QR kodi, to izmantošana ikdienā un kādas ir izmantošanas iespējas

 

 

QR kodi, ikdienā tā jau ir ierasta lieta.

Pat vairāk, nevienu nepārsteigšu par to esamību.

Tomēr der dažreiz atsvaidzināt zināmo un iegūt kaut ko no tā, ko nezināji.

QR kodi un tālrunis.

Pandēmija un mūsu vēlme pēc iespējas samazināt kontaktu ar objektiem ir izplatījusi QR kodu izmantošanu.

Kas ir QR kodi?

Tie ir kvadrātveida un vienkrāsaini. Tos var ātri un ērti ieskenēt tālrunī, padarot tos par ideālu veidu, kā reģistrēties kādā vietā.

Vai apskatīt, piemēram, restorāna ēdienkarti.

Kā darbojas QR kodi?

Kaut arī jūs par tiem esat dzirdējuši un pat lietojat, šī tehnoloģija ir zināma jau kopš 1990. gadiem. Būtībā tie ir koda veidi, kas satur informāciju tādā formā, kuru saprot cita aparatūra un programmatūra.

Tāpat kā veikals pārbauda svītrkodus, lai identificētu dažādu preču cenas, varat skenēt QR kodu, lai atvērtu kādu vietni. Varat reģistrēties ārsta kabinetā, pierakstīties pakalpojumā, iegūtu Wi-Fi paroli vai instalētu lietotni.

Protams, ja visas šīs vietas atbalsta QR koda iegūšanu.

Skeneri var nolasīt standarta svītrkodus tikai vienā virzienā no augšas uz leju. Bet jūsu tālrunis var lasīt QR kodus divos virzienos. Daudziem tas varbūt ir pārsteigums, bet tā tas ir.

No augšas uz leju un no kreisās uz labo.

Tas nozīmē, ka šie kodi var saturēt ievērojami vairāk informācijas.  Līdz aptuveni 4000 rakstzīmēm teksta.

Jūs varētu būt pārsteigts, cik viegli tālrunis var nolasīt QR kodus.

Trīs melnie kvadrāti grafikas stūros norāda tālrunī, kur atrodas kods, pirms notiek faktiskā skenēšana. Tas nozīmē, ka leņķi parasti nav problēma, un jums nebūs nepieciešams precīzi noformēt kameras kadrējumu. Nebūs tik svarīgi vai Jums trīc vai netrīc roka.

Interesanti, kāpēc būtu jātrīc rokai? Zinu vienu no iemesliem, ko noteikti arī tu zini, bet neteikšu. Kautrējos…

Šī tehnoloģija var būt  noderīga, taču neejiet pa ielu, skenējot katru atrasto QR kodu. Dažādi hakeri var ļaunprātīgi tos izmantot.

QR kodi

Galvenokārt mēģinājumus nosūtīt jūs uz vietnēm, kas paredzētas, lai tvertu pieteikšanās datus vai instalētu tālrunī ļaunprātīgu programmatūru.

Ja  jūsu ierīcē darbojas antivīrusu jaunākā programmatūra, tai jāspēj pamanīt un bloķēt šīs ļaunprātīgās metodes.

Piesardzība.

Joprojām ir vērts būt piesardzīgiem, skenējot QR kodus publiskās vietās, it īpaši, ja neesat pārliecināts, kas aiz tiem stāv.

Kods, kas nejauši piestiprināts pie sienas publiskajā telpā, visticamāk, būs riskants. Izmantojiet veselo saprātu un piesardzību, un jums nevajadzētu saskarties ar  drošības problēmām.

Privātuma ziņā QR kodi faktiski nevar saglabāt datus – tie tos vienkārši parāda. Tas, cik daudz informācijas par sevi atdodat, ir atkarīgs no lietotnes, kuru izmantojat skenēšanai.

Ja tiek prasīts pierakstīties pirms vai pēc koda lasīšanas, lietotne šos datus var glabāt kā sava veida pārlūkošanas vēsturi. Kā vienmēr, pārbaudiet lietotnes konfidencialitātes politiku. Protams, ja neesat pārliecināts par koda īstumu.

Kā izmantot QR kodus?

QR kodu lietošana ir vienkārša: vienkārši pavērsiet tālruņa kameru pret grafiku, un ierīce apstrādās datus brīdī, kad tā tos atpazīs.

Dažās lietotnēs šī tehnoloģija tiek izmantota kā autentifikācijas līdzeklis, kur viss, kas jums jādara, ir sekot instrukcijām.

Viens piemērs tam ir WhatsApp, kas lūdz jūs ieskenēt QR kodu. Tāpēc, lai pārlūkprogrammā ielādētu jūsu kontu ar visiem kontaktiem un sarunām.

Ja esat sastapis QR kodu ārpus interneta.

Tad varat izmantot sava tālruņa kameras lietotni. Android ierīcē atveriet lietotni Kamera un kadrā fokusējiet QR kodu. Kad ierīce atpazīs, ka tas ir kods , ekrānā tiks parādīta saite. Pieskarieties saitei, lai to atvērtu.

Operētājsistēmā iOS process ir ļoti līdzīgs.

Palaidiet lietotni Kamera, norādiet sava tālruņa kamerai uz QR kodu, un, kad kadrējums un fokuss būs pareizs, tiks parādīts paziņojums ar jautājumu.  Vai vēlaties atvērt kodā iestrādāto saiti.

Lielākā daļa mūsdienīgu tālruņu iebūvētās kameras programmatūra darbosies lieliski, taču ir pieejamas arī daudzas QR kodu lasītāju lietotnes.

LIETOTNES.

Tie piedāvā tādas ekstras, kā iespēja saglabāt visu jūsu ieskenēto kodu žurnālu un apstrādāt daudz vairāk svītrkodu veidu. Lūk lietotnes Jūsu tālrunim, lai nolasītu QR kodu bez problēmām.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kaspersky.qrscanner

Ios: https://apps.apple.com/us/app/kaspersky-qr-scanner/id948297363

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *