāfa raidītāja. Raidījumi sākās ar vārdiem: “Hallo, hallo, Rīgas radio mēģina”. 1925. gada 1. novembrī sāka darboties Rīgas radiofonijas raidītāji.

Radio diena
Radio diena
Radio diena
Radio diena
Radio diena
Radio diena
Radio diena

Kā mājās vai darbā vislabāk klausīties radio stacijas?

Lielākā daļa Latvijas radiostaciju ir dzirdamas tikai reģionāli, t.i. atsevišķās pilsētās un to apkārtnēs. Izņēmums ir valsts oficiālās radio stacijas (LR1, LR2) un dažas komerciālās (SWH, Skonto, Tev), taču tām visām ir savi darbības ierobežojumi.

Paralēli pastāv arī daudzas interneta radiostacijas, kuras atskaņo interesantu saturu, taču ir dzirdamas tikai tiešsaistē.
VisiRadio.lv ir ērtākais veids kā klausīties Latvijas radio stacijas internetā. Atver visiradio.lv, ( http://www.visiradio.lv/) izvēlies radio stacijas un “online” radio jau skanēs tavā datorā, telefonā, planšetē.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

 

Dalies ar šo ziņu

Atziņa “Radio diena, tas bija tik sen, bet der arī tagad”

  1. Kandavnieks saka:

    Reiz tik populārie radio aparāti “Abava” un “Kandava” joprojām tiek ražoti turpat, kur agrāk, – Kandavā. Mūsdienās ražotne, protams, ir nesalīdzināmi mazāka, bet tā tomēr turpina darboties

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

scroll to top