Putekļu sūcējs, kādam variantam būtu jādod priekšroka

Putekļu sūcējs.

Mūsdienu cilvēkam pie mājokļa ikdienas uzkopšanas procesa, liels palīgs ir putekļu sūcējs. It īpaši, ja putekļu sūcējs tiek izvēlēts pareizi.

Iesaku iepazīties ar šo rakstu, jo iegādājoties tehniku, kas pēc tam liks vilties ir pats sliktākais, kas uz ilgu laiku sabojās pirkuma prieku un lietderību.

Ko nozīmē “pareizi”?

Tas nozīmē, ka tehnika atbilst jūsu vajadzībām un prasa minimālu piepūli darbā ar to. Svarīgas ir laika un fiziskās izmaksas par jūsu palīgu, ko izmantojat mājas uzkopšanā.  Salīdzināšu trīs izplatītākos putekļsūcēju modeļus, kā parasto vadu, robotizēto un vertikālo.

Parasts putekļu sūcējs.

Klasiskajam putekļu sūcējam ir korpuss, kurā atrodas putekļu savācējs, filtri un motors. Tas savienojas ar tīklu ar vada palīdzību. Sūkšanas daļu saprotam ar sūkšanas caurule, un tās galā ir suka.

Neskatoties uz to, ka šādu modeļu korpusam gandrīz vienmēr ir riteņi, parastā putekļu sūcēja vilkšana pa telpām prasa zināmu fizisku piepūli.

Kādi ir plusi?

1. Klasiskajiem putekļu sūcējiem ir vislielākā sūkšanas jauda.
2. Pateicoties tīkla savienojumam, tie var darboties tik ilgi, cik nepieciešams.
3. Šie modeļi parasti ir relatīvi lēti.

Mīnusi.

1. Esat “piesiets” pie kontaktligzdas un ierobežots ar strāvas vada garumu.
2. Viņš ir smags un apjomīgs.
3. Strādājot rada lielu troksni.
4. Pēc padarītā darba procesa diezgan grūti tīrāms (dažiem modeļiem ir nepieciešams izmantot īpašus maisiņus gružu un putekļu savākšanai, bieža filtru mazgāšana).
5. Daudz vietas uzglabāšanai.
6. Nepieciešams laiks montāžai un demontāžai pirms un pēc lietošanas.

Robots, putekļu sūcējs.

Pilnīgi neatkarīgu putekļu sūcēju parādīšanās, kas neprasa nekādu piepūli no to īpašnieka puses, savulaik bija īsta sensācija. Tas pārvietojas pa dzīvokli pēc noteikta darba grafika un maršruta.

Putekļu sūcējs
Tas veic visus “melnos” darbus jūsu vietā. Maģija! Diemžēl ne bez trūkumiem!

Plusi.
1. Robots pats uzkopj dzīvokli.
2. Kopā ar uzlādes staciju aizņem maz vietas.
3. Ha, ha… jūsu kaķis uz tā var vizināties. 🙂

Mīnusi.
1. Nepieciešama uzlāde, dažreiz tas notiek neieplānotā laikā.
2. Nav piemērots dzīvoklim, kas ir ļoti pārpildīts ar zemām mēbelēm, kā arī dzīvoklim ar lielu skaitu sliekšņu.
3. Ja gadās slapji atkritumi, tie tiek izsmērēti pa visu grīdu ( labi, ja tas nav sveiciens no kaķa, bet gan zem galda nokritusi oga).
4. Prasa izveidot tīrāmās vietas karti, tas dažkārt sagādā grūtības vecākiem cilvēkiem.
5. Izmaksas! Roboti joprojām ir diezgan dārgi.

Vertikāls bezvadu putekļu sūcējs.

Vertikālie putekļu sūcēji var būt divu veidu, ar augšējo un apakšējo motora atrašanās vietu. Apakšējais, kad motors un putekļu savācējs atrodas tieši virs birstes.

Pēc manām domām ir diezgan neveikls dizaina un tehnisks risinājums. Izmēru dēļ šāds putekļu sūcējs nelīdīs zem mēbelēm, kas ievērojami apgrūtinās darbu ar šādu palīgu mājas uzkopšanā.

Putekļu sūcējs

Modeļi ar augšpusē uzstādītu motoru un tur izveidoto putekļu savācēju, to manevrēšanas spējas dēļ ir kļuvuši izplatītāki. Tas, pēc manām domam, nav nemaz pārsteidzoši.

Plusi.
1. Mūsdienu vertikālo putekļsūcēju modeļiem ir laba sūkšanas jauda.
2. Var strādāt autonomi 30-40 minūtes. Ar šo laiku pietiek, lai uzkoptu pat lielu trīsistabu dzīvokli.
3. Jums nav nepieciešama kontaktligzda, jo nav vada. Jūs varat tīrīt jebkurā vietā, ne tikai mājās (piemēram, vertikāls putekļsūcējs var viegli palīdzēt iztīrīt automašīnas salonu);
4. Samērā viegls un manevrējams, ļauj tīrīt gan atklātās vietās, gan zem mēbelēm un visattālākajos izstabas stūros.
5. Ir vienkārša putekļu savācēja tīrīšanas sistēma.
6. Aizņem maz vietas dzīvoklī.
7. Vienmēr gatavs darbam! Nav nepieciešama ilga montāža. Paņemt šādu putekļu sūcēju ir tikpat viegli kā slotu.

Mīnusi.
1. Ierobežota akumulatora jauda. Turbo režīmā uzlāde ilgst 10-15 minūtes.
2. Daži modeļi ir nepamatoti dārgi.
3. Var būt zema sūkšanas jauda. IESAKU, pirms iegādāties, pārbaudiet tā tehniskās īpašības.

Kādu putekļu sūcēju izvēlēties?

Atbilde uz jautājumu vienmēr būs atkarīga no jūsu vēlmēm un ieradumiem. Putekļu sūcējs robots ir ideāli piemērots pustukšam dzīvoklim (īpaši, ja jūsu minimālisms neietver paklājus).

Tīrīšanai ar “cilvēka palīdzību” šodien ērtākais risinājums būtu vertikālais bezvadu putekļsūcējs.

Ja esat pieradis pie parastā putekļu sūcēja, varu kliedēt jūsu šaubas pie veikala durvīm un pareizas izvēles. Mūsdienu vertikālie palīgi nekādā ziņā nav sliktāki tehnisko īpašību ziņā.

Piemēram, stilīgs modelis Samsung Jet 60 turbo VS15A6031R4.

Iesūkšanas jauda ir 150 W. Tas ir pietiekami, lai notīrītu gan gludas grīdas, gan lielu paklāju. Autonomās darbības laiks 40 minūtes. Gaisa sistēmas aerodinamiskā konstrukcija optimizēs gaisa plūsmu, savukārt daudzciklona gaisa filtrācija aizturēs smalko putekļu daļiņu nonākšanu atpakaļ telpā.

Atzīmēšu, ka šis eksemplārs ir no lētā gala.

No dārgā gala Samsung Jet 90 VS20R9046T3.

Iesūkšanas jauda ir daudz lielāka 280W. Protams arī autonomais darbības laiks pielīdzināms vienai stundai. Aerodinamiskais dizains no birstes līdz filtram arī optimizē gaisa plūsmu, kamēr daudzkārtīgi cikloniskā gaisa filtrēšana efektīvi savāc sīkos putekļus.

Elpo svaigāku gaisu ar 5 kārtīgo filtrācijas sistēmu. Galvenais putekļu uztvērējs un metāla režģa filtrs uztver lielus putekļus, Jet Cyclone un mikro filtrs uztver sīkos putekļus.

Ļoti sīko putekļu filtrs uztver 99.999% mikro putekļus, ieskaitot 0.3~10 µm izmēra putekļus un alergēnus. Vienkārši izmantojama teleskopiskā caurule ar 4 līmeņu garuma izmaiņām.

Digitālais displejs.

Pārliecinieties, ka jūsu putekļu sūcējs vienmēr darbojas optimāli ar integrētu digitālo displeju. Intuitīvi pārbaudiet ierīces stāvokli, piemēram, jaudas līmeni un birstes veidu. Un tas jums paziņo par birstes problēmām vai traucējumiem. Tādējādi jūs to varat ērtāk pārvaldīt un uzturēt.

Putekļusūcēja 180 grādos rotējošā grozāmā galotne ļauj jums ērti iztīrīt katru stūri. Un jūs ērti varat saudzēt birsti ar atvienošanas pogu.

Spinning Sweeper.

Ērti uzturiet cietas virsmas grīdas tīras ar Spinning Sweeper birsti, kas nepieciešama pēc izvēles. Tās divi rotējošie mitrie spilventiņi nodrošina efektīvu tīrīšanu bez liekas piepūles.

Varat arī izmantot atkārtoti lietojamos mikrošķiedras pārvalkus vai vienreizējas lietošanas mitrās drānas. Secinu, ka ļoti labs pirkums būs tieši vertikālais putekļu sūcējs.

Nobeigumā viens interesants fakts. Par pirmo sērijveidā ražotu putekļu sūcēju pasaulē. Tā nosaukums ir „Sturtevant № 4”un tas ražots 1904.gadā. Lasi šeit.

Labu Dienu!

 

Paldies, ka izlasījāt šo ziņu, neaizmirsti abonēt (ja kas bez maksas) jaunākos rakstus!

ABONĒŠANA!

Ja tev patīk raksti un tu vēlies atbalstīt turpmāko attīstību Kllproject.lv uzsauc kafijas tasīti kolektīvam, kas par to teiks lielu PALDIES! To var izdarīt ātri un vienkārši ar PAYPAL vai kredītkarti. Drošību garantējam!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *